Завершення мансардного даху дачного будиночка
Хорошево — селище з мальовничими лісами та ставками навколо, де багато хто з харків’ян любить відпочивати. Дача в цій місцевості — чудовий спосіб розслабитись після напруженого міського життя.

А щоб жити на дачі було зручно, на ній будується невеликий багатофункціональний будиночок.
Так було і у випадку з нашою веселою та дружною родиною, яка дуже любить відпочивати разом. І будівництво будиночка вони доручили команді «Улітка».
На фотографіях показано завершальні покрівельні роботи, коли йде обшивка профнастилом мансардного даху.
Фотографії, на яких показано облаштування кроквяної системи, наведено у статті «Монтаж кроквяної системи».
Мансардний дах – це такий дах, який дозволяє максимально використовувати невеликий простір дачного будиночка. Тому такі дахи дуже популярні у дачників.
Горищне приміщення під таким дахом виходить досить великим і з нього можна зробити повноцінну кімнату.
Дана ламана мансардна дах має 2 ухилу її крокв — 30о и 60о. Замовникам не був потрібен покрівельний пиріг, і обсяг покрівельних робіт зводився до мінімуму.
Обрешітка під покрівельне покриття вже була зроблена нами раніше, і тепер залишилося тільки настелити профнастил.
Перед тим, як стелити профнастил, було виконано монтаж гідробар’єру. Гідробар’єр – це тришаровий матеріал, основу якого складає армована сітка, що ламінує з боків поліетиленовою плівкою. Він потрібен, щоб захищати приміщення під нашим дахом від вологи та пилу. Його правильне застосування забезпечує покрівлі герметичність.
Фінальна стадія — монтаж профнастилу.
Профнастил — недорогий матеріал має велику популярність у дачників. За своєю вартістю він досить довговічний і ошатно виглядає. На ринку випускається величезна кількість різних його кольорів та відтінків. В цьому випадку клієнти обрали темно-шоколадний.

Коли монтаж профнастилу виконується, його листи вимагають дуже дбайливого відношення. На дах його можна піднімати тільки по одному листу і дуже акуратно, щоб у жодному разі не пом’яти. Погода в той день була невітреною та ідеальною для монтажу.
До обрешітки профнастил кріпиться спеціальними шурупами, що мають прокладки для захисту від вологи. Звичайно, колір саморізів, як і колір профнастилу — темно-шоколадний.
Монтаж профнастилу — нескладне заняття, проте потребує точності та акуратності. Важливо, щоб місця стиків не виявились «слабкими місцями» готової покрівлі. Ми уважно стежили за цим.
І ось, профнастил настелений, і будинок одразу став схожим на будинок.

Мансардний дах готовий та зданий господарям. Бюджет цього проекту вписався в 50 000 грн (крокви та покрівля, матеріали + робота).
Звичайно, всередині будиночка доведеться ще багато працювати, але це вже інша історія.