Як садити розсаду томатів, щоб потім поливати їх 1 раз на тиждень?

Теплиця схожа на міні-пустелю. У ній ніколи не йдуть дощі. Навіть коли на вулиці ллє, як із відра, рослини не отримують не краплі. Виживання рослин залежить виключно від вашого поливу.

Але що, якщо ви не можете часто відвідувати свою теплицю? При цьому ще й чекати заходу сонця, щоб полити помідори?

Справа не лише у вільному часі. Питання, що краще: поливати часто, але потроху, чи рясно, але рідко, постає перед дачниками. Від того, як ви на нього відповісте, залежить ваш урожай.

Рідко, але влучно

А правильна відповідь: краще рясно, але рідко. І ось причина чому. Якщо ви змочите ґрунт невеликою кількістю води в спеку, вона випарується ще до того, як рослина зрозуміє, що ви її взагалі полили.

За рідкого, але частого поливу утворюється замкнене коло. У рослини не розвивається коренева система. Тільки утворюється дрібне коріння біля самої поверхні грунту, яке росте вшир. А тут волога зазвичай швидко випаровується, і вбирати нічого. Поливати їх доведеться дуже часто. Крім того, якщо коренева система росте вшир, між помідорами в теплиці треба дотримуватися більшої відстані, а там і так кожен сантиметр на рахунку.

Навпаки, якщо ви даєте рослинам рясний полив, але рідко, вода всмоктується глибоко в ґрунт, де вже менша ймовірність, що вона випарується. І слідом за нею вниз росте коріння помідорів. Формується потужна здорова коренева система.

Один із старих методів глибокого, але рідкісного поливу – це полив через пластикові пляшки.

Полив помідор через пластикові пляшки — дуже практичний спосіб

Висаджування розсади при такому способі стає досить клопіткою справою. Адже, крім самих помідорів, вам доведеться «саджати» ще й пляшки, але результати вас гарантовано потішать.

Отже, потрібно взяти кількість дволітрових пляшок, що відповідає кількості розсади. У пляшках попередньо зробіть шилом невеликі дірочки. Кількість дірочок визначається типом ґрунту. Якщо ґрунт піщаний, їх потрібно робити побільше, а якщо глинистий – поменше. Небагато практики, і ви скоро підберете кількість дірочок, ідеальне саме у вашому випадку.

Зробіть у пляшці шилом трохи дірочок

Як правильно садити розсаду?

Поруч із кожним кущиком розсади закопується по пляшці, так щоб пляшка підходила максимально близько до кореневої системи рослини. Точніше, спочатку «сідають» пляшки, а потім поряд висаджується розсада.

Слідкуйте, щоб пляшка була спрямована у бік коренів помідора

Пляшки можна закопувати шийкою вгору, а можна зрізати в них дно і відповідно закопати шийкою вниз. Виходьте з того, як вам потім зручніше наливати в них воду. денце краще відрізати не до кінця, і використовувати його потім як кришку, щоб зменшити випаровування води.

Розсада, посаджена поряд із пляшками

Якщо закопуєте пляшку шийкою вниз, щільно закрутіть шийку кришкою, зробіть у кришці отвір. А щоб отвір у кришці не забивалося землею, бажано покласти під пляшку гарний пук сухої трави.

Полив помідор через пластикові пляшки — дуже практичний спосіб

Після посадки розсаду відразу треба полити під корінь і залити воду в пляшку. Полив помідор через пластикові пляшки пішов!

Тепер, озброївшись пластиковою армією, поливати наші помідори дуже просто. Треба налити в пляшку води і вона буде повільно і поступово надходити в ґрунт. На 1 тиждень цієї води має вистачити. А якщо ви додасте до неї ще й рідкі добрива, взагалі буде чудово.

До речі, і добрив за такого способу поливу томати витрачають набагато менше. У середньому, одного разу рослині потрібно 1,5-2 літри води. А як часто поливати – тут залежить від погоди.

Зазвичай розсада, що поливається за цим старим методом, не хворіє і добре приживається. Вона спочатку наростить чудове коріння, а потім піде нарощувати зелену масу.

Наповнення пляшки водою

5 плюсів поливу через пластикові пляшки перед звичайним

  1. Перевага цього способу перед традиційним у тому, що при звичайному поливанні багато води залишається на листі. А томати не люблять потрапляння води на листя – у них при цьому може розвинутися грибкова хвороба фітофтороз. Отже, поширене в теплицях крапельне зрошення для томатів – не найкращий вибір. Чи то справа — полив помідор через пластикові пляшки, коли вся вода цілеспрямовано йде до коріння.
    За такого способу поливу в теплиці зберігається оптимальний мікроклімат, оскільки відсутня підвищена вологість повітря. Відповідно, ймовірність вірусних та бактеріальних захворювань наших улюблених помідорів помітно знижується.
  2. Ще перевага цього в тому, що вся волога дістається саме помідорам. А бур’янам її вже не вистачає, і вони майже не ростуть.
  3. При глибинному поливі, на відміну поверхневого, коренева система томатів розвивається вглиб. І якщо трапиться якась екстремальна ситуація, десь глибоко в землі таке добре розвинене коріння зуміє знайти воду.
  4. Заливати воду в пляшки можна, коли сонце припікає щосили. Все одно вода не випарується, а дістанеться рослині. Хоча по можливості краще заливати пляшки на ніч, оскільки помідори активно випаровують вологу і через листя.
  5. Після звичайного поливу треба ще й пропушити землю, щоб не утворилася кірка. А при пляшковому поливі ризик виникнення кірки зведений до нуля — відповідно нічого розпушувати не треба.

Пластикові пляшки — один із найкращих способів забезпечити полив рослин у теплиці, не використовуючи покупну систему поливу. Ви можете зробити свою систему поливу у теплиці абсолютно безкоштовно.

Відомий автор книг для городників Галина Кізима є шанувальницею поливу через пляшки. У своїй книзі «Сад і город для лінивих» вона називає пляшки не лише «напувалками», а й «годувальницями».

Цитата з книги «Сад та город для лінивих»
У чому перевага такого підживлення? Рослини отримують харчування постійно і рівномірно, а не тоді, коли ви дозволите їх полити і підгодувати, тобто змушуєте їх харчуватися уривками. Крім того, для кожної групи рослин ви зможете підібрати раціон, що найбільше підходить для них.

Спробуйте пляшку систему поливу – і відчуйте різницю!

Полив помідор в теплиці через пластикові пляшки
Полив помідор в теплиці через пластикові пляшки
Опубліковано: 19.05.2015

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua