Козирок над гаражем із профнастилу

Зазвичай щасливі володарі чотириколісного друга багато часу проводять у гаражі. Особливо якщо це капітальний гараж, а чи не переносна металева конструкція. Машина тут не лише зберігається, а й ремонтується. Тут також часто влаштовуються «посидіти» з друзями.
Зрозуміло, про ворота в такий гараж слід турбуватися так само, як і про двері будинку. Гаражні ворота повинні забезпечувати безпеку гаража та зручність користування ним. І, наскільки можна, красиво виглядати.
А надати споруді завершеність і максимально житловий вигляд допоможе навісний козирок. Він особливо потрібен тим гаражам, у яких скат даху спрямований у бік воріт. Про те, що не вистачає козирка над брамою, замислювався кожен автовласник, який хоч раз відкривав іржаві замки гаражних воріт під струменями зливи.
Споруда навісу для гаража — справа нескладна, але має свої нюанси. Слід врахувати і терміни експлуатації матеріалу, його стійкість до УФ-випромінювання, навантаження, яке може витримати, наприклад, у разі рясного снігопаду.
Звичайно ж, рішення про те, як має виглядати козирок над брамою, приймає власник гаража. Зараз багато людей обирають такі матеріали як профнастил, металочерепиця, полікарбонат чи шифер. Козирок з профнастилу — це найпростіший і економічний варіант, щоб відвести воду з даху, що хаотично стікає, в бік від центрального входу в гараж. У багатьох гаражах припадають пилом без діла листи оцинковки, і коли потрібен навіс, вони йдуть у справу.

Крім того, популярні козирки із полікарбонату. Вони економічні та не створюють тіні. Також їм не страшна корозія. Козирок із полікарбонату, встановлений над гаражними воротами може мати будь-яку форму завдяки унікальним властивостям матеріалу. Але найчастіше полікарбонатний козирок роблять у формі арки.
Правильно встановлений навіс унеможливлює попадання вологи в гаражний замок. Це захищає механізм замку від іржі. Продовжується термін експлуатації замку. Також через те, що в замок не потрапляє волога, він не замерзає в зимовий період і його не заклинює. Адже бувають ситуації, коли дощ несподівано змінюється снігом, і температура повітря різко знижується. У результаті вода, що потрапила в замок, перетворюється на лід і відкрити його стає складним завданням. Потрібний розігрів замку, на що йде час і нерви.
Ворота, над якими є козирок, краще захищені від корозії. Тому вони тривалий час зберігають свою здатність легко відкриватися та закриватися.
Без козирка вода з даху гаража стікає вниз, взимку вона може заледеніти і тоді перед входом створюється небезпечна слизька зона. Водій може зазнати травми. Таким чином, козирок оберігає власника гаража від нещасних випадків та робить в’їзд та виїзд безпечним. Крім того, багаторазові цикли замерзання та відтавання негативно позначаються на матеріалі, з якого виконано в’їзд у гараж. Простіше кажучи, покриття інтенсивно руйнується.
Якщо ворота гаража мають освітлення, то козирок захистить світильник та проводку до нього від попадання вологи. Це дуже важливо, щоб не отримати коротке замикання або, ще гірше, удар струмом. Також козирок дає тінь спекотного літа і автобокс сильно не розжарюється.
Звичайно, щоб козирок правильно виконував усі ці функції, треба правильно розрахувати його форму та розмір.

Найпоширеніший варіант, який найчастіше замовляють, це козирок із профнастилу з оцинкованим покриттям. Так було й у цьому випадку. Це легкий козирок, він не створює навантаження на фасад гаража. Оцинкування надійно протистоїть корозії. Замовник віддав перевагу шоколадному профнастилу – під колір воріт.
Козирки бувають різної форми – односхилі, двосхилі, арочні та прямі. Для цього гаража було обрано двосхилий козирок, оскільки між дахами та воротами знайшлася достатня відстань для нього. Така форма добре відводить падаючу зверху воду з боків.
За типом конструкції козирок може бути навісним або спиратися на опори. Від цього залежить вибір матеріалу для навісу. Має значення й те, де розташований гараж. Це може бути гараж на вулиці, гаражний кооператив чи будинок у приватному секторі. У гаражному кооперативі, як у цьому, зазвичай мало місця і можна встановити лише невеликий навісний козирок.

Козирок виготовляється прямо на місці. Спочатку збирається каркас козирка. Міцність та експлуатаційний термін козирка залежить від матеріалів його каркасу.

Ми використовували для цього профільну трубу 30х30 мм завтовшки 3 мм. Такий матеріал забезпечує жорсткість конструкції та надійне закріплення її до стіни.

Потім він обшивається покрівельним профнастилом Н-44. Зверху закріплюється коник.
Потім козирок закріплюється дюбелями на цегляній стіні гаража. Монтаж трохи ускладнювався електричними проводами, що йшли по стіні, але в результаті його вдалося благополучно закріпити по низу каркаса гаража. Можна бути впевненим, що сильний вітер не знесе козирок з фасаду.

Користуватися гаражем стало, безперечно, набагато зручніше. Сніг та дощ тепер не страшні.
