Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua

5 речей, без яких ви не отримаєте врожаю пекінської капусти в теплиці

Пекінська капуста в теплиці

Якщо ви плануєте вирощувати пекінську капусту в теплиці, напевно, ви задаєтесь питанням, як при цьому отримати найбільший врожай.

Для того, щоб був хороший результат, потрібно дотримуватися певної технології посадки і догляду.

Складність ще в тому, що в Інтернеті маса порад про вирощування пекінської капусти, які можуть суперечити одна одній. Якій же з них слідувати?

Далі в статті описується, що обов’язково треба враховувати, якщо у вас в теплиці росте пекінська капуста.

Сорти пекінської капусти

Слід враховувати, що існують весняні та осінні сорти пекінкі. Якщо посадити весняний сорт восени, або, навпаки, осінній — навесні, врожаю не дочекаєтеся.

Існують також універсальні сорти, які можна садити в будь-який час року. Звичайно, крім літа, коли з-за довгого світлового дня капуста не формує качанів.

Весняні сорти та гібриди: Весняна красуня F1, Веснянка, Лєнок, Весняний нефрит F1.

Осінні гібриди: Осінній Нефрит F1, KS 888 F1, Білко F1, Осіння красуня F1.

Універсальні сорти і гібриди: Тенсай F1, яморі F1, Базуки F1, Гранат, Витимо F1, Піонер F1, Кьюстар F1.

Розсада

Можна садити пекінську капусту в грунт з насінням, але найкращий результат приносить розсада для саду та городу.

Якщо ви використовуєте самостійно зібрані насіння, спочатку ретельно перегляньте їх. Залиште тільки цілі, на яких немає пошкоджень. Діаметром вони повинні бути більше півтора міліметрів.

Потім насіння треба помістити в одновідсотковий розчин марганцівки приблизно на 20 хвилин. Потім промийте насіння і обробіть стимулятором росту, наприклад, препаратом Vertex. Можна також використовувати натуральні стимулятори, такі як: картопляний сік, сік алое, настій цибулиння, розчин меду. Далі підсушить насіння.

Насіння пророщують в окремих горщиках. Для них підходить звичайний універсальний ґрунт або кокосовий субстрат.

Зробіть в землі пальцем лунку глибиною приблизно 1 сантиметр і посадіть в неї 2-3 насінини. Потім присипте землею.

Дайте зволожите ґрунт і поставте горщик в затінене місце з температурою близько 22 °С. Через 3 дні насіння проклюнутся, а на п’ятий день з’являться перші листочки. В цей час рослини треба переставити на світло і одночасно знизити температуру до 18 °С.

Коли земля підсихає, розсаду треба поливати. Якщо проросли всі посаджені насіння, треба залишити тільки по одному самому міцному паростку в кожному горщику.

У віці приблизно 3 тижнів у саджанців з’являються перші справжні листки. Тепер їх потрібно пересаджувати в теплицю.

Посадка

Садити розсаду пекінкі в землю краще прямо в горщиках. У неї дуже ніжні стебла, які легко ламаються. Тому у ємності можна просто зрізати дно і розрізати по боках.

Відстань між посадженими рослинами повинна бути не менше 30-40 сантиметрів. А менше борознами — не менш 50 см. Якщо ви посадили пекінку гущі, то її доведеться потім проріджувати, залишаючи тільки найміцніші рослини.

При посадці розсаду не треба заглиблювати. Також вона не потребує підгортання на відміну від звичайної капусти.

Полив

Капусту треба регулярно поливати. Рослина любить вологу, але підвищена вологість погано діє на корені. Тому поливати грунт потрібно тільки в міру висихання. Найкраще робити це теплою водою, яка добре відстоялася.

Догляд

Догляд за пекінською капустою не доставляє особливих складнощів.

Треба підтримувати стабільну температуру в теплиці — вдень не вище 20 ° С, вночі — не нижче 13 °С.

Обов’язково прополюйте бур’яни. Дистанційні бур’яни потім треба винести за межі теплиці, щоб на них не розводилися шкідливі мікроби.

За час від посіву до дозрівання капусту потрібно один або два рази підгодувати органічними добривами і мінералами. Врахуйте, що пекінка сильно накопичує нітрати, тому органічні добрива використовуйте в мінімальних кількостях.

Хрестоцвітні блішки на пекінській капусті
Хрестоцвітні блішки
.

Найнебезпечніший шкідник — це хрестоцвітні блішки. Для захисту від них капусту посипають червоним перцем або сумішшю золи з гірчицею. Добре посадити поруч цибулю, часник або полин — шкідники не люблять запах цих рослин.

Правильно доглядаючи за пекінською капустою, отримати хороший урожай під силу кожному городникові.

Так що сміливо беріться до вирощування цього суперкорисного овоча, озброївшись порадами з цієї статті!

Врожай пекінської капусти
Опубліковано: 10.03.2020

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Warning: Use of undefined constant MY_COMP - assumed 'MY_COMP' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/moralnay/ulitka.kharkov.ua/www/wp-content/themes/ulitka7/footer.php on line 156