Утеплення квартири в арці

Утеплення квартири в арці

Власникам квартир, у яких стіна є сусідами з вулицею, часто доводиться несолодко. Взимку стіна часто промерзає і температура в квартирі коштує досить низька. Будинок з аркою — це зручно та красиво, але власникам квартир в арці доводиться складно. У власників такого житла температура взимку може опускатися до 14-15 ° С, а на торцевій стіні може навіть з’являтися іній.

Радикальне рішення, щоб вирішити раз і назавжди проблему з холодом — це утеплення фасаду ззовні. Хоча у випадку арки, тим більше з декоративними елементами, це особливу складність.

Саме тому власниця однієї квартири в арці будинку замовила утеплення своєї квартири у бригади «Улітка».

Як звичайно, у випадку багатоповерхівок, ми використовували пінопласт для утеплення. Так як матеріал не накопичує вологу, йому не потрібний пароізоляційний шар. Утеплення їм також сприяє звукоізоляції та шуми з вулиці чутно менше.

Утеплення пінопластом переміщує температурний нуль у стіні у бік вулиці. Якщо стіна не утеплена, цей температурний нуль холодної пори року знаходиться в середині стіни. Якщо ж на стіну накласти утеплювач, цей показник знаходиться вже зовні. Тому стіна зберігає плюсову температуру та, відповідно, у квартирі тепло.

Правильне утеплення також допомагає позбутися постійної вогкості в квартирі, а, отже, і розведення плісняви та грибків. Це сприятливо впливає на здоров’я її мешканців.

Утеплення було виконане за технологією «мокрий» фасад. За такого способу на стіну накладається кілька шарів фасадних матеріалів. Перший шар – це утеплювач, другий шар – армуюча сітка, третій шар – штукатурка.

Спочатку стіна готується до теплоізоляційних робіт. Вона очищається від нестабільних декоративних елементів покриття, у тому числі, від плитки, що відвалюється.

Усі западини у стіні були замуровані

Взагалі, для якісної теплоізоляції важливо уникнути появи між утеплювачем та стіною повітряних зазорів. Для цього треба ліквідувати всі тріщини та нерівності на стіні. Але як це зробити на арці із декоративним рельєфом? Тому всі западини були замуровані шматками пінопласту.

Потім стіна ґрунтується. Це вбиває потенційно небезпечні для утеплювача мікроорганізми та забезпечує її найкращу адгезію.

Далі листи пінопласту закріплюються клеєм. Як зазвичай для утеплення тут ми застосовували пінопласт завтовшки 10 см і щільністю 25 кг/м3. Щільність та якість матеріалу дуже важливі, адже без якісної основи не буде якісного фасаду. Виріб низької щільності має низьку щільність на стиск. Таке утеплення фасадів не здатне протистояти ударним та статичним навантаженням.

Після сильного вітру або снігу, можливо, доведеться відновлювати покриття, що вимагатиме додаткових витрат. Тому пінопласти меншої густини зазвичай використовуються тільки для внутрішнього утеплення або оформлення декоративних елементів. Адже квартира в арці, тут утворюється коридор, у якому розганяються сильні вітри – тож пінопласт має бути досить міцним.

Утеплення пінопластом стіни складної форми

На гладку поверхню листів пінопласту легко нанести склад, що клеїть. Важливо, щоб це був клей для пінопласту, а не клей для плитки, який часто використовують халтурники для здешевлення вартості. Після «плиткового» клею утеплення, звичайно, довго не провисить. Важливим є також виробник суміші, що клеїть. Ім’я Ceresit тут каже саме за себе. Вони випускають довговічні, морозостійкі та надійні клеї спеціально для теплоізоляції.

Далі листи закріплюються дюбелями як грибків. Надійне кріплення особливо важливе у разі складної форми стіни, з постійними перепадами поверхні, як у даній квартирі. Усі шви чи зазори між листами утеплювача закладаються.

Потім на листи приклеюється та прикручується армуюча сітка. Від щільності сітки, як і від щільності пінопласту, залежить багато. Сітка від виробника Ceresit щільністю 160 гр/м2 – те, що треба, щоб фасад прослужив якнайдовше.

Фарбування фасаду фарбою Ceresit

На сітку наноситься штукатурка, а потім фасадна фарба. В даному випадку ми використовували матеріали від фірми Ceresit, які відрізняються довговічністю та добре переносять агресивні погодні умови.

Наприкінці над утеплювачем встановлюється металевий козирок, який запобігає попаданню на нього снігу та дощу.

По всьому периметру утеплювача встановлюється козирок

І на завершення — відмиваємо від якісної фарби та штукатурки Ceresit решітки на вікнах сусідам на першому поверсі. Тепло має панувати не тільки в будинку, а й у відносинах із сусідами, чи не так?

Решітки сусідів залишилися чистими
Об'єкт зданий: 18.06.2019
logo
Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua