Вирощування огірків у теплиці з полікарбонату восени

Вирощування огірків у теплиці з полікарбонату восени
Продовжити період плодоношення огірків максимально можливо

Смачний, хрумкий і запашний огірок… При наявності теплиці з полікарбонату ви можете мати зелених красенів в пухирці на своєму столі до пізньої осені. При уважному догляді ви ще довго отримуватимете відмінні результати зі своєї теплиці. Потішать як нові, так і старі, перевірені рослини.

Як же доглядати огірки восени в теплиці без обігріву?

Універсальних принципів немає і огірки огіркам різниця. Різні сорти потребують різного підходу. І в різних теплицях та кліматичних умовах все абсолютно по-різному.

Але дещо потрібно робити у будь-якому випадку, чи вирощуєте ви огірки для своєї родини чи ринку.

Для вирощування огірків у теплиці восени краще вибирайте спеціальні сорти для 2 обороти. Це гібриди Амант F1, Ардія F1, Гайдн F1, Гунар F1, Кураж F1, Ленара F1, Лютояр F1, Немо F1, Тумі F1, Естафета та інші. Вони добре переносять нестачу сонячного освітлення та знижені температури.

На початку вересня так само, як і влітку, треба продовжувати формувати огірковий батіг — обрізати пасинки, прищипувати їх, прибирати в огірків вуса, які відбирають харчування. Також важливо вчасно збирати плоди – хоча б раз на тиждень, якщо ви не можете часто відвідувати теплицю.

Вирощування огірків у теплиці з полікарбонату восени
Незважаючи на осінь за полікарбонатом, кущі огірків буйно ростуть

Не можна допускати переростання огірків. Восени це легко. Погода стоїть прохолодна та вночі низькі температури. Тому огірки ростуть не так швидко, як було влітку.

При правильному догляді плоди швидко дозрівають. Верхівка огіркового батога, як і раніше, стрімко росте височінь, і може досягти даху теплиці. Але зараз її не треба окольцьовувати, бо скоро різке похолодання.

У поливі огірки восени потребують набагато рідше, ніж улітку. Їх треба поливати не раз на тиждень, а десь раз на 2 тижні. А якщо земля вкрита шаром мульчі, і на ній зберігається достатня вологість, можна взагалі не поливати.

Якщо у вас плівкова теплиця, краще додатково укутайте чимось огірочки. З плівки на них може потрапити холодна роса та спричинити переохолодження рослин. У теплиці з полікарбонату чи скляної така небезпека виключена.

У жовтні, коли на вулиці листопад, огірки в теплиці з полікарбонату виглядають як «огірочки». Листя зелене і на кущах зріє нові плоди.

Навіть якщо вночі трапляються несильні заморозки (до -3 оС), теплиця з полікарбонату не потребує додаткового обігріву. Огірки рясно плодоносять. У момент плодоношення огіркам холоди не страшні.

Не можна допускати переростання огірків
Не можна допускати переростання огірків

Їх може занапастити зниження температури нижче 0 оС. Але у теплиці з полікарбонату це їм не загрожує. Тут на 5 оС тепліше, ніж у відкритому полі.

Якщо ви плануєте незабаром завершити огірковий сезон, спрямовуйте основну енергію рослин на налив плодів. Для цього прищипніть верхівку головної батоги. Батоги не зростатимуть у довжину, і відповідно, прискориться дозрівання огірків.

Залишіть огіркові пасинки з 1-3 листям, і також їх прищипніть. Краще видалити ті частини пасинків, які тільки ростуть, на яких ще не з’явилися плоди. Там, де немає навіть зачатків плодів. Тому що ці ділянки батогів будуть безплідними. Вони просто не встигнуть дозріти до загибелі всього куща.

Огірковий сезон закінчився
Кінець огіркового сезону

Але на вулиці випав сніг. Огірки в теплиці, що не опалюється, загинули. Мертві рослини треба висмикнути із землі. І насипати поверх неї шар снігу, щоб земля в жодному разі не промерзла.

Тоді навесні раніше стартує новий огірковий сезон. Чекатимемо його з нетерпінням!

Огірки восени у теплиці Слов'яночка
Огірки восени в одній із наших теплиць

5 секретів успіху отримання великого врожаю огірків за будь-яких погодних умов

  1. Ведіть щоденник щосезону, щодня.
  2. Порівнюйте попередні записи з новими.
  3. Ризикуйте посадити нові сорти.
  4. Не здавайтесь, якщо щось не вийшло.
  5. Радійте гарному врожаю.

Відео про вирощування огірків у теплиці восени

Опубліковано: 31.08.2015

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua