Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua

Як обрізати дерева взимку?

Як правильно обрізати дерева взимку

Саме взимку, коли дача спить, маєте шанс закласти основу для гарного врожаю. Ключ до нього – це зимове обрізання дерев. Не пропустіть момент!

Молоді дерева від зимового обрізання ростуть ще швидше, а старі дерева молодшають. Завдяки ній можна закласти правильну форму крони у молодого дерева та виправити її у старого.

Звичайно, навіть якщо ви не обріжете дерево, на ньому все одно виростуть якісь плоди. Адже плодоносять дерева, що ростуть у міських дворах. Але такі дерева дають безліч дрібних, непоказних плодів. До того ж, ці плоди ростуть дуже густо і ризикують поламати гілки.

Якщо вам потрібні великі та соковиті плоди, можна спробувати обрізати дерева взимку.

Оптимальними місяцями для зимового обрізання є січень та лютий. Нині дерева перебувають у стані спокою. І набагато легше визначитися з формою крони, доки на дереві немає листя.

У холодну пору року деревина набагато легше пиляється. І зріз виглядає набагато краще, ніж коли працюєш, наприклад, навесні.

Самое лучшее время для обрезки – это зимние дни без осадков с температурой не ниже 5оС. Когда температура ниже, древесина становится очень хрупкой, и ранки плохо зарастают.

Технологія зимового обрізання

Насамперед обрізаються зрілі плодові дерева, у яких плодові бруньки раніше прокидаються, ніж листові.

Найбільш морозостійкі дерева – це яблуні. Тому з них варто починати. Такі сорти, як Білий налив, Антонівка, Боровинка чудово переносять зимову обрізку. Рани на них взимку затягуються так само інтенсивно, як і навесні.

  • Видаліть великі, товсті гілки, які не ростуть куди треба, а ростуть усередину прямо вгору або вниз.
  • Заберіть мертве листя.
  • Ті гілки, на яких уже взимку їсть квіткові бутони, обріжте приблизно на одну третину. Тоді вони не зламаються під вагою плодів.
  • Тепер черга тонких гілок. Ті з них, які ростуть прямо вгору чи вниз, також підлягають видаленню.
  • Зрізи завтовшки більше 2 см замажте садовим варом або олійною фарбою.
У жодному разі не використовуйте тупий інструмент! У такому випадку ви сильно покалічите дерево.

Обрізка буде найбільш успішною у поєднанні з правильною підготовкою ґрунту до зимового періоду. Важливим є міра при внесенні добрив. Якщо в ґрунті надто багато азоту, рослинам складно буде поринути у стан спокою. Крім того, у них знизиться виробництво камбію, завдяки якому гояться рани.

А якщо дерева добре не полити після збирання врожаю, сповільниться визрівання тканин дерева, накопичення вуглеводів та поживних речовин. Таке дерево буде менш заклеєним порівняно з добре политим побратимом.

Процедура зимового обрізання дозволяє не тільки отримати великі, красиві фрукти. Вона також є профілактикою хвороб дерев. Наприклад, парша яблунь активно розвивається у недоглянутій кроні. Запущену крону люблять грибки. У надто густій кроні гілки починають гнити.

Кожне дерево потребує індивідуального підходу. Це творче завдання, вирішувати яке приносить справжнє задоволення. А винагорода за її правильне рішення буде дуже смачною!

Опубліковано: 22.01.2016

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Warning: Use of undefined constant MY_COMP - assumed 'MY_COMP' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/moralnay/ulitka.kharkov.ua/www/wp-content/themes/ulitka7/footer.php on line 156