Покрівля з металочерепиці приватного будинку

Покрівля з металочерепиці приватного будинку
Покрівля з металочерепиці

Деякі покрівельні матеріали зрівняються за популярністю з металочерепицею. Покрівлю з неї хочуть багато харків’ян. Вона допомагає створити неповторний вигляд будинку.

Чому саме металочерепиця?

  • Довговічність. Термін служби металочерепиці сягає 50 років.
  • Надійність. Черепицю завтовшки 0.5 мм не зриває з дому навіть буревій.
  • Міцність. Листи металочерепиці не деформуються навіть за великого навантаження.
  • Широка кольорова гама. Поряд з популярними коричневими, червоними та зеленими кольорами, можна знайти листи майже будь-якого кольору, який забажає душа.
  • Стійкість. Металочерепиця добре виносить перепади температури. І під розпеченим сонцем і лютим морозом листи зберігають свою міцність і привабливість.
  • Екологічність. Металочерепиця є екологічно нешкідливим покриттям. В основі матеріалу лежать метал, цинк та полімер. В результаті виходить повністю безпечний для довкілля виріб.
Металочерепиця
Металочерепиця

До мінусу металочерепиці відноситься те, що вона добре проводить звуки, але якщо встановити шумоізолюючий бар’єр, ця проблема можна виправити.

Один господар приватного будинку у Харкові вирішив зробити дах із цього гарного матеріалу. І щоб провести покрівельні роботи, він звернувся до бригади «Улітка». Йому потрібний був мансардний дах.

Спочатку армопояс

Усі роботи розпочинаються з монтажу армопоясу під дах. Деяким людям зведення армованої основи під покрівлю видається зайвими витратами. Але в цьому випадку армопояс необхідний.

Будинок, на який ставиться дах, зроблений із газоблоків. Враховуючи, що це дуже тендітний матеріал, поставити дах поверх цих стін, звичайно, можна, але небажано. Це загрожує поганими наслідками. Для надійного з’єднання всіх стін в єдине ціле, а також компенсації навантажень, що походять від даху, потрібно залити поверх них монолітний армопояс, тобто кільце з бетону, всередині якого знаходиться арматура.

Він підвищує жорсткість стінок. Будь-який блоковий матеріал краще працює на стиск, ніж на розтягування. Якщо в якомусь місці стіни виникає напруга на розтягування, то цілком імовірно, що тут з’явиться тріщина.

Арматура пручається навантаженням на розтягування
Арматура пручається навантаженням на розтягування

Додаючи армопояс, ми перекладаємо розтяг на арматуру, яка чудово справляється з навантаженням такого типу. Таким чином, армопояс підсилює стіну в цілому, опираючись навантаженням, що розтягують, що виникають у її верхній частині. Це знижує ризик появи тріщин при нерівномірному усадженні будівлі.

За рахунок металевого каркаса армопояс також чинить опір бічним навантаженням. До бічних навантажень відноситься розпірне навантаження від покрівлі, особливо взимку, коли на дах приймає на себе снігове навантаження, а також під час поривчастого вітру.

Тому не можна кріпити мауерлат безпосередньо до газобетону на шпильки. Якщо це зробити, то згодом під дією вітру кріплення розхитаються.

Армопояс гасить навантаження, що розпирають, утримує геометрію стін і збільшує їх жорсткість. Він перерозподіляє точкові навантаження. Це важливо для блокових матеріалів, які не пристосовані до таких навантажень. Точкові навантаження виникають від анкерів, якими кріпиться мауерлат.

Таким чином, головне завдання армопояса — комплексне збільшення жорсткості стін, рівномірний розподіл навантаження та підвищення опору стін різним навантаженням: бічним, точковим та на розтяг.

Армопояс для покрівлі
Армопояс для покрівлі

Тому на дах даного будинку з газоблоків зроблена опалубка з дошки та залитий армопояс.

Встановлення кроквяної системи

Потім було встановлено кроквяну систему.

Мауэрлат
Мауерлат

Спочатку при покрівельних роботах закріплюється мауерлат — брус, що укладається по периметру зовнішньої стіни будинку і служить опорою для крокв.

Сам мауерлат прикріплюється до армопоясу за допомогою металевих прутків та зварювання.

На мауерлат встановлюються крокви.

Стропила
Крокви

Крокви скріплюються між собою металевими пластинами і цвяхами.

Кроквяна система для мансардного даху будинку
Кроквяна система для мансардного даху будинку

В процессе работы постепенно вырисовывается ломанная форма крыши дома.

Дошки скріплюються цвяхами
Дошки скріплюються цвяхами

Верху йде ряд поперечних дощок. Кріпляться вони цвяхами, що загинаються з протилежного боку.

Обрешітка під металочерепицю
Монтаж обрешітки

Так як горище буде утеплене, на крокви кладеться дифузійна мембрана Roof Guard.

Потім поверх мембрани встановлюється брусок, а на нього лягає решетування під металочерепицю. Таким чином, робиться вентзазор для утеплювача, щоб утеплювачу було комфортно «дихати», а дах не прів і не гнила. Вентзазор йде до верхнього бруса.

Обрешітка під металочерепицю
Обрешітка під металочерепицю

Було добудовано стіни горища з газоблоків.

Покрівля з металочерепиці
Покрівля з металочерепиці

Далі виконано монтаж листів металочерепиці.

Підшивання звісів даху
Підшивання звісів даху

Виконано підшивку звисів даху.

Козирок з металочерепиці
Козирок з металочерепиці

Встановлено піддашок над ґанком із того ж матеріалу, що й покрівля.

Монтаж металопластикових вікон
Металопластикові вікна

І на закінчення монтовані металопластикові вікна.

Будинок тепер гордо виглядає через паркан на вулицю. Оригінальний дах ламаної форми привертає увагу. А металочерепиця чудово прикрашає її.

Покрівля з металочерепиці
Покрівля з металочерепиці
Об'єкт зданий: 22.10.2017
logo
Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua