Бажаєте виростити шикарні помідори? Не викидайте риб’ячі голови

Ням ням! Помідори люблять риб’ячі голови. Це екологічно чисте добриво, яке можна отримати абсолютно безкоштовно. Просто при приготуванні їжі треба не викидати риб’ячі голови, а акуратно зберігати їх у морозильнику. Також, якщо у вас є знайомі, які торгують рибою, ви можете попросити відходи. Риб’ячі хвости, кишки, шипи, а також раковини крабів, омарів – теж чудове підживлення для помідорів.
Тут працює кругообіг біологічних елементів у природі. При розкладанні біомаси виділяються речовини, які добре засвоюються кореневою системою томатів. Підживлення помідорів рибою забезпечить рослини фосфором у легкодоступній формі. Крім того, це додаткове джерело калію, заліза та магнію.
Тому рослини, яких підгодовують рибкою, зазвичай виглядають здоровішими і бадьорішими, ніж рослини, які не отримували такого підживлення. І врожай, відповідно, дають значно більше. А їхні плоди мають більш солодкий смак та щільну структуру.
Коли теплиця використовується для бізнесу, підживлення помідорів рибою теж не завадить. Щоправда, у промислових цілях використовуються зазвичай не кухонні відходи, а рибне борошно та рибна емульсія.
Підживлення помідор рибою при висадженні розсади
Якщо ви хочете підгодувати помідори рибкою при посадке рассады, викопуйте лунку достатньої глибини. Плануйте глибину такою, щоб туди помістилася і рослина, і риб’яча голова (або риб’ячі відходи), та інші добрива. Але вона має бути не менше 60 см. Якщо закопати рибу на меншій глибині, і ваша теплиця герметично не закривається, рибу намагатимуться викопати кішки чи собаки. І, звичайно, зашкодять при цьому рослини. Також, якщо закопувати рибу на достатній глибині, теплицею не піде неприємний запах.
Також при посадці помідорів у теплицю в кожну лунку крім рибних голів можна додати подрібнену яєчну шкаралупу, кісткове борошно та органічні добрива.
Коли риба розкладається, вона у поступовому режимі забезпечує помідори азотом та кальцієм. До осені від риби не залишиться навіть кісток. Помідори з’їдять усі.
Якщо у вас немає можливості дістати рибні відходи або Ви побоюєтеся зухвалих кішок, то ми рекомендуємо використовувати риб’яче борошно як замінник. Дві жмені у кожну лунку цілком вистачить. Але це не рівноцінна заміна риб’ячим головам.
Підживлення помідор рибою після висадки
Якщо ви згаяли момент, і не закопали рибку при посадці розсади, не засмучуйтеся. Це можна зробити пізніше. Просто прикопуйте поруч із кущиками помідор риб’ячі відходи. Особливо це зручно робити, якщо хтось у вашій родині любить рибалити. Тоді у вас постійно буде безкоштовне високоефективне добриво. Тільки закопуйте рибу досить глибоко, щоб уникнути запаху.
Коли у вашу теплицю відкритий доступ кішкам або собакам, і ви побоюєтеся, що вони копатимуться в пошуках риби, використовуйте трохи інший спосіб підживлення томатів.
Прокрутіть усі рибні відходи через м’ясорубку.
Змішайте, що вийшло із водою. Вийде своєрідне рідке добриво. Наполягати такий розчин, поки від нього не піде запах тухлятини, немає потреби. Поливайте їм помідори одразу, поки він свіжий.
Поливати таким розчином потрібно не під корінь, а між рослинами. Ретельно стежте, щоб не потрапити на листя, бо лист може спалити.
Дана підгодівля помідор рибою докладно описана у відео.
Рекомендується чергувати таке рибне підживлення з іншими видами підживлення. Наприклад, один тиждень – травою, інший – рибою, третій тиждень – гноєм. Замість рибних відходів годиться рибне борошно.
Інші види підживлення помідор рибою
Борошно з риб’ячих кісток. Чинить таку ж дію, як і кісткове борошно, але не так значно вилужує ґрунт. Застосовується аналогічно кістковій муці.
Рибна мука. На відміну від борошна з риб’ячих кісток, її виробляють з м’яких відходів. У цьому добриві міститься більше азоту. Розкладається рибне борошно у ґрунті протягом 6–8 місяців.
Органічні добрива на основі рибної емульсії.Це добриво користувалося популярністю ще в американських індіанців, що удобрювали посіви рибними відходами, що перегнили. Вносять його з весни та до кінця періоду вегетації 1 раз на місяць. Невелика кількість емульсії розчиняють у воді та поливають ґрунт під рослинами. Купуючи це добриво, перевірте вміст хлористого натрію за етикеткою. Якщо ця речовина присутня, то добриво не рекомендується застосовувати на важких глинистих ґрунтах. До його недоліків можна віднести неприємний запах.
Незабаром ви оціните перевагу такого органічного добрива. Помідори виростуть здоровими, міцними і відмінно плодоноситимуть.
А деякі дачники навіть зробили приємне відкриття – з рибою під коренем пасльонові, до яких і належать томати, не їсть колорадський жук!
Звичайно, рибне підживлення — не панацея. Перед внесенням будь-яких добрив треба добре знати структуру та хімічний склад ґрунту, куди вноситимуться ці добрива. Інакше можна зробити серйозні помилки, навіть дотримуючись найправильніших і перевірених порад.
Бажаємо вам отримати якнайбільше врожай помідор у теплиці!
Коментарів поки немає, але ви можете стати першим