Навіс для автомобіля в Кутузівці

Навіс з профнастилу

Зручно, коли є навіс, і подвійно зручніше, коли підлога під ним міцний і твердий. Тому багато харків’ян вважають за краще не просто ставити навіс, але бетонувати майданчик під ним. Завдяки цьому в житті з’являється набагато більше комфорту.

Бетонні майданчики дуже довговічні. Це універсальна споруда.

Але в цьому випадку справа не обмежилася простим бетонуванням майданчика.

Стіна — не проста, а підпірна

Підпірна стіна з бетону

Під будівництво майданчика повинна бути виділена досить гладка і щільна територія. Але як це зробити, якщо земля розташована під нахилом?

Через значний перепад рівня грунту довелося додатково будувати опорну стіну з бетону. Технологія зведення стіни з цього матеріалу відпрацьована десятиліттями. Якщо не вистачає рівної ділянки для будівництва чого-небудь, бетон і арматура завжди прийдуть на допомогу. Така стіна перевага в тих випадках, коли потрібні капітальність і надійність.

Так як тут стіна з бетону будується не в декоративних цілях, а для зміцнення грунту, і до того ж, на майданчику планується ставити машину, вона повинна витримувати значне навантаження. Бетонна стіна утримує грунт за рахунок своєї великої маси. Чим вона товще, тим більше ступінь її стійкості.

Тому для формування горизонтальній площині грунту монтується підпірна стіна, в яку потім засипається шар щебеню, що зрівнює всі перепади земної поверхні. Для цього спочатку встановлюється опалубка по периметру майданчика. Усередині опалубки закладається арматура необхідних габаритів, яка забезпечує конструкції максимальну надійність. Так як планується ставити навіс, відразу ж встановлюються опорні стовпи під нього.

Далі виконується заливка бетоном в дерев’яну опалубку — точно так само, як це робиться при будівництві стрічкового фундаменту. Щоб забезпечити найбільшу міцність, вся конструкція заливається в один день. Ми використовували заводський бетон М-300. Після того, як розчин залитий, поверхня стіни вирівнюється і накривається поліетиленовою плівкою. Після остаточного застигання бетонного розчину опалубка знімається.

Потім вільне місце всередині стіни засипається щебенем, щоб усунути перепад грунту.

Вирівнявши місцевість, можна приступати до бетонування площадки.

Майданчик для авто з бетону

Майданчик для авто з бетону

На шар щебеню насипається шар піску. Шар щебеню і піску ущільнюється. Поверх них розкладається шар сталевої арматури. Так як наявність автомобіля передбачає значне навантаження, без арматури не обійтися.

Прути арматури розміщують хрест-навхрест і в місцях їх припинення обв’язують дротом. Такий спосіб з’єднання не позбавляє каркас рухливості і цим сприяє міцності конструкції. Після укладання армуючої сітки заливається бетон. Ми використовували бетон марки М300. Суміш вивантажується на грунт і за допомогою лопати розподіляється між маяками. Надлишки бетону прибираються. Поверхня бетону ретельно розрівнюється правилом.

Потім майданчик накривається плівкою і бетон набирає міцність. Коли бетон схопиться, всі нерівності зачищаються за допомогою шпателя. Майданчик під машину готова і прийшов час для навісу.

Betonniy-pol-pod-navesom

Навіс з профнастилу

Сучасна і недорога можливість швидко укрити свій автомобіль від примх погоди — це навіс з профнастилу. Покрівля з цього матеріалу служить дуже довго і довго зберігає свій естетичний зовнішній вигляд. Вона не потребує будь-якого догляду або профілактичних заходів.

Спеціальна обробка виключає корозію. І під жаркими сонячними променями профнастил довго не втрачає своєї яскравості і насиченості кольору. Не дивно, що серед харків’ян це найпопулярніший матеріал для навісів під автомобіль.

Для каркаса навісу використовувалися профільні труби. На опорні стовпи пішла труба 60 х 60 мм завтовшки 3 мм, а для ферм використовувалася труба 30 х 30 мм завтовшки 2 мм. Для даху навісу, виходячи з її форми, були обрані трикутні ферми.

Металеві деталі конструкції з’єднуються за допомогою зварювання. Це гарантує її міцність і надійність.

Існує безліч марок профнастилу на ринку, але для накриття навісу застосовується саме покрівельний матеріал — НС35. Він має велику висоту гофри, і відповідно, більшу жорсткість.

Для даху свого навісу замовник вибрав шоколадний колір. Готовий навіс виглядає дуже привабливо, але межі досконалості немає. Чому б не обшити його газоблоків і влаштувати гараж? Хороша ідея, чи не так? І далі бригада «Улітка» піде втілювати її в життя.

Навіс з металу
Об'єкт зданий: 18.10.2019
logo
Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua