Покрівля з профнастилу для господарської будівлі

Зазвичай слово «сарай» викликає асоціації з чимось косим і кривим, що псує своїм виглядом ділянку. Але садовий інвентар таки кудись треба складувати і без сараю не обійдешся.
При грамотному підході цю споруду можна перетворити на акуратну, охайну будову. І однією із застав цього є правильно проведені покрівельні роботи. Адже найважливішим елементом будь-якої будівлі чи сараю є дах. Стіни сараю часто приховують кущі або паркан, але дах постійно на очах у всіх.
Тому господар одного приватного будинку в Харкові замовив у бригади «Улітка» покрівлю для господарської будівлі у своєму дворі.
Щоб покрівля не руйнувалася та не протікала, важливо вибрати якісні покрівельні матеріали. Один із найміцніших і довговічніших – це сталь. Але вона дуже багато важить. Вся сукупність покрівельних листів дає в сумі величезну масу. Інженери придумали, як вирішити проблему. Допоміг метод гофрування, за допомогою якого сталевий лист набув невеликої ваги по відношенню до розміру, і при цьому зберіг свою міцність і жорсткість за рахунок особливої трапецієподібної форми профілю.
Так і виник покрівельний матеріал, який зараз найчастіше застосовується при будівництві приватних будинків та господарських будівель — профнастил. Він відразу ж набув величезної популярності завдяки своїй практичності.
Завдяки своїй чіткій формі профнастил виглядає красиво і привабливо. Саме такий варіант покриття ми використовували для сараю даного двору.
У ході виробництва матеріал обробляють кількома шарами захисту, щоб він служив ще довше. Лист покривають антикорозійним фосфатом і ґрунтують. Зверху наноситься суміш із полімерів, і знизу – спеціальний лак.
Завдяки виконаній роботі матеріал має багато переваг у порівнянні з іншими видами покрівлі.
Як уже говорилося, профнастил трохи важить і тому не потребує масивної кроквяної системи.
Знову ж таки завдяки невеликій вазі, його ціна відносно невисока. Покриття легко монтувати та демонтувати.
Матеріал добре переносить перепади температур і не псується.
Так, профнастил має недолік – погана звукоізоляція. Але для сараю це не має особливого значення.
На ринку існують 3 класи профнастилу. Для покрівлі та перекриттів використовується профнастил класу Н. Товщина та висота гофри, а також включення додаткових ребер жорсткості роблять його найоптимальнішим варіантом.
Спочатку для покрівлі влаштовується каркас, на який потім лягатиме профнастил. Несуча конструкція для покрівлі – це відповідальна її частина, все одно, що фундамент для будинку. Важливо, щоб вся конструкція даху для господарювання була міцною і стійкою до зовнішніх впливів — наприклад, снігу і вітру. Покрівля має витримувати навантаження не менше 200 кг/м2.
В даному випадку для влаштування кроквяної системи ми використовували дерев’яний брус. Брус обробляється спеціальними захисними складами, які запобігають займанню, гниття, зараженню паразитами та росту цвілі. Фронтон даху був зроблений із шлакоблоків, як і вся споруда.
Після того, як була зібрана кроквяна система, була нанесена захисна мембрана з пароізоляційними та гідроізоляційними властивостями. Завдяки їй зайва волога із приміщення виходить назовні. А волога зовні, навпаки, не потрапляє до приміщення. На внутрішній стороні профнастилу через перепад температур може випадати конденсат, який призведе до його псування.
Поверх шару гідроізоляції розміщуються дерев’яні рейки для організації вентиляції. Завдяки їм повітря вільно циркулюватиме від карниза під гребінь покрівлі.

Важливо правильно виконати монтаж покрівельного матеріалу, щоб запобігти появі щілин та нерівностей. Металеві листи лягають трохи внахлест.

Також для конструкції важливо правильно влаштувати ринву. Навіть для сараю вона потрібна, тому що без її використання суттєво скорочується термін служби даху. А зайвих витрат, звичайно, нікому не хочеться. Крім того, без зливи вода стікатиме по стінах будівлі, а це спричиняє негативні наслідки.

Щоб запобігти ймовірності лавиноподібного сходу снігу, на дах були встановлені снігозатримувачі.

На закінчення була виконана підшивка звісів покрівлі, щоб забезпечити будівлі остаточний привабливий зовнішній вигляд.
Тепер сарай, що виглядає з-за паркану, виглядає дуже акуратно і створює позитивне враження про його господарів. А бригада «Улітка» вирушає ставити наступний дах, в іншому дворі.
