Правильний температурний режим для огірків у теплиці

Огірком у теплиці з полікарбонату можна спокійно керувати та спрямовувати його ресурси або на омолодження або на зав’язь чи на плоди. Як це робити?
Розвиток огірка в потрібному напрямку можна регулювати живленням, стимуляторами, але найправильніше – формувати його за рахунок температури в теплиці. А теплиця з полікарбонату легко дозволяє забезпечити стабільний температурний режим.
Середня температура для огірка
Насамперед для огірка має значення нічна температура. Скільки ж градусів має бути у теплиці для огірків? Все залежить від того, що ви хочете одержати від рослини.
Щоб рослина була у балансі між зав’яззю та плодами оптимальна температура – це 17-18°С.
Якщо незабаром свято, наприклад, 8 березня, і ціна піднімається у півтора-два рази, ви можете підняти нічну температуру днів за десять до 20-21°С. І всі ресурси огірка підуть у вас у плоди. Але, майте на увазі, почнеться відмирання зав’язей у рослин. Потім вам не буде чого продавати. Тому робіть це тільки тоді, коли до якогось свята ціна дуже піднімається – у півтора-два рази і потім після нього стрімко падає.
Наприклад, перед Новим Роком температуру в теплиці можна піднімати, щоб вичавити все, бо потім 14 днів огірки все одно нікому не потрібні. На ринку попиту немає і вирощувати плоди немає сенсу. Тому заздалегідь піднімайте до 20-21 °С нічну температуру і всі свої ресурси огірок направить у плоди, повністю виснажуючи себе.
Мінімальна температура для огірка у теплиці

Якщо ціна на ринку невисока і немає сенсу у великому врожаї, знижуйте температуру до 14-15°С. Така температура хороша для огірка тому, що він посилено закладає нові зав’язі.
Налив плодів уповільнюється і, відповідно, рослина довше залишається молодою. До того моменту, як ціна підніметься, рослини будуть активними, молодими у фазі активного плодоношення. Тому краще спускати температуру, коли ціна на ринку невисока.
І по-друге, спустити температуру до 14-15°С — це, як мінімум, в 3 рази менше витрачати газу. А це дуже вигідно. Так, буде менше плодів, але потім, коли ціна підніметься, це з лишком заповниться, а ви ще заощадите на опаленні.
Тільки не треба знижувати температуру ще більше, тому що може почати активно випадати роса. Листя буде зовсім мокре і може початися багато різних хвороб, насамперед пероноспороз.
Тому треба дотримуватись певного балансу. В ідеалі — це 14°С, але так як в теплиці зазвичай опалення все одно нерівномірне, це може бути і 15°С, в якихось місцях навіть 13°С. Але боятися не варто. Головне, щоб сильно не охолоджувався грунт (піде коренева гниль) і, по-друге, щоб під ранок не було мокрого листя. Якщо цих умов дотримуються, то огірок цілком нормально витримує зниження температури і не замерзає.
Підживлення огірка
При зниженні температури у теплиці бажано регулярно давати огіркам кореневі стимулятори та антистресанти. Купити такі добрива не є великою проблемою – на ринку існує величезний вибір.

Наприклад, хорошим антестресантом є амінокислотне добриво Натурамін від іспанського виробника Даймса. Цей препарат сприяє швидкому зняттю стресу. Огірок – дуже стресова рослина і навіть за невеликих перепадів температур може стресувати. Іноді буває, що після надто низьких температур падає врожайність і огірок вже не відходить.
Натурамін — унікальний препарат, який має в своєму складі 80% вільних L-амінокислот, причому всі вони збалансовані. Кожна амінокислота виконує певну функцію – захищає від хвороб, протистоїть стресовим факторам, сприяє фотосинтезу тощо. Тому крім стрессонімающего, він має сильно виражений стимулюючий ефект на зростання рослини. Препарат сприяє потужному відростанню коріння. Він також посилює засвоєння рослинами поживних речовин із ґрунту та підвищує його врожайність.

Також регулятор зростання Райзу добре стимулює кореневу систему, але активного початку плодоношення не дає. Адже поки що ціна невисока, головне завдання — це зберегти рослини в активній фазі до того моменту, поки ціна огірків не підніметься.
Райза — це рідке добриво на основі екстракту водоростей, збагаченого рослинними амінокислотами. Великий плюс Райзи в тому, що вона вбиває довге коріння і дає потужну кореневу систему з великою кількістю бічних корінців. Адже коренева система — це фундамент. Який фундамент — така буде і будівля, тобто рослина та весь її врожай. Препарат підвищує імунітет огірків та їх стійкість до хвороб. Він активує процес фотосинтезу.
Коли ціна огірків на ринку стане нормальною, можна піднімати температуру в теплиці і переходити на підживлення, що активно стимулює зростання плодів. Бажаємо вам великих урожаїв у вашій теплиці та гарної ціни на ринку!
Коментарів поки немає, але ви можете стати першим