Що таке полікарбонат?

У наш час популярність полікарбонату у будівництві аналогічна популярності соціальних мереж в інтернеті. Все: робітники, архітектори, інженери, просто звичайні люди – використовують полікарбонат. На вулицях міста, у будинку, у дворах та дачних ділянках – його можна зустріти всюди.

Що це за знайомий незнайомець? Просто дешева альтернатива склу чи щось більше? Давайте розберемося…

Хімічна формула полікарбонату

Хімічна формула полікарбонату

Хімічна формула полікарбонату дуже складна. Його найбільша молекула складається з дрібніших молекул, як конструктор «Лего» з дрібних деталей. Серед цих деталей є вугільна кислота – звідси і назва «полікарбонат» («карбон» — вугілля). За рахунок точного підбору цих деталей забезпечуються унікальні властивості полікарбонату.

Історія полікарбонату

Альфред Айнхорн

Першим отримав його німецький хімік Альфред Айнхорн наприкінці 19 століття. Але тоді його вважають побічним продуктом хімічної реакції, яка не має практичного значення. І вчені продовжували так рахувати до середини 20 століття.

Тільки в 1950-х роках люди нарешті зрозуміли, яку цінність представляє цей матеріал. І дві компанії, «Байєр» та «Дженерал електрик» навіть побилися за право вважатися творцями полікарбонату.

Але це була просто речовина полікарбонату. Не існувало листів звичною нам форми. На щастя, цією речовиною зацікавилася держава Ізраїль. Воно більше уваги приділяло розвитку сільського господарства, зокрема, теплицям. Полікарбонат міг послужити чудовою альтернативою дорогому та неміцному склу.

І ось 1976 року ізраїльська фірма «Полігал» отримала перший у світі стільниковий лист полікарбонату.

Далі популярність полікарбонату почала наростати, як лавина.

Характеристики полікарбонату

Світлопроникність полікарбонату

Повсюдне використання полікарбонату пояснюється його фізичними властивостями.

Його характеристики:

  • Має високу міцність,
  • Добре переносить спеку,
  • Добре переносить холод,
  • Добре пропускає сонячне світло,
  • Має низьку горючість,
  • Йому можна надати опуклої форми.

Різновиди полікарбонату

Два найбільш популярні на ринку варіанти полікарбонату — це стільниковий і монолітний.

Монолітний полікарбонат – на вигляд практично не відрізняється від скла. А за властивостями – дуже відрізняється! Його можна гнути, згинати, надати форму на ваше бажання, він легко переносить удари.

Монолітний полікарбонат

Через високу міцність його використовують не тільки в будівельних конструкціях, а й у техніці, навіть кухонній. Так що може бути, у вашому кухонному комбайні є полікарбонат.

Стільниковий полікарбонат — лідер як будівельний матеріал для теплиць. Його структура, що нагадує стільники, обумовлює високі теплоізоляційні властивості.

Стільниковий полікарбонат

Це один із основних матеріалів у будівельній промисловості. Зробити з нього можна будь-що. Складно навіть вигадати, що з нього побудувати не можна.

Своїми руками…

Парник із полікарбонату своїми руками

Полікарбонат простий у обробці. Для нього не потрібні складні інструменти. І багато людей самостійно працюють із полікарбонатом, не вдаючись до допомоги фахівців.

Ось наше коротке знайомство із полікарбонатом і відбулося. Цей матеріал можливо, колись знадобиться, і тепер ви знатимете, з чим маєте справу.

Опубліковано: 26.03.2015

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua