Утеплення квартири на другому поверсі

Утеплення багатоповерхівки у Харкові

Бригада «Улітка» виконала утеплення пінопластом квартири на другому поверсі.

У зону утеплення увійшли 2 балкони, 2 вікна та торцева стіна будинку.

На ринку Харків представлені різні фасадні матеріали та серед них пінопласт — абсолютний лідер. Саме його харків’яни вважають за краще для утеплення багатоповерхівок.

Причин цьому багато, і навіть:

  • Небольшой вес материала;
  • Його доступна ціна;
  • Високі властивості теплоізоляції;
  • Не вбирає в себе воду;
  • Довговічний;
  • Не схильний до гниття.

Як бачимо, утеплення пінопластом — це чудовий спосіб підвищити теплоізоляційні властивості будинку, витративши при цьому мінімальну кількість грошей. Сам процес утеплення досить простий. Звичайно, матеріал має і мінуси. Основні з них — це низька пароізоляція та звукоізоляція.

Пінопласт на 98% складається з повітря, яке укладено у спеціальних маленьких осередках. Цим пояснюється його вкрай низька теплопровідність, а також низьке поглинання вологи та пари. Це легкий матеріал (щільність від 15 до 50 кг/м3), але він добре пручається механічному навантаженню і не дає усадки.

Взимку утеплення пінопластом стінок дозволяє підтримувати високу температуру в квартирі тривалий час. А влітку, навпаки, допомагає підтримувати прохолоду в приміщенні, тому що листи не дають нагріватись стінам будівлі.

Цієї весни фасадникам із бригади «Улітка» замовили утеплення квартири на другому поверсі у Харкові. Треба було утеплити 2 балкони, 2 вікна та бічну стіну будинку — лише 70 квадратних метрів.

Для цих робіт замовник вибрав варіант утеплення «Стандарт». Як основний матеріал використовувався пінопласт товщиною 10 см щільністю 25 кг/м3. Пінопласт з такими параметрами найчастіше застосовують для утеплення дахів та будинків. Плити такої щільності ідеально підходять для поверхонь, які постійно контактують з несприятливими зовнішніми факторами.

Товщина в 10 см обрана для того, щоб «точка роси», місце, де відбувається максимальне конденсування вологи, припадала на внутрішню частину листа. При меншій товщині пінопласту ця точка перебуватиме між утеплювачем і стіною. Стіна почне покриватися росою та грибком, що призведе до псування всієї конструкції.

Утеплення проводилося за технологією «мокрий фасад». Тобто спочатку вмонтовується утеплювач, потім наноситься шар штукатурки, а потім шар фасадної фарби.

Утеплення пінопластом

Перед тим, як зайнятися утепленням, довелося попрацювати над муром. Будинок старий, і облицювальна плитка у багатьох місцях почала відвалюватися. Звичайно, на плитку, що відвалюється, монтувати пінопласт не можна. Тому стіна була очищена від плиток, які вже хиталися. Залишено було тільки те, що міцно тримається.

Потім стіна була прогрунтована – це підвищує зчеплення між стіною та клеєм.

Далі проводиться саме закріплення пінопласту на несучій стіні.

Для цього використовується клей та для надійності ще й дюбеля. Дюбелі забиваються так, щоб не випирати з пінопласту та не впливати на рівність фасаду. Так як облицювальна плитка будівлі вкрай ненадійна, дюбелі забиваються глибоко в стіну будинку. Для фасаду використовуються пластикові дюбелі, так як вони не проводять холод, не схильні до корозії і не створюють великого навантаження на стіну будинку. Розташування дюбелів — один у центрі плити та кілька у місцях стиків.

Клей, що застосовується для робіт — марки «Ceresit». Цей клей має дуже високу адгезію. Він водо- та морозостійкий, стійкий до появи мікротріщин.

Гідроізоляція пінопласту

Після монтажу пінопласту наноситься захисний шар. У цьому проекті використовувалася гідроізолююча суміш марки Ceresit. Стіна була вкрита розчином у два шари.

Фарбування фасад фарбою «Ceresit»

Далі виконується ґрунтовка і наноситься фасадна фарба. У цьому проекті використовувалася фарба Ceresit бежевого кольору. Ця фарба стійка до ультрафіолетового випромінювання. Вона добре переносить несприятливі погодні умови. До того ж добре справляється з підвищеною вологістю.

Утеплення балкона

Для того, щоб убезпечити виконану роботу від сюрпризів погоди та забезпечити на максимально довгий термін привабливий зовнішній вигляд фасаду, над утеплювачем монтується оцинкований козирок. Він відводить дощову воду убік від стіни так, щоб вона не попадала на утеплювач і не створювала на ньому розводів та потік.

Наразі кутова квартира в будинку забезпечена надійним захистом від холоду. Наступної зими в ній буде набагато затишніше та тепліше.

Утеплення квартири на другому поверсі
Об'єкт зданий: 11.04.2019
logo
Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua