4, 6 або 8 мм — який полікарбонат найкращий для теплиці?

Товщина стільникового полікарбонату теплиці підбирається те щоб рослини не померзли, та її використання було економічно вигідним. Чи не вигідно виділяти взимку великі суми грошей на опалення, краще відразу брати зимову теплицю. Безглуздо викласти кругленьку суму за зимову теплицю, яка працюватиме лише влітку та пізно навесні. Теплиця перш за все має бути рентабельною!
На багатьох сайтах в Інтернеті вважається, що вибирати полікарбонат для теплиці треба, виходячи з його міцності. Типу, «четвірка» під вагою снігу зламається. Але це стосується лише неякісного полікарбонату. Якщо ви не впевнені як полікарбонат, то, звичайно, перестрахуйтеся, і купіть його потовще.
Якщо ви купуєте нормальний полікарбонат (або теплицю з ним) у виробника, з усіма сертифікатами, забудьте про підбір товщини по міцності. Вибирайте товщину полікарбонату економічно рентабельну і найкраще задовольняє потреби рослин.
У теплиці потрібен баланс процесів нагрівання, акумуляції тепла та охолодження. Правильний підбір товщини полікарбонату – одна з основних складових забезпечення такого балансу. Якщо вибрати неправильно товщину, теплиця катастрофічно перегріватиметься вдень, і неприпустимо охолоджуватися вночі. Тож без теплотехнічних розрахунків нікуди! Далі у статті представлена інформація лише загалом.
Товщина полікарбонату для теплиці – 4, 6 та 8 міліметрів.
Зазвичай для будівництва теплиць застосовують полікарбонат завтовшки 4, 6 або 8 мм. Інша товщина використовується більш рідко та в особливих випадках.
Майте на увазі, що кожна «четвірка», «шістка», і «вісімка» мають двійники економ-класу, які можуть відрізнятися за характеристиками.
4 міліметри
У теплицях під полікарбонатом 4 мм найкоротший сезон. Термін вирощування у ній обмежується пізньою весною та літом. Вона не захистить рослини від заморозків.

Натомість це найпрозоріший полікарбонат. Під ним добре себе почуватимуть світлолюбні рослини.
Така теплиця добре підходить для вирощування ранніх овочів. Але її не варто використовувати для вигонки розсади.
Якщо ви не плануєте нічого висаджувати в теплиці в холодну пору року, такий варіант вам ідеально підійде. Купувати моделі з дорожчими і гірше пропускають світло листами немає потреби.
Пам’ятайте, що при виборі полікарбонату такої товщини треба ретельно поставитися до його якості. Четвірка, у якої внутрішні перегородки тонші, ніж належить, швидко зламається під вагою снігу чи силою вітру. Полікарбонат з неякісним УФ-захистом швидко розтане під дощем або променями сонця. Чим тонший полікарбонат – тим ретельніше перевіряємо документи.
Також не зайвим буде виміряти ширину полікарбонату. А чи четвірка це взагалі? Часто виробники за 4 мм видають 38 мм, 36 мм або 35 мм. Полікарбонат такої товщини, на відміну від 4 мм, не завжди підходить для арочних теплиць і часто придатний тільки для вертикального скління. За рахунок економії сировини він коштує дешевше, ніж точна четвірка. Деякі виробники теплиць комплектують їх таким полікарбонатом.
6 міліметрів
У теплиці під полікарбонатом 6 мм рослини чудово почуваються ранньою весною. Жодні заморозки їм не страшні.

У ній можна вирощувати розсаду.
Сезон у такій теплиці розтягується до самої пізньої осені. Коливання температури, властиві цього сезону, ніяк не позначаються на рослинах. З різкими похолоданнями полікарбонат теж справляється на відмінно. У теплиці завжди мінімум на 5оС тепліше ніж на відкритому просторі.
Урожайний сезон у теплиці під полікарбонатом 6 мм продовжується на кілька місяців.

Вибирайте полікарбонат 6 мм, якщо ви плануєте використовувати теплицю з весни до осені, крім зимової пори.
4 чи 6 міліметрів?
Вибір товщини полікарбонату 4 мм або 6 мм залежить також від розмірів теплиці. За світловий день вона акумулює тепло. Наприклад, візьмемо теплицю шириною 3 метри та довжиною 8 метрів з полікарбонатом товщиною 6 мм. Вона тримає тепло так само, як теплиця шириною 3 метри і довжиною 4 метри з полікарбонатом 4 мм.
Важливим є правильний баланс процесів нагрівання, акумуляції тепла та охолодження. Якщо ці процеси незбалансовані, ви отримуєте погану теплицю — у спеку в ній температура вища 40о, а вночі опускається нижче за допустимий мінімум. Тому з’ясовуйте у виробника теплиць яку товщину полікарбонату 4 мм або 6 мм бажано взяти для теплиці ваших розмірів.
8 міліметрів
На відміну від попередніх, це варіант, який вам підходить, якщо ви збираєтеся опалювати теплицю взимку. Цілорічне вирощування можливе лише починаючи від товщини полікарбонату в 8 мм.

Зимова теплиця має свої особливості. Зовні — мороз і сніг, а всередині йде інтенсивне обігрів. Щоб утримати тепло всередині теплиці, полікарбонат повинен мати високі теплоізоляційні властивості. Це якраз і відноситься до «вісімки».
У люті морози у такій теплиці буде достатньо тепло. Якщо ви будуєте промислову теплицю, яка має плодоносити круглый год — вибирайте для покриття саме вісімку. Так ви суттєво скоротите витрати на обігрів.
Навіть за такої товщини полікарбонат добре пропускає сонячне світло.
Взагалі, для цілорічної теплиці – чим товщі полікарбонат, тим краще та вигідніше. Тому для промислових теплиць на повну силу використовуються листи товщиною від 10 до 16 мм.
Висновок: збираєтеся опалювати теплицю взимку – вибирайте полікарбонат завтовшки від 8 мм. Якщо «ні» (теплиця буде експлуатуватися в період з ранньої весни до пізньої осені), беріть полікарбонат товщиною 4 або 6 мм. Щоб правильно вибрати 4 мм або 6 мм, замовляйте у виробника теплотехнічні розрахунки для теплиці ваших розмірів.
Великого вам урожаю!
У меня размер места для теплицы 5×10. Хочу получить консультацию
Здравствуйте. Мы временно не работаем на период военного положения.