Що таке порошкове фарбування?
Порошкове фарбування — це спосіб отримання особливо міцного покриття.
Якщо ви колись наносили лакофарбові матеріали рідким способом, то переконалися, що таке покриття досить нестійке, і виріб, особливо коли воно знаходиться на відкритому повітрі, доводиться регулярно перефарбовувати.
Порошкове забарвлення якраз і розроблене для того, щоб фарба формувала довговічний захисний шар, стійкий до всіх шкідливих впливів. «Оновлювати» таке покриття не потрібно протягом кількох десятків років.
Крім того, чималим плюсом такого способу фарбування є те, що нанесена фарба лягає рівно та красиво.
Як це відбувається?
- Стандартна підготовка до фарбування — поверхня очищається, вирівнюється, знежирюється тощо.
- Ретельне висушування.
- Виконується напилення фарби. У цьому процесі частинки фарби електрично заряджаються. Виріб має протилежний заряд і частинки фарби переносяться до нього електричним полем.
- Далі слідує камера полімеризації для «запікання» фарби. Саме тут нанесена порошкова фарба перетворюється на твердий монолітний шар, якому не страшні жодні зовнішні умови.
- Виріб спеціальним чином охолоджується, щоб отримати стійкий до перепадів температури матеріал.
Що фарбувати?
- Будь-які металеві комплектуючі;
- Готові металеві вироби;
- Кераміка;
- Стінові камені;
- Скло;
- Древплита.
Коли застосовувати?
У разі, коли є агресивні фактори зовнішнього середовища.
Внутрішню поверхню нафтових труб і свердловин можна покрити тільки таким чином, так як високий тиск, великі температури, хімічні речовини унеможливлюють застосування іншого покриття.
Фарба на диски автомобіля наноситься саме в такий спосіб, оскільки таке покриття відмінно витримує механічні дії.

Каркаси теплиць, особливо якщо це промислова теплиця для ферми, підлягає обробці в такий спосіб. Інакше каркаси доведеться обробляти лакофарбовими матеріалами щороку-два, а для рослин це дуже шкідливо.
Сфера застосування порошкових фарб дуже широка і з кожним днем стає все більше і більше. Переваги такого способу фарбування особливо оцінили люди, діяльність яких пов’язана з виробництвом, і яким потрібні особливо міцні, стійкі та надійні металеві вироби.
Коментарів поки немає, але ви можете стати першим