Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua

Висадка розсади помідор у теплицю

Настав травень. На вулиці значно потеплішало. Вдень тепер усі 25о, а вночі температура опускається не нижче 8о. Так що настав час розсади з нашого підвіконня переміщатися на своє законне місце — в теплицю. Тієї, якій пощастило більше – у теплицю з полікарбонату, якої менше – у парник із плівки.

Давайте проведемо цей процес за всіма правилами, щоб у майбутньому закатати більше банок з нашими домашніми помідорами.

Домашнім заготівлям – бути!

Коли висаджувати?

Визначаючи правильний час висадки розсади помідор у теплицю, орієнтуйтеся не на температуру повітря або погоду, а на температуру ґрунту на глибині 10 см.

Щоб її виміряти, візьміть будь-який кімнатний термометр, помістіть під землю і через 10 хвилин перевірте показання.

  1. Якщо температура більше 15о, терміново беріть лопату та приступайте до пересадки. У теплому ґрунті випадку помідори відмінно приживуться, дадуть безліч нових коренів.
  2. Якщо температура нижче 8о – пересаджувати розсаду небажано. У таких стресових холодних умовах нове коріння у рослин не утворюється, воно навіть може позбутися старих. Коріння просто загниє і загине.
  3. Якщо температура вище 8о, але ще не досягла 15о – спробуйте почекати ще тиждень. Якщо розсада вже підтискає і зволікати не можна – нагрійте багато гарячої води. Перед посадкою в кожну лунку виливайте по 3 літри гарячої води, щоб добре прогріти ґрунт.

Якщо можна почекати – накрийте землю плівкою. Якщо буде сонце, земля за пару-трійку днів під плівкою добре прогріється.

Накрийте землю плівкою для швидкого прогрівання землі

Опис процесу

Перед посадкою розсади ґрунт у теплиці треба переорати і внести добрива.

Висадка розсади помідор у теплицю — підготовка ґрунту

Високорослі сорти

Якщо розсада помідор невисока, вона садиться звичайним, вертикальним способом. Робляться лунки на відстані метра один від одного в ряду. Глибина лунки трохи більша, ніж глибина горщика рослини. Обриваєте нижнє листя у помідорів і саджаєте їх у лунки. Слідкуйте, щоб під час вилучення з тари не пошкодилася коренева система рослини. Між рядами дотримується відстань півметра.

Висадка розсади помідор у теплицю

Якщо розсада помідор переросла, то помідори садяться «лежачи» — на північ корінь, голова – на південь. Весь проміжок від кореня до голови повинен лежати в землі, а верхівка підніматися нагору.

Для цього на кожній грядці треба розкреслити 2 борозни, одна від одної на відстані півметра. Таким чином, ви намітите лінії, за якими садитимуться помідори.

Висадка розсади помідор у теплицю – робимо борозни для рослин

На місці посадки вузькою сапкою робиться невелика канавка глибиною не більше 10 см.

Дістаємо обережно розсаду з тари, щоб не зіпсувати кореневу систему. Видаляємо зайве листя. Залишаємо тільки верхівку – 3-4 листи.

Висадка розсади помідор у теплицю — видаліть зайве листя

Укладаємо помідор у канавку. Тільки не потрібно вкладати його глибоко. Завалюємо його землею. Від помідора до наступного помідора має бути близько метра – не менше. Т. е. метр від верхівки і до верхівки.

Покладіть рослину в канавку

Робимо навколо помідора «поливальний круг», щоб вода не тікала.

Формуємо поливальне коло

Після посадки поливаємо помідори по колу. Надалі посаджену розсаду треба поливати щодня, щоб помідори виросли якнайкраще.

Полийте посаджені рослини

Після поливу можна посипати ґрунт перегноєм шаром 8-10 мм, для підживлення і щоб зменшити випаровування вологи. Тільки слідкуйте, щоб при висиханні землі не утворилася кірка.

Середньорослі сорти

Для середньорослих сортів дотримуйтесь відстань між рослинами не менше 80 см і відстань між рядами близько 40 см.

Низькорослі сорти

Відстань між рослинами в ряду має бути не менше 60 см. Рослини садяться у шаховому порядку. Між рядами треба витримувати хоч би 40 см.

Не загущуйте рослини
Врахуйте, якщо ви висаджуєте в теплицю одночасно низькорослі та високорослі сорти, розміщуйте нижчі з сонячного боку теплиці.

5 ключевых моментов

  1. Не садити в непрогрітий ґрунт.
  2. Не саджати надто глибоко без нагальної потреби. Поки заглиблена розсада даватиме нове коріння, її верхня частина в зростанні припиниться.
  3. Дивіться прогнози погоди перед висадкою розсади. Хоча вони часто виявляються невірними, якщо синоптики пророкують похолодання, краще ще трохи потримайте розсаду на підвіконні.
  4. Не перемудріть з азотовмісними добривами — гною, курячим послідом, сечовиною. Так, азот життєво необхідний помідорам, але якщо в кожну посадкову лунку набухати купу азоту, тих самих помідорів ви й не побачите. Вийде суцільна зелена бадилля.
  5. Обірвіть зайве листя — що знаходяться на рівні землі, а також жовті, скручені та хворі. Пам’ятайте, що хворе листя, яке нерідко у розсади, вирощеної на підвіконні — ворота для інфекції. Видаляти листя у рослини краще з ранку раніше, щоб до вечора всі місця відриву встигли підсохнути.

Бажаємо вам якнайшвидше отримати ранні помідори в теплиці і якнайбільше!

Бажаємо великого врожаю!
Опубліковано: 30.04.2015

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Warning: Use of undefined constant MY_COMP - assumed 'MY_COMP' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/moralnay/ulitka.kharkov.ua/www/wp-content/themes/ulitka7/footer.php on line 156