Простий навіс для простого мангалу

Навіс із профнастилу

Металевий навіс біля будинку — це дуже багатофункціональна прибудова. Вони міцні та практичні. З їхньою допомогою можна організувати комфортну зону відпочинку біля будинку. А якщо монтувати у навіс вуличне освітлення, насолоджуватися життям на вулиці можна буде будь-якої доби. Навіс служить захистом від палючого сонця, дощу, снігу та граду. Правильно підібраний виріб вписується в архітектурний ансамбль будинку та стає для нього гармонійним доповненням.

Навіс із металу часто служить кілька десятків років. Метал не боїться температурних перепадів та дуже стійкий до механічних навантажень. Щоправда, він боїться іржі, але спеціальна обробка захисним складом зводить до мінімуму ризик.

Найпоширеніша конструкція металевого навісу біля будинку — це односхилий навіс. З нього відмінно сходить сніг та вода. Саме такий навіс ми збудували в одному приватному дворі.

З чого складається односхилий навіс? Основа навісу — вертикальні стовпи опори. На стовпи встановлюється кроквяна система, що складається з ферм. На ферми монтується решетування. А на решетування вже укладається покрівельний матеріал.

Навіс біля будинку

Сама конструкція навісу складається з каркасу та покрівлі. Для будівництва каркасу цього навісу використовували профільну трубу. А для покрівлі профнастил.

У багатьох профнастил асоціюється із нудним та сірим матеріалом. Але навіс, побудований із нього, може бути дуже симпатичним.

Опори

Основа навісу — опори із квадратної профільної труби 60 х 60 мм завтовшки 3 мм. По їхньому верху йдуть нижні пояси ферм. Стовпи надають навісу жорсткість, і споруда здатна зберегти форму навіть за серйозних механічних навантажень.

Всього у цього навісу 3 опори, а для одного кута як опора виступає стіна будинку. Під опори буряться свердловини завглибшки близько 50 см. Дно ям засипається щебенем та піском. Кожна яма наповнюється наполовину цементним розчином. У неї встановлюється опора та фіксується. Потім виконується остаточне заливання бетоном.

Ферми

Ферми з трикутними ґратами

Наступний важливий етап, якого вимагає виготовлення навісів — це монтаж ферм. Саме кроквяна система витримує основне навантаження від опадів та вітру, тому важливо, щоб воно було досить міцним. Ми використовували для ферм профільну трубу 30 х 30 мм завтовшки 2 мм. Форма двох ферм – трикутна з трикутною решіткою у середині. Одна ферма має прямокутну форму із трикутною решіткою в середині. Кожна ферма встановлюється на сусідні опори та приварюється до них. Уздовж стін будинку ферма приварюється до арматури, що заздалегідь вбудована в стіну будинку.

Для даху навісу зроблений невеликий нахил близько 15°. Ферми встановлюються з відривом близько 1,2 метра. Всі ферми попередньо ґрунтуються та обробляються захисним лакофарбовим шаром від корозії.

З’єднання деталей навісу між собою виконано за допомогою механічного зварювання. Всі з’єднання розташовуються між собою максимально рівно та перевіряються за допомогою рівня. Потім виконується решетування для даху. Її роблять із профільних труб з кроком 40-50 см.

Каркас готовий і можна робити покрівлю. Важливо використовувати саме покрівельну марку матеріалу, а не для огорож. Профнастил кріпиться до каркасу звичайними шурупами з гумовими прокладками. Щоб закріпити один квадратний метр, вистачає від 6 до 8 шурупів.

Краї даху трохи мають виступати за опори. Це дає від опадів найкращий захист. Листи профнастилу укладаються так, що їх жолобки розташовуються у напрямку зверху донизу.

Освітлення під навісом

Далі для додаткової зручності до навісу проводиться електроенергія. У цей навіс було вмонтовано 2 led світильники. Це прилади з високим ступенем волого- та пилозахисту. У них виключена можливість потрапляння всередину пилу, і вони захищені від водяних струменів, що падають із будь-якого напрямку. Світлодіодні світильники прості, надійні та економічні. Саме тому багато харків’ян вибирають їх для влаштування вуличного освітлення під навісом.

Довгі лінійні світильники – практичний вибір для критого майданчика. Вони кріпляться до ферми за допомогою гвинтів. Так як світильників дві штуки, вони поступово висвітлюють всю територію, і виключається наявність затінених місць. Під навісом встановлені вологозахищені вимикачі для світильників.

А далі під металевий навіс встановлюється металевий мангал, та готова проста літня кухня. Всім смачного!

Навіс для залізного мангалу
Об'єкт зданий: 25.04.2019
logo
Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua