Як пропалювати моркву ножицями для багатого врожаю?

Прополка ножицями - ефективний засіб проти бур'янів
Прополка ножицями — ефективний засіб проти бур’янів

Якщо є час і грядок небагато, поки бур’яни сильно не піднялися, прополювання проводиться дуже легко.

Берете звичайні ножиці. Як тільки з землі з’явилося бур’ян, ви його – чик! І зрізаєте.

Якщо прополювати моркву сапкою, то можна зачепити саму моркву. При висмикуванні коріння трави з землі можна випадково підсмикувати і моркву. А при обробці ножицями моркви під землею у будь-якому разі залишаться цілі.

Така нехитра процедура позбавить моркву рослин паразитів. Тільки бур’ян з’явився, ви йому раз, і відрізали всі життєво важливі органи.

От і відкромсали бур'янові все цінне...
От і відкромсали бур’янові все цінне…

Жодна рослина в період росту не може обходитися без надземної частини. Йому потрібне харчування, яке воно отримує за допомогою фотосинтезу із зеленого листя. Без процесу фотосинтезу рослина приречена на загибель.

Звичайно, бур’ян так просто не здасться, і одразу ж випустить нове стебло на місці зрізаного. А тут напоготові ви з ножицями.

Щоб у бур’яну залишилося якнайменше шансів, зрізайте глибше. Це важливо! Чим нижче зрізати, тим рідше доведеться повторювати цю процедуру протягом сезону.

Чик-чик — і немає бур'янів!
Чик-чик — і немає бур’янів!

Не давайте їм тільки виростати вище 5-10 см. При більшій висоті коріння почне інтенсивно розвиватися. Відповідно, з’явиться багато нових бур’янів. Тоді доведеться довго та втомлювально висмикування коріння із землі.

Ретельно стежте за своєю морквиною і відразу ж зрізайте крихітні паростки бур’янів. Їх можна залишати валятися на грядці. Вони гнитимуть, і забезпечуватимуть додаткове підживлення моркви. А можна зібрати їх і кинути в компост. Або залишити бродити в бочці з водою – буде чудове рідке добриво.

3-4 зрізки за сезон, і ви практично переможете багаторічні бур’яни. Їхнє коріння в землі просто загине без цілющого фотосинтезу. Звичайно, вітер завдасть нового насіння. Але ви вже знаєте, як легко та просто з ними боротися.

Корінь бур’яну при прополюванні ножицями згниває у землі. І розкладаючись, дає моркві додаткову їжу. Тобто це виходить глибоке підживлення, щоб занести яку не треба копати землю. І врожай моркви буде більшим, а самі моркви красивішими.

Доглянуті грядки за допомогою ножиць
Доглянуті грядки за допомогою ножиць

Грядки, старанно оброблені ножицями, виглядають чисто, акуратно та красиво.

У такий спосіб зручно прополювати зелену цибулю, зелень та інші грядки невеликої площі, посадки в ящиках та коробах. Або ті місця, які щільно засаджені, і в них важко пробратися з сапкою.

Великого вам урожаю!

Опубліковано: 19.06.2017

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua