Кращі гібриди огірків для теплиць

Кожен тепличник хоче знати відповідь на питання, яке треба купити насіння овочів, щоб гарантовано отримати врожай. Насіння огірків може коштувати досить дорого, виростити огірки в теплиці теж потребує часу та грошей. Звичайно, нікому не хочеться марнувати свої сили.

В Україні міцно влаштувалися практично всі лідери світового насіннєвого ринку – Seminis, Nunhems, Clause, Tezier, Rijk Zwaan, Bejo Zaden, Sais та інші. Господарі з досвідом дуже добре розуміють, що вдалий вибір насіння овочевих культур є одним із ключових факторів успіху в овочівництві. Адже різні сорти та гібриди можуть давати дуже різну врожайність.

Тому ми представляємо до вашої уваги гібриди огірків, перевірені багатьма городниками. Посадивши ці гібриди, ви обов’язково отримаєте гідний результат. Які особливості гарантують успіх?

Всі вони високоврожайні – це їхня перша гідність. Другий їхній плюс у тому, що вони стійкі до хвороб. А третя перевага в тому, що вони добре переносять несприятливі погодні умови – не реагують на перепади тепла, холоду, стабільно врожайні за будь-якої температури.

Директор F1

Огірок Директор у Запорізькій області
У селі Дніпровка (Запорізька область) холодно, але плоди зростають
Фото: Kostiantyn Shevchuk‎

Високопродуктивний гібрид Директор F1 голландської селекції Nunhems – це поєднання врожайності та невибагливості. Дуже гарний гібрид. Дає ідеально рівні огірочки, однакової циліндричної форми.

Це партенокарпічний огірок, тобто він не потребує запилення. Гібрид ранній, підходить як для вирощування навесні, так і для другого обороту (літньо-осінній період). Це огірок пучкового типу, у зав’язі утворюється 2-3 огірочки. Головна особливість – це дуже високі показники врожайності, які не знижуються навіть при вирощуванні у несприятливих умовах.

Маса плоду становить 65-80 г, довжина — 9-10 см. Плоди мають рівне темно-зелене забарвлення. Розміри в поперечному розрізі складають у середньому 3,7 см. Поверхня циліндричної форми гладка плодів. Вони мають високі товарні якості, без порожнеч та гіркоти. М’якуш плода хрумка, дуже соковита, смачна, з дрібним насінням і без наявності гіркоти. Плоди однорідні, темно-зеленого кольору без білого кінчика. Крім того, відрізняються ще й чудовим смаком.

Директор F1 у Херсонській області
Директор F1 у Херсонській області
Фото: Kostiantyn Shevchuk‎

Сама рослина добре розвинена, збалансована, легко відновлюється після стресів. Огірок стійкий до хвороб. Великий його плюс у тому, що він тіньовитривалий, може вирощуватися там, де недостатня кількість сонця.

У плодоношення він вступає досить рано – на 42-45 день.

Кураж F1

Урожай огірка Кураж при морозі 20 градусів
Урожай огірка Кураж при морозі 20 градусів
Фото: ‎Віктория Семенихина Хаджинова

Кураж F1 – це огірок російської селекції. Його виробник – фірма Гавриш. Це високоврожайний гібрид із чудовими смаковими якостями. Понад 10 років Кураж F1 не втрачає лідируючих позицій на ринку. Продається дуже активно щороку. Це гібрид, який ви посадили і точно будете з великим урожаєм. Це гібрид, який радує за будь-якої погоди та за будь-якого догляду, хоча, звичайно, його треба поливати і підгодовувати, як і всі огірки.

Це партенокарпічний огірок, тобто не вимагає запилення. Плодоношення у нього настає на 45-50 день. В одній пазусі може бути до 5 огірків, завдяки чому на рослині може наливатися до 20-30 плодів.

Плід темно-зелений зі світлими смугами, масою 100-120 г, часто горбкуватий, білошипий. Довжина огірків – 10-15 см, тобто найоптимальніший розмір.

Це огірок універсального призначення – може використовуватись і в салатах, і в закатках. При цьому огірочки мають дуже гарні смакові якості – хрусткі, солодкуватий, без гіркоти та порожнеч. Дуже смачно виходять малосольними та маринованими.

Огірок Кураж F1 у теплиці
Огірок Кураж F1 у теплиці
Фото: Seed.ua

Гібрид стійкий до оливкової плямистості, справжньої та несправжньої борошнистої роси, вірусу огіркової мозаїки. Відносно стійкий до основних захворювань огірка.

Артист F1

Корнішон Артист F1
Корнішон Артист F1

Артист F1 – перевірений часом гібрид раннього огірка корнішону голландської селекції компанії Bejo. Цей гібрид є запорукою високого врожаю протягом усього періоду вирощування.

Це ранньостиглий, партенокарпічний огірок, у плодоношення він вступає на 38-42 день. Рослина сильна, з потужною кореневою системою та гарною силою росту, може формувати по 6 – 8 плодів в одному вузлі. При вирощуванні на шпалері не утворює бокові пасинки. Рослина добре переносить несприятливі погодні умови (дефіцит вологи, висока температура) і швидко відновлюється.

Артист F1 призначений для відкритого та закритого ґрунту. Це один із найнадійніших гібридів. Він стійкий до хвороб (оливкова плямистість, борошниста роса, вірус огіркової мозаїки). Також він добре переносить недостатнє освітлення, що дозволяє вирощувати цей гібрид як у першому так і у другому обороті. Висока врожайність, більше 20 — 25 кг/м2.

Плоди однорідні, масою 95-100 г темно-зеленого кольору, не жовтіють, великогорбчасті, мають невелику насіннєву камеру. Співвідношення довжини плода до діаметру становить 3,3: 1. Смакові якості відмінні (без гіркоти). Рекомендується для вирощування в закритому та відкритому ґрунті для реалізації на свіжий ринок, засолювання, а також маринування.

Мурашка F1

Огірок Мурашка F1
Огірок Мурашка F1

Мурашка F1 – високоврожайний гібрид виробництва російської агрофірми Гавріш.

Це скоростиглий огірок, що дозріває за 43-48 днів від появи сходів. Для нього підходить як теплиця з полікарбонату або плівки, так і відкритий ґрунт.

У вузлі утворюється до 6 огірків, тобто огірок пучкового типу. Він партенокарпічний, тобто здатний до самозапилення, що дуже важливо в умовах закритого ґрунту.

Мурашка F1 має дуже гарні плоди. Довжина огірка – 10-13 см, маса – 90-110 г. Універсального призначення може застосовуватися як для свіжого вживання, так і для салатів і закруток. У плодах генетично відсутня гіркота. Зеленцям властиве світле забарвлення поверхні та наявність невеликих світло-зелених (аж до білих) смуг у кінчика плода, а також чорне забарвлення шипів – так звана «російська сорочка».

Гібриди в «російській сорочці» в основному одержують російські селекціонери, оскільки такі огірки постійно затребувані на внутрішньому ринку, оскільки їх можна використовувати при квашенні в бочках. Рідкісні горбки забезпечують поступове проникнення розсолу в плід, що не порушує процесу бродіння, а щільна м’якоть не розм’якшується, що дозволяє отримати надзвичайно чудові, хрусткі і ароматні солоні огірочки! До того ж вони й корисні, оскільки квашення – це природний біологічний процес, у якому не застосовуються якісь консерванти.

Особливість огірка Мурашка F1 – стійкість до кореневих гнил і до борошнистої роси.

Герман F1

Огурец Герман F1
Огурец Герман F1
Фото: Кононов Вадим

Рік у рік Герман F1 радує городників величезним урожаєм суперсокових, не жовтіючих, хрустких огірків. Цей огірок завжди є в наявності в будь-якому магазині і є лідером продажів. Це огірок голландської селекції від компанії Seminis. Ці огірки вирощуються в закритому і відкритому грунті, а також під тимчасовим укриттям. Так як він партенокарпік, запилення для нього не потрібне. Герман F1 відрізняються ранньостиглістю та високою врожайністю.

Після появи сходів на 36-й день з’являються перші огірки. На 42-й день починається масове дозрівання плодів даного гібрида.

Зав’язь формується як пучків. У пучку утворюється до 6 огірків. Рослина без пустоцвітів. З одного метра можна зняти 12-15 кілограм огірків. За хорошого догляду ці показники можуть різко зрости.

Огірок Герман F1 у теплиці
Огірок Герман F1 у теплиці
Фото: Цикаленко Е.В.

Деякі городники стверджують – огірки Герман F1 настільки високоврожайні, що дачна теплиця, в яку посаджено всього вісім насіння, зробить досить смачних зеленців для сім’ї з 4 осіб, та ще на засолювання залишиться.

Середня маса плоду – 70-90 г. Довжина огірка – 10-12 см. Зеленці мають відмінні смакові якості та хорошу транспортабельність. Вони немає порожнеч і гіркоти, це огірки універсального призначення, можуть застосовуватися як і салатах, і у засолюванні, маринації. При різних теплових обробках Герман F1 не втрачає своєї крихкості.

Гібрид стійкий до різних захворювань.

Деякі люди відзначають, що Герман має досить товсту, щільну шкірку і тому його не любить. Але за врожайністю він завжди на висоті і не залишить вас без огірків.

Маша F1

Гібрид Маша F1
Гібрид Маша F1

Маша F1 — найраніший з сьогодні існуючих у світі партенокарпічних гібридів огірка-корнішону. Цей гібрид голландської селекції від фірми Seminis є лідером із продажу. Має характеристики схожі на характеристики гібрида Герман F1. Їх навіть називають «брат із сестрою». Огірок пучкового типу. Як і Герман, дуже смачна та має високу віддачу врожаю. Порівняно товстошкірий Герман F1 часто використовується для засолювання, а Маша — у свіжому вигляді.

Огірок при достатньому харчуванні формує по 6-7 огірків у кожній пазусі. Вони дозрівають рано та дуже дружно. Перший урожай можна збирати за 38-40 днів після сходів. Плоди короткі (близько 8 см), правильної циліндричної форми, темно-зеленого кольору. Шкірка огірка щільна і покрита горбками з невеликими шипами, соковита м’якоть, без гіркоти.

Сама рослина дуже потужна, досить відкрита, що полегшує догляд та прибирання. Стійкий до вірусу мозаїки огірка, справжньої борошнистої роси, кладоспоріозу, а також до несприятливих умов вирощування.

Престиж F1

Корнішон Престиж F1
Корнішон Престиж F1

Виробник – фірма Седек. Це партенокарпічний огірок, що може вирощуватися як у відкритому, так і закритому ґрунті. Відмінною рисою є його високопродуктивність. Після появи сходів плоди можна збирати вже за 45-52 дні.

Маса огірків складає 95-100 г. Довжина плодів — 8-9 см. Це корнішон. Навіть якщо вчасно не зібрати врожай, огірки не переростуть зазначені розміри. Це дуже великий плюс для тих городників, які не мають змоги збирати врожай кожні 2 — 3 дні. У плодів тонка шкірка. Вони мають чудові смакові характеристики та виключно товарний зовнішній вигляд. Огірки без порожнеч, без гіркоти, не містить грубого насіння. Їх можна використовувати як у салаті, так і в засолювання.

Престиж F1 дуже стійкий до хвороб. Також велика перевага цього гібрида в тому, що він добре переносить різні погодні умови. Навіть якщо рік виявиться несприятливим, посадивши гібрид Престиж, можна бути впевненим, що він вас не підведе.

Кожен із перелічених гібридів навряд чи вас розчарує. Безліч городників вже гідно оцінили їх надійність. Бажаємо і вам великого врожаю у вашій теплиці!

Опубліковано: 11.12.2018

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua