Як чистити сніг із теплиці з полікарбонату

Сніг на теплиці із полікарбонату

Переважна більшість садівників нині використовують нерозбірні теплиці. Тобто ці теплиці не знаються на зиму і покриття з них не знімається.

Найбільш популярні теплиці такого типу – це теплиці з каркасом з металу, покриті полікарбонатом, що мають арочну форму.

Подібні теплиці дуже практичні, але вони мають один істотний недолік. Взимку на напівкруглому даху із полікарбонату добре затримується сніг.

Сніг продавив дах теплиці

Він, накопичуючись товстим та важким шаром протягом зими, може зламати каркас теплиці. Тим більше, що у багатьох бюджетних теплиць металевий каркас має недостатню міцність і жорсткість. Якщо вчасно не забирати сніг, теплицю може продавити. Якщо каркас важить 50 кг, іншого нема чого й чекати. Іноді каркаси теплиць залишаються цілими, але самі ламаються листи полікарбонату. Саме тому протягом всієї зими обов’язково потрібно періодично зчищати сніг з теплиці з полікарбонату.

Легкі способи

Якщо шар снігу на арочній теплиці невеликий, іноді досить постукати по полікарбонату зсередини теплиці. Від вібрацій опади сповзуть до пологої сторони і опануть додолу. Якщо при цьому сніг не сповзає, можна трохи нагріти теплицю зсередини газовим пальником, таблетками сухого пального, рідиною для розпалювання, розташувавши в кількох місцях металеві консервні із запаленою рідиною або теплою гарматою. Після підвищення температури сніг легко сповзає від тиску зсередини теплиці.

Ще можна накрити теплицю із полікарбонату плівкою. Тоді сніг з неї струшується просто. Досить легенько струсити плівку.

«Небезпечні» інструменти

Також можна скористатися механічними засобами видалення снігу з даху теплиці. Слід робити це повільно, не надаючи великих зусиль, підтягуючи до себе кучугури та послідовно знімаючи їх на землю. Не варто створювати зверху теплиці товсті шари спочатку з одного боку, потім з другого, а потім намагатися скинути весь сніг разом. Таким чином, ви можете організувати кількість снігу, вага якого покриття може не витримати.

Для очищення теплиць від снігу часто застосовується одне нехитре пристрій — звичайна (або спеціально зроблена з цього приводу) швабра. З її допомогою сніг знімається невеликими порціями та скидається на землю.

Чищення снігу з теплиці з полікарбонату мітлою

Також популярні у дачників лопата для прибирання снігу, щітка на довгій ручці, мітла або шмат фанери, прив’язаний дротом до граблів.

Однак усі ці пристрої були не дуже зручні. Крім того, вони ризикують подряпати захисний шар на полікарбонаті, і тоді термін його служби різко скоротиться.

«Безпечні» інструменти

Швабра з м'якою гумовою насадкою

Найзручніший та найбезпечніший пристрій для чищення теплиці — це спеціальна швабра для миття підлоги з м’якою гумовою насадкою. Цей господарський інструмент досить зручний та ефективний як скребок для чищення снігу.

Вона коштує недорого та легка за вагою.

Так як ширина робочої частини швабри досить велика, за один раз вдається зчистити з теплиці досить широкий шар снігу.

А гумова накладка на робочій частині швабри дозволяє м’яко зчищати сніг із поверхні, не ушкоджуючи полікарбонат. Подібний скребок можна зробити своїми руками.

Завдяки довгій рукоятці швабра дістає до центру верху теплиці, що дозволяє повністю зчищати весь сніг без залишку. Спочатку сніг зчищається з одного, а згодом з іншого боку теплиці.

Її плюс у тому, що не треба з усіх сил закидати швабру через кучугури нагору. Достатньо штовхати сніг знизу нагору, акуратно під нього підгребти і сніг активно злітає по дорозі. І все. Буквально за 5 хвилин дачна теплиця чиста!

Можна також знімати сніг із теплиці синтетичним віником. М’який ворс із гнучких полімерних прутків не зашкодить УФ-шар полікарбонату, а за рахунок пухнастої структури добре очистить його. Цю процедуру бажано розпочинати з самого верху теплиці.

Зчищений сніг потім треба відкинути від стінок теплиці, інакше потім не підійде для наступного очищення. Небагато снігу можна навіть закинути всередину, при поступовому таненні він добре зволожить ґрунт.

Як часто?

Чистити теплицю зазвичай потрібно кілька разів за сезон. Якщо у вас теплиця не з омега-профілю, не варто після кожних незначних опадів бігти з інструментом для чищення до теплиці. Невеликий шар снігу корисний тим, що захищає від перепадів температури усередині теплиці. Без снігу вона вдень нагрівається на сонці, а вночі охолоджується. В результаті на каркасі і полікарбонаті утворюється конденсат, який потім перетворюється на льоду. Підвищена вологість шкодить каркасу та полікарбонату. Якщо каркас теплиці у вас досить важкий і на масі металу не заощадили, невеликий шар снігу піде теплиці лише на користь.

Братися за чищення слід лише після великих снігопадів. Або, якщо незначні опади випадали вже кілька разів. Нагромаджуючись, вони перетворюються на важкий шар снігу, який може пошкодити каркас або покриття. До того ж при зстеженні сніг ущільнюється і чистити його складніше.

Завдяки вдумливому підходу ваша теплиця переживе зиму з мінімальними втратами і ви будете готові зустрічати весну у всеозброєнні.

Опубліковано: 26.12.2018

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua