Тример чи газонокосарка — що вибрати?

Чим косити газон?

Кожному власнику дачі, збудувавши привабливий будинок і поставивши гарний паркан, хочеться, щоб і ділянка виглядала акуратно. А для цього хочеться, щоб на ньому не було чагарників бур’янів. А багатьох приваблює соковитий рівний газон. Але як можна досягти такого ефекту. Який інструмент вибрати?

Для скосу трави можна використовувати і тример і газонокосарку. Що ж із них обрати для досягнення найкращого результату? І що вони відрізняються?

Незважаючи на те, що у них одне й те саме призначення, триммер та газонокосарка – це різні речі, і виконують своє завдання по-різному.

Тримери

Скошування трави триммером

Як ріжучий інструмент тримера використовується або волосінь різної товщини, або ніж, або диск.

За типом двигуна тримери бувають:

  • Електричні,
  • Бензинові.

За типом ріжучих елементів:

  • Лісочка різної товщини,
  • Ніж або диск
  • Універсальні – можна ставити як ножі, так і волосінь.

Зазвичай вага тримера становить близько 4-5 кілограмів. Тример добре підходить для обробки невеликих площ. При великих обсягах косить дуже швидко втомлюється тримати пристрій у руках. Також він швидко перегрівається. При тривалій роботі може навіть почати плавитись барабан.

Електричні тримери побутової мережі та обмежені у своїй роботі довжиною шнура подовжувача. Вони можуть мати різну потужність – від легких пристроїв, що косять лише ніжну траву до важких, у які можна встановити сталевий ніж та зрізати навіть молоді деревця.

Бензинові тримери зазвичай набагато потужніші, ніж електричні. Працюючи вони створюють дуже сильний шум і користуватися ними бажано у спеціальних навушниках. При застосуванні насадок у вигляді ножів та дисків їх можна використовувати як кущорізи.

Вони не прив’язані до джерела енергії як електричні, тому більш мобільні. Для них треба готувати спеціальну бензиново-масляну суміш. Вага у бензинових тримерів зазвичай більша, ніж у електричних.

Тримером неможливо створити рівний акуратний газон. Їм ви просто скосите бур’ян. Газон буде схожим на роботу поганого перукаря.

До того ж, триммер «вбиває» газон, якщо для косіння використовувати лише його. Даним пристроєм бажано лише підрівнювати краї.

Ні, для створення гарного газону тример ніяк не підходить. Але якщо у вас маленька ділянка з нерівною поверхнею і оброблена площа невелика, то, можливо, її вистачить. Тримери ідеально підходять для скошування країв газонів, трави навколо дерев і чагарників, вздовж стін, парканов, бордюрів та сходів. Ними можна косити навіть під лавкою.

Але саме мобільність тримерів не дозволяє використовувати їх для обробки великих площ. Скосити триммером газон навіть у кілька соток надто втомлює.

Газонокосарки

Скошування трави газонокосаркою

Для обробки великих площ, а також для випадків, коли потрібно отримати гарний рівний газон, бажано використовувати газонокосарку.

Газонокосарка — це пристрій на колесах, який, як і триммер, може працювати на електричному або бензиновому двигуні. Її доводиться штовхати чи ставити напрямок, якщо косарка самохідна.

Газонокосарка забезпечує ідеальну рівність зрізу трави. В результаті виходить гарний трав’яний килим. До того ж багато моделей збирають зрізану траву в спеціальний травозбірник. Потім не доведеться бігати ділянкою з граблями.

Користуватися газонокосаркою можна лише на рівній ділянці. Поверхня повинна бути очищеною, оскільки каміння та різне сміття може пошкодити ножі косарки.

Електрична газонокосарка обмежена у своїй роботі довжиною дроту подовжувача. Тому підходить переважно для обробки невеликих територій.

Бензинові газонокосарки не прив’язані до розетки та можуть обробляти великі ділянки. Але багато хто з них створює значний шум. Ті моделі, які мають приводом на колеса, пересуваються самостійно, що полегшує їх використання.

Підведемо підсумок

Догляд за газоном за допомогою газонокосарки

Якщо вам потрібен гарний рівний газон, єдиний варіант — це газонокосарка. Тільки з нею можна досягти такого ефекту. Якщо вам потрібно просто прибрати зарості, і рівність отриманого лужка не важлива і жовтізна не лякає, цілком підійде тример.

Але навіть, якщо є газонокосарка, триммер теж може стати в нагоді для косіння трави у важкодоступних місцях. Наприклад, їм можна швидко постригти траву навколо дерев та вздовж паркану. Добре ним користуватись і на нерівних ділянках. Їм можна підрівняти краї газону. У цьому випадку він добре доповнює газонокосарку.

Опубліковано: 18.03.2019

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua