Витончений навіс із полікарбонату для приватного будинку
Легкий напівпрозорий навіс із полікарбонату біля будинку значно додає йому комфорту. А якщо цей навіс ще й нетривіальної форми, він надає будинку особливої краси.
Полікарбонат та профільна труба з успіхом застосовуються для спорудження невеликих конструкцій. Для навісу біля приватного будинку ці матеріали — саме те, що треба. Завдяки пластичності полікарбонату можна втілити у життя будь-яке дизайнерське рішення. Правильно підібравши колір та форму навісу, можна скласти з будинком привабливу архітектурну композицію. Він легко захистить від палючого сонця зону відпочинку біля будинку.
Чому так добре робити навіс саме з полікарбонату?
- Матеріал набагато міцніший за скло і пластик.
- Він має невелику вагу, що дає можливість обійтись без солідного фундаменту та важкого каркасу.
- Листи із захисним УФ-шаром відмінно переносять агресивні погодні умови.
- Полікарбонат добре пропускає світло, але затримує шкідливі ультрафіолетові промені.
- Лист полікарбонату легко зігнути, тим самим надавши йому потрібної форми. І у вигнутому положенні він зберігає свою міцність.
- Якщо полікарбонат таки розбити, він не утворює гострих уламків, тому ймовірність травми мінімальна.
- Листи полікарбонату довговічні і зазвичай служать понад 10 років.
- Також за матеріалом не потрібен додатковий догляд чи будь-яка обробка. Він легко миється звичайним мильним розчином.
- Полікарбонат має безліч відтінків та забарвлень.
Полікарбонат буває стільниковим та монолітним. Стільниковий полікарбонат складається з безлічі осередків, що утворюються ребрами жорсткості. Він дуже пластичний, легкий, коштує дешевше за монолітний і добре розсіює колір. Найчастіше для вуличних конструкцій використовують саме його.
Саме із стільникового полікарбонату ми й збудували навіс для двору одного приватного будинку.
Для навісу було зроблено металевий каркас.
Металеві каркаси характеризуються високою міцністю. Також такий каркас легкий та не вимагає солідного фундаменту. Достатньо забетонувати опори. При правильно проведеній обробці від корозії каркаси із металу дуже довговічні.
Взагалі, навіс із полікарбонату є дахом на опорах. Навантаження, що виникає від снігу або вітру, сприймає кроквяну систему, а потім передає її на опори. Тому найміцнішими та надійнішими повинні бути опори.
Для цього навісу ми використовували профільну трубу 60 х 60 мм товщиною 3 мм для опори та профільну трубу 30 х 30 мм товщиною 2 мм для ферм навісу. З двох боків навіс кріпиться безпосередньо до стіни будинку. Так як навіс невеликого розміру, можливо було обійтися однією опорою. Опора з’єднується із стіною одним горизонтальним прогоном. На всі металеві елементи каркаса наноситься шар захисний лакофарбовий.
Під опору було залито бетонний фундамент. Для цього спочатку викопується яма необхідного розміру. Засипається шар піску та щебеню, встановлюється арматура і після встановлення опори заливається бетон.
Під листи полікарбонату влаштовується решетування.
Для кріплення листів полікарбонату до каркаса використовували спеціальні термошайби. При цьому отвори для шурупів складають трохи більше їх діаметру. Така конструкція дозволяє листам вільно розширюватися в умовах літньої спеки. Вона також забезпечує стійкість навісу при сильних вітрах і навіть за умов шторму чи урагану. Термошайба захищає кріплення від контакту з агресивним навколишнім середовищем. А кришечка від шайби накриває сам шуруп. В результаті довговічність навісу значно підвищується.
Важливо також розмістити листи так, щоб вода з каналів могла виходити назовні. Ребра жорсткості полікарбонату повинні йти дугою навісу, що й було зроблено в даному випадку.
В кінці торці полікарбонату були заклеєні спеціальною перфострічкою, яка не дає пилу та бруду потрапляти всередину листа, але при цьому забезпечує вільний стік конденсату. Неправильна обробка торців призводить до того, що навіс швидко набуває неохайного вигляду і втрачає свої світлопропускні якості.
Колір навісу був вибраний «Сіра бронза». Такий навіс відмінно відповідає будинку і чудово доповнює тамбур із полікарбонату, який ми теж збудували у цьому дворі. Тамбур і навіс із полікарбонату зробили будинок ошатним та затишним. Здорово, коли навколо красиво, чи не так?