2 ляди на льох

Ляда на льох у дворі

Погріб потрібен, щоб зберігати в ньому запаси продуктів, зберігаючи їхню свіжість і смак. Розташовуватись льох може як у будинку, так і у дворі. В обох випадках не хочеться, щоб льох не псував своїм виглядом ділянку чи приміщення. Погребом доводиться часто користуватися, тому важливо, щоб вхід до нього був зручним, а кришка легко та без напруги піднімалася.

Взагалі, ляди на льох повинні відповідати низці вимог:

  • Привабливий зовнішній вигляд;
  • Акуратне вписування в навколишній простір (треба, щоб плитка для підлоги або ламінат поєднувалися з покриттям, яким застелена територія поряд з льохом);
  • Кришка повинна бути достатньо міцною, щоб не провалитися під вагою людини, що стала на неї, і захистити від зловмисників продукти, що зберігаються;
  • Люк повинен легко та без зусиль відкриватися;
  • У конструкції повинні бути зручні ручки, бажано знімні, щоб із підлоги нічого не стирчало;
  • Габарити ляди повинні суворо відповідати розміру шахти льоху;
  • Так як кришка буде замаскована, верхня площина ляди повинна збігатися з площиною підлоги чи майданчика.

Всі ці моменти ми врахували, коли нам замовили 2 ляди на льох для приватного будинку. Один льох розташовувався на вулиці, а другий — у будинку. Люк, який знаходиться в приміщенні, також має захищати будинок від вогкості з підвалу, що провокує розростання плісняви та грибка.

Щоб зробити вхід у льох комфортним та зручним, слід підібрати оптимальні габарити для його лаза. Вхід повинен бути такої ширини, щоб мішки з картоплею та інші продукти можна було перенести у льох без проблем. Щоб ніяких труднощів при спуску не виникали, параметри отвору повинні бути не менше ніж 75 х 75 см. У нашому випадку параметри лаза були 90 х 90 см і ляди були виготовлені відповідних розмірів.

Матеріалами для виготовлення ляди є профільна труба 30х30 мм товщиною 3 мм, куточок 60 х 60 мм і металевий лист товщиною 1,5 мм. Люки з металу відрізняються особливою міцністю та надійністю.

Спочатку за допомогою зварювання створюється металевий каркас для ляди із профільної труби та куточка квадратної форми. Виготовляється кришка льоху з металевого листа. Краї листової сталі загинаються та фіксуються саморізами.

Вхід у льох

Встановлюється рамка входу. З фрагментів куточка зварюється квадрат, який відповідає розмірам отвору влазу. Ця рамка фіксується анкерами до бетону. Усі виступаючі краї ущільнюються прокладками для теплоізоляції та захисту від механічних пошкоджень.

Далі кришка на льох кріпиться до рамки за допомогою армованих петель.

Газові амортизатори

Для забезпечення комфортного доступу до льоху були також встановлені газові амортизатори. Газовий амортизатор є герметичний поршень. Усередині поршня рухається камера, заповнена азотом – інертним газом, нейтральним матеріалом, який викликає корозії металу. Газові амортизатори забезпечують плавність ходу при відкриванні, а також дозволяє залишати кришку у напіввідкритому стані за потреби. Вони роблять безпечною експлуатацію конструкції – процес відкривання кришки проходить без ривків та заклинювання. Всі металеві елементи ляди ґрунтуються та обробляються лакофарбовим покриттям для захисту від іржі.

Для того щоб можна було обробити кришку плиткою, усередині неї створюється спеціальне поглиблення.

Оздоблення льоху тротуарною плиткою Цегла

Ляда на льох, розташована у дворі, була оброблена тротуарною плиткою. Тротуарна плитка Цегла — це класична форма плитки. Її строгість, витонченість та гладка поверхня дозволяють надати території акуратного вигляду. Вона має високу стійкість до холоду, спеки та погодних умов. Також вона добре протистоїть різним хімікатам та механічному навантаженню. Покриття із цієї плитки довго служить. Цегла легко укладається та демонтується. З нього легко зчистити бруд і він не вбирає вологу. Влітку покриття мало нагрівається і виділяє летких речовин. Тому його часто вибирають для мощення приватних дворів.

Саме плиткою Цегла червоного кольору було викладено двір нашого замовника. Тому і кришка льоху була оформлена саме їй.

Ляда, оброблена плиткою для підлоги

Друга ляда знаходиться в будинку, в приміщенні, викладеному керамічною плиткою для підлоги. Тому і ляда була оброблена такою ж плиткою відповідно до геометрії покриття для підлоги і практично злилася з підлогою.

Так що два входи в льох надійно заховані та замасковані, і не вносять дисонансу своїм зовнішнім виглядом у дизайн будинку та ділянки. Також вони міцні та довговічні та довго допомагатимуть забезпечувати господарів свіжими продуктами. А як виглядає ляда на льох на вашій ділянці? Якщо її вигляд залишає бажати кращого, звертайтесь до нас.

Маскування ляди на льох
Об'єкт зданий: 20.04.2019
logo
Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua