Гараж із профнастилу у приватному дворі

Гараж із профнастилу у приватному дворі
Гараж із профнастилу у приватному дворі

Ніщо не може надати більше позитиву в вогкий осінній день, ніж складання гаража, чи не так?

Сховати від мокрих осінніх щупалець синій Вольво – що може бути приємнішим для автолюбителя? Бригада «Улітка» продовжує свою місію у Харкові. І ось вона встановлює гараж із профнастилу в один двір.

Профнастил у Харкові – найпопулярніший матеріал для гаражів на приватній території, де не обов’язково ставити міцний та дорогий гараж зі сталі. І наш замовник також вибрав гараж із профнастилу. Ця конструкція швидко зводиться, не потребує фундаменту і не вимагає жодного догляду в процесі експлуатації.

Оцинкований профнастил добре переносить примхливі погодні умови та стійкий до корозії. Середній термін служби гаража з металопрофілю – 15-20 років.

РРозміри замовник вибрав завдовжки 6 метрів і завширшки 4 метри. В автобудиночку таких розмірів Вольво почуватиметься вільно.

Гараж у розібраному вигляді
Гараж у розібраному вигляді

На місце збирання виготовлений нами гараж поставлявся у розібраному вигляді, оскільки не було можливості розвернутися маніпулятору – двір маленький.

З цієї причини гараж зводився неподалік будинку і поруч із сараєм. Але так як гараж з профнастилу фундамент не потрібен, існуючим спорудам конструкція нічим не загрожує. Місце для гаража було обрано таке, щоб у нього було зручно заїжджати.

Площа під гараж спочатку була очищена від сміття, а потім вирівняна.

Каркас гаража з профільної труби
Влаштування каркасу гаража

В основі гаража лежить металокаркас. І звичайно ж, щоб він був безпечним для автомобіля та його господаря, каркас має бути досить міцним. Тому ми вибрали як матеріал для нього профільну трубу зі сторонами 30 мм і товщиною 2 мм. Це не профіль, зігнутий квадратом, а справжня профільна труба – матеріал, застосовуваний у всьому світі для будівництва конструкцій на свіжому повітрі.

Стіни

Монтаж профнастилу
Монтаж профнастилу

Несучими у цій конструкції є 9 стовпів із профільної труби. На них усе зав’язано. Стійки гаража розташовуються з кроком рівним ширині листа металу. Стовпи були обв’язані по периметру в 3-х місцях: зверху, знизу та посередині аналогічним матеріалом – профільною трубою 30 на 30 мм завтовшки 2 мм.

Установка задньої стінки гаража
Установка задньої стінки гаража

Для стін гаража використовувався профнастил ПС-10, а для покрівлі – покрівельний профнастил Н-44. Цифри означають висоту хвилі в міліметрах, а чим вона більша, тим вища жорсткість профнастилу. Мінусом профнастилу ПС-10 є те, що він колишається при вітрі та шумить, але тут це замовнику не заважало.

Кріплення профнастилу до каркасу
Кріплення профнастилу до каркасу

Оскільки профнастил у разі є несучим стіновим матеріалом, його кріплять до каркасу. Кріплення листів здійснюється шурупами з гумовою ущільнювальною шайбою. Вкручуються шурупи за допомогою дриля.

Спочатку збирається каркас гаража, і потім до нього шурупами кріпляться листи профнастилу. Профільовані листи стикуються внахлест.

Ворота

Ворота гаража ставляться на місце
Ворота гаража ставляться на місце

Спереду розташовуються гаражні ворота, тому металевий каркас робиться тільки для задньої та бічних стінок. Спереду конструкція відрізняється і складається з отвору воріт та фронтону.

Бо ворота – це найслабше місце багатьох гаражів, важливо вибирати для них найміцніші матеріали. Стійки для воріт виготовляються з профільної труби 60 на 60 мм завтовшки 3 мм. А їх горизонтальні елементи – це труба 60 на 30 мм завтовшки 3 мм.

Гаражні ворота зсередини
Гаражні ворота зсередини

Для цього гаража було встановлено розпашні ворота.

Спочатку для воріт вариться металевий каркас із профільних труб. Потім приварюються петлі для воріт з кулькою. Вся конструкція монтується в отвір та обшивається металевим листом.

Замок Ельбор для гаражних воріт
Замок Ельбор для гаражних воріт

Далі у ворота гаража врізається надійний замок Ельбор.

Дах

Ферми для даху із профільної труби
Ферми для даху із профільної труби

Для даху були зварені ферми із профільної труби 30 на 30 мм завтовшки 2 мм. Кількість ферм – 2 штуки. Висота ферм – 30 см, длина ферм – 6 метрів. Вони йдуть на всю довжину гаража. Ферми було встановлено свої місця.

Дах гаража накривається декількома листами профнастилу, які лягають внахлест з перекриттям мінімум 200 мм, що гарантує його герметичність.

Односхилий гараж з профнастилу
Односхилий дах гаража

У даному випадку було влаштовано односхилий дах. Вона дешевше обходиться, ніж двосхилий — менше потрібно матеріалу на ферми і менше витрата профнастилу.

Армування гаража
Армування гаража

Але без підлоги гараж виглядає не надто закінченим. Було виконано армування.

Бетономіксер на шляху до мети
Бетономіксер на шляху до мети

Потім було зроблено заливання бетоном підлоги для гаража та заїзду до нього. При цьому бетономіксерові довелося сильно постаратися, щоб втиснутися у в’їзні ворота, але все закінчилося благополучно.

Заливка гаража
Заливка гаража

Тепер синє Вольво облаштоване за найвищим розрядом. І бригада «Улітка» вирушає упорядковувати наступне авто.

Гараж із профнастилу
Готовий гараж із профнастилу
Об'єкт зданий: 7.11.2014
logo
Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua