Розсада петунії у пластикових коробочках

Виростити розсаду петунії самостійно досить складно. Простіше купити готову. Зате це цікаво і дарує багато позитивних емоцій. Якщо все зробити правильно, то можна без проблем та зайвих фінансових витрат засадити свої квітники та клумби розсипом прекрасних квітів.
Царство петуній дуже багате на сорти. Ніжні квіточки бувають різних кольорів, різної форми і різних розмірів.
Крупноквіткову та багатоквіткову петунію висівайте на розсаду з кінця лютого до середини березня. А махрову – з кінця лютого до 5 березня. Взагалі, для кожного сорту все індивідуально та уважно читайте інформацію на упаковці. Також зважайте на кліматичні особливості вашого регіону.
Саджанці зазвичай виростають за 3 місяці. Тому сійте насіння на розсаду за 3 місяці до передбачуваної посадки на постійне місце.
Вибір ґрунту
Для пророщування насіння придатний ґрунт, бідний за складом. Тому ґрунт можна розбавити кокосовим субстратом у 2 рази. Для будь-яких посівних робіт це найнеобхідніший матеріал. Просто додайте в маленьку цеглу вагою півкіло 3 літри теплої води. І, вуаля, отримуєте піввідра нейтрального ґрунту. Або не замарочуйтесь, і беріть будь-який ґрунт, який є в наявності.
Влаштування міні парничків

Насіння петунії дуже зручно сіяти у широко поширені пластмасові коробочки з-під покупних салатів чи солодощів. Це ніби виходить такий невеликий міні парничок. Насінню петунії в ньому буде дуже комфортно.
Посів насіння

Отже, підготовлені коробочки заповнюємо, тим що у нас вийшло із ґрунту та кокосового субстрату. Залишіть півтора-два сантиметри зверху вільними для провітрювання. Землю треба злегка утрамбувати, щоб поверхня була щільною та рівною. Якщо насіння застрягне серед грудочків ґрунту, воно навряд чи проросте.
Насіння треба рівномірно розподіляти по поверхні ґрунту. Так як вони дуже дрібні, і їх складно розглянути, для зручності насіння можна змішати із сухим піском у співвідношенні 1:5.
Після сівби не присипайте насіння землею. Його можна трохи притиснути, але не вдавлювати у ґрунт. Акуратно полийте його через маленьке ситечко слабким розчином марганцівки. Це потрібно, щоб захистити сходи від грибків.
У снігову погоду поверх утрамбованої землі розкладіть тонкий шар снігу і розкладіть на нього насіння. На білому тлі ніщо насіння розглянути не завадить. Можна з комфортом розмістити його на рівній відстані один від одного. А тала вода від снігу має багато корисних для насіння властивостей.
Потім закриваємо наші кришечки та міні-тепличка готова. Як просто!
Коробочки найкраще виставляти на вікно зі східного боку.
Догляд за насінням у коробочках

Насіння треба поливати дуже акуратно і лише за необхідності. Обережно обприскуйте їх із бризкалки, щоб не зрушити з місця і не змити.
Сходи з’являться на 5-8 день, залежно від температури. Деякі гібриди на це потребують 2 тижні.
Взагалі оптимальна температура для пророщування насіння петунії від 22 до 24о С.
Але щойно з’являються зелені петельки, температуру треба знизити для запобігання витягу розсади. Для цього відкрийте кришечки біля коробочок.
Поливати з появою сходів можна вже частіше, але, як і раніше, дотримуючись обережності. Щоб не пошкодити крихітних рослин, можна робити це медичним шприцем.
Допускати застою води не можна. Так само як і не можна пересушувати ґрунт. Треба перевіряти розсаду щодня – акуратно поливати під корінь, але не замочувати.
Врахуйте, що саджанцям протягом усього дня потрібне світло.
Приблизно через 2,5 або 3 тижні у фазі семядолів, що розкрилися, розсаду можна пікірувати.
«Штучне дихання» для насіння
Не завжди є гарантія, що насіння проросте. Особливо якщо вони покупні.
Щоб збільшити шанси на проростання насіння є один простий спосіб.
Через два дні після посіву берете пластикову коробочку і поміщаєте її в поліетиленовий пакет. Тільки слідкуйте, щоб пакет був цілим.
Трохи прочиніть кришку і повільно видихніть у неї, наповнюючи парничок вуглекислим газом. Потім швидко закрийте кришечку і зав’яжіть мішечок, щоб газ не встиг випаруватися.
Вуглекислий газ стимулює рослини. І якщо насіння ще живе, воно обов’язково проросте.
Перше пікірування сіянців

Сіянці ще настільки крихітні, що почуваєшся Лівшою, що підкував блоху.
Що ж годиться для квартири №2?
- Торф’яні пігулки;
- Найменші касети для розсади;
- Найменші пластикові стаканчики;
- Пакування з-під перепелиних яєць.
У підготовленій тарі зробіть отвір та наповніть ґрунтом. Грунт вже має бути багатшим за складом, ніж для пророщування насіння.
Землю поливаємо і акуратно переносимо малесенький паросток, підтримуючи його за листочки і не торкаючись стеблинки.

Опускаємо його в отвір, допомагаючи зубочисткою. Потім встромляємо зубочистку в грунт поруч і акуратно зрушуємо, притискаючи стеблинку. Саджанець занурюється в землю до семи часточок.
День-два після пересадки захищайте саджанці від яскравого світла.
Приблизно через тиждень її можна підгодувати добривами. Кількість добрив залежить від зовнішнього вигляду та стану розсади. Воно збільшується зі зростанням рослин.
Коли з’являється 1-2 пари листочків, зазвичай робиться прищипування. Це потрібно для правильного формування кущика. Тут може бути загальних правил, і в різних сортів реакція буде індивідуальною.
Друге пікування розсади
Як тільки рослинам стало тісно і їх листочки стали торкатися один одного, настав час для індивідуальних горщиків.
А висаджувати петунію у відкритий ґрунт можна тільки коли мине загроза весняних заморозків. Перед цим її загартовують — переносять на холодний балкон або в теплицю, що не опалюється.
Загартовування зміцнює розсаду, і вона краще росте та пишніше цвіте.
Успіхів вам в отриманні міцної та здорової розсади!

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим