Як садити картоплю з рибою від колорадського жука

Деякі городники набули дуже цікавого досвіду боротьби з колорадським жуком. Можна покласти в кожну лунку частинки риби і тоді жуки не торкнуться картопляного бадилля. До того ж риба — чудове фосфорне добриво.
Оповідання Михайла
–Здрастуйте, дорога редакція! Ми багато років боролися з колорадським жуком бабусиним способом — збирали вручну. Крохтіли, злилися, навіть матом лаялися на нього, а нічого не вдієш: будь ласкавий — гни спину, якщо не хочеш без урожаю залишитися. Так було не один, і не два роки, а добрі три десятки років каторги, поки не дізналися про незвичайний та цікавий спосіб боротьби з цим жуком. І ось уже чотири роки, включаючи нинішній, ми картоплю як у старі добрі часи (ще радянські) тільки полем і підгортаємо. Жодних отрут, обприскувань — картопля здорова, врожайна і без хімії.

Дізналися ми про цей спосіб від наших родичів, які живуть біля моря. Там, як відомо, повно риби. І ось хтось додумався удобрити ділянку риб’ячими відходами, щоб підвищити врожайність ґрунту. Про жуків ніхто й не думав. А вони взяли та зникли – люди на цьому добривому місці посадили картоплю. Хтось розумний провів зв’язок між рибою та відсутністю жуків і повторив усе наступного року. І знову жуків немає! Виявилося, що смугастий жук до смерті боїться риби. Так і стало звичкою при посадці картоплі використовувати рибні відходи.

У нас, звичайно, стільки відходів немає, бо ми живемо не на березі моря, а в степу. Але я не здаюся і роблю так: збираю цілий рік риб’ячі голови в морозилці, перед посадкою розморожую, і коли картоплю саджу, разом із нею в лунку кидаю рибну голову. Голову доводиться ділити на кілька частин, інакше на всю картоплю не вистачить, скільки ти цих голів не збери. Результат – за всі літні місяці жодного жука. Взяло мене певний сумнів і цікавість: а раптом це випадковість, і наступного року я провів експеримент: риб’ячими головами «засадив» дві сотні з трьох, а одну сотку — без голів. Так ось – на «рибних» сотках жуків не було, а на сотці без риби довелося згадати старе і боротися з ворогом врукопашну (збирали, звісно, і діти допомогли, не хотіли труїти хімією).
Висновок: жук не переносить рибний дух, особливо, коли риба під землею розкладається. І нам добре – ми тепер більше стали їсти риби, це, я вам скажу, набагато вигідніше, ніж їсти щодня м’ясо: і смачно, і відходи, знову ж таки, знадобляться для корисної справи.
У випадку, якщо ви не закопали рибу під час посадки, або якщо по городу блукають кішки, можна приготувати «рибну воду» і періодично поливати між рослинами. Як приготувати таку «воду» описано у статті: Підживлення помідор рибою.
Можна додати, що риба сама по собі дуже корисна для рослин і служить чудовим добривом. Бадилля потім стоїть пишне висотою в півтора метри.
На жаль, іноді від жука-колораду не допомагає навіть сильна хімія. У природі всі види мають здатність пристосовуватися. Жук жуку різниця. І в якомусь разі риба не поможе. Але дізнатися, як справи на вашій ділянці, можна тільки в порядку експерименту. У будь-якому випадку риба картопля тільки на користь. Великого вам урожаю!
Коментарів поки немає, але ви можете стати першим
Додати коментар