Як правильно виростити розсаду помідор для теплиці?

Як правильно виростити розсаду помідор для теплиці

Якщо у вас є теплиця, і ви плануєте вирощувати в ній помідори, вас напевно цікавить, як виростити таку розсаду, щоб отримати максимальний врожай?

Адже найвідповідальніший етап вирощування помідор — це розсада. Щоб вона виросла здоровою і міцною, слід дотримуватися певних умов.

Помилки, допущені при вирощуванні розсади, у дорослої рослини вже не виправити.

Тому до вирощування розсади треба підходити дуже уважно. Придбати розсаду у Харкові навесні – дуже легко, але, вирощуючи рослини самостійно, ви будете впевненні у її якості. У цій статті розповідається, як зробити, щоб розсада виросла міцною і здоровою. Такою, щоб рослини з неї принесли помідор якомога більше.

Час посіву насіння

Висаджується в теплицю 50-60 денна розсада. Тому термін посіву насіння залежить від того, коли ви плануєте висадити розсаду в теплиці. Зазвичай посадку насіння помідор починають в середині-кінці березня. Якщо у вас теплиця з обігрівом, можна вирощувати і раніше.

Правильний грунт

Насамперед треба вибрати правильний грунт. Земля повинна бути насиченою поживними речовинами. Добре підходить суміш дерну і перегною.

Відмінно розсада помідорів росте в кокосовому субстраті. Коріння помідор в ньому не загнивають. У підсумку ми маємо міцні рослини з потужним корінням.

Ще супер-річ для розсади — торф’яні таблетки. При їх використанні не потрібно пересаджувати рослини в горщики, великі за розміром, що дозволяє рослині уникнути зайвого стресу і пошкодження коренів. В одну таблетку можна садити відразу три-чотири рослини, що, погодьтеся, дуже зручно, так як економить місце.

З покупними сумішами треба бути дуже обережними — хіба мало що виробник в них додав, гіпер-дозу добрив або якісь пестициди. Тут краще звернутися за порадою до досвідчених знайомим або шляхом експерименту вибрати найкращу суміш, а потім дотримуватися її.

Грунт для розсади помідорів повинна бути пухкої. Розпушити землю можна, додаючи в неї, наприклад, тирса.

Готуємо насіння

На наступному кроці перебираємо насіння і відокремлюємо все браковані. Для цього готуємо розчин: на 1 літр — 1 столова ложка солі, і кидаємо туди насіння хвилин на 10. Все плаваючі насіння викидаємо, а ті, що потонули, промиваємо чистою водою.

Тепер створюємо умови для того, щоб насіння могло набрякнути.

Для цього тарілки треба накрити вологою тканиною і покласти на неї насіння. Прикриваємо ємності чимось, щоб волога не випаровувалася. Якщо насіння набрякли, воно підлягає терміновій посадці.

Якщо насіння зовсім свіжі, даний етап пропускаємо. Таке насіння добре сходять і без набухання.

Посів насіння

Отже, настав день посіву. Насипаємо обраний грунт в стаканчики, горщики або коробочки, щільно притискаємо рукою і підливати трохи води. Потім олівцем робимо поглиблення і поміщаємо в кожну ямку по одному насіння. Засипаємо ямку з насіннячком шляхом зрушування шматка землі поруч з нею. І ще злегка поливаємо.

Контейнер з посіяним насінням ставимо в тепле місце. Якщо ви знайшли таке місце, сходи з’являться на 4-7 день. Відразу ж розсаду потрібно транспортувати на максимально світле місце. Якщо є можливість — обов’язково зробіть підсвічування. Без світлового дня довжиною 12-16 годин розсада виросте кволою та низькорослою.

Ультрафіолетові ванни

Новонароджена розсада має в першу добу більший захист від сонячних променів. Навіть якщо її виставити на сонце на цілий день, вона не згорить.

А ось через день-два гарт втрачається. Привчати до сонця рослини доведеться поступово і перший раз виносити на сонце не більше, ніж на 20 хвилин.

Але якщо вийде виставити помідори на сонці в перші дні, ви гарантовано отримаєте найміцнішу і здорову розсаду. З якої в підсумку отримаєте найкращий урожай.

На сонці помідорчики дуже швидко ростуть, набагато швидше, ніж їх однолітки без підсвічування.

Шкода тільки, що весна в Україні не завжди радує сонячними днями.

Полив розсади

Розсада помідор

Полив помідор залежить від температури повітря. Чим тепліше на вулиці, тим швидше підсихає земля.

Перший раз розсаду треба поливати, коли з’явилися всі сіянці. А потім тільки якщо помітите, що рослина трохи прив’янули.

Важливо бути уважним, щоб не допустити засихання розсади. Іноді з ранку помідорчики виглядають нормально, а вдень припекло сонце і всі рослини засохли.

Але найчастіше навпаки, недосвідчені городники надто часто поливають розсаду. І в результаті отримують хворі та кволі рослини.

Добрива

Коли з’явиться перший листочок, в воду для поливу бажано додавати підживлення. Додайте столову ложку монофосфата калію на 10-літрове відро води. Можна також використовувати Акварин або сечовину.

Головне – не використовувати азотовмісні добрива. Після їх використання ви отримаєте потужні, сильні пагони, але плоди будуть дрібними і несмачними. Найкращий час для підгодівлі – вечірній.

Десь через місяць гарного догляду у помідор повинні з’явитися перші квіткові кисті. Після цього не зволікайте — ще 10-15 днів, і рослинам пора в теплицю! Якщо ви встигнете з висадкою, урожай буде менше. Переросла розсада приживається погано.

5 найважливіших моментів

Отже, щоб отримати міцну, здорову розсаду для теплиці, необхідно:

  1. Максимальна кількість світла;
  2. Свіже повітря якомога раніше;
  3. Уникнути переливу розсади;
  4. Чи не сіяти насіння занадто рано;
  5. Не допустити переростання розсади.

Тепер сміливо вирощуйте розсаду, озброївшись порадами з цієї статті. І великий врожай чекає на вас!

Врожай помідор
Опубліковано: 4.02.2020

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua