Рожева волошка – скромна красуня з витонченим листям

Рожева волошка

Рожева волошка – струнка гілляста рослина. Це дуже невибагливий багаторічник, яка цвіте чудовими яскраво-рожевими квітами з червня до серпня. Якщо ви купите насіння рожевої волошки, у вашому саду ці квіточки будуть виглядати дуже яскраво і красиво і стануть справжньою окрасою ділянки. Також, якщо ви часто виїжджаєте на природу, назбирати насіння рожевого волошка для вас не складе проблем. А із насіння її легко виростити.

Чомусь багато людей вважають, що волошки бувають тільки сині, але лугова волошка саме рожева. А також існують інші види рожевих волошок. Наприклад, є чисто рожева волошка лучна (Centaurea jacea), є волошка підбілена або перська з білою серединкою (Centaurea dealbata) і різноманітні сорти «синьої» волошка (Centaurea cyanus), які мають у тому числі різні відтінки рожевого кольору, і бувають також махрові (Наприклад, сорт «Рожевий кристал»).

Волошка «Рожевий кристал»
Волошка «Рожевий кристал»

Рожева волошка використовується для групових посадок, міксбордерів та рокаріїв. Ідеально підходить, якщо ви хочете створити на своїй ділянці куточок дикої природи. Це джерело нектару для бджіл, у той час як його насіння забезпечує корм птахів протягом зими. Так як волошка приваблює бджіл і метеликів, вона незамінна для вашої ділянки, якщо ви плануєте збирати насіння з садових рослин.

Висота рожевої красуні досягає 60 см. Її не потрібно оформляти спереду іншими рослинами, так як у неї щільне красиве листя, яке лежить прямо на землі.

Волошка вимагає регулярного підживлення, але придбати комплексні добрива не становить особливої складності.

Квіти

Діаметр дивовижно гарних суцвіть рожевого кольору близько 7 см. Волошка підбілена має ефектну білу серединку. Щоб волошка цвіла протягом усього серпня, бажано видаляти вицвілі суцвіття.

Її квіти відмінно підходять для зрізання та довго стоять.

Волошка підбілена
Волошка підбілена

Листя

Волошка має гарне розчленоване листя, опушене знизу сріблясто-сірими волосками.

Розташування

Ця рослина любить сонце, але також з успіхом росте й у притінених місцях.

Ґрунти

Василькові подобається добре розпушений вологий ґрунт. При цьому він добре адаптується до посушливих місць і досить стійкий до посухи.

Квітка не хвилює ph ґрунту і вона добре переносить навіть міські забруднення. На міських клумбах він процвітає.

Посів

Насіння висівають прямо в ґрунт у квітні-травні. Насіння занурюють у ґрунт на глибину 1 см.

Також у жовтні-листопаді можна провести підзимовий посів. Для підзимового посіву приступайте до посадки, коли температура ґрунту на глибині 5 см стане в межах +2-4° (використовуйте термометр, щоб дізнатися про це). На зиму майбутні клумби з насінням треба вкрити руберойдом або лапником і засипати снігом.

Якщо ви хочете вирощувати волошка у вигляді розсади, врахуйте, що вона не виносить пересадки. Розсаду можна садити в перегнійні горщики та висаджувати на постійне місце лише разом із контейнером. Інакше у квітів ушкоджується коренева система.

Догляд

Щомісяця вносите в ґрунт комплексні добрива. Поливати його треба нечасто: волошка стійка до посухи, і при перезволоженні ґрунту стебла стають занадто гнучкими. Видаляйте вже відцвілі кошики, щоб рослина могла виростити нові квіти.

Розподіл куща найбільше успішно проходить навесні або восени, коли рослини не перебувають у стадії активного росту. Потім квіти потребують рясного поливу.

Застосування

Прикрашає собою міксбордери, клумби, патіо, галявини, підходить для оздоблення паркану, використовується для контейнерного озеленення. Відмінна рослина для саду дикої природи. З нього виходять чудові букети та вишукані композиції із засушених рослин. До того ж рожева волошка – чудовий медонос.

Зрізання та сушіння

Зрізайте квіти рано вранці, коли вони наполовину відкриті і видаліть нижнє листя зі стебел. Свіжі квіти стоять у вазі від 4 до 5 днів.

Для сушіння зрізайте квіти пізно вранці або вдень. Вибирайте квіти, які тільки-но відкрилися, інакше вони втратять свої пелюстки, коли висохнуть. Сушіть їх на повітрі: зв’яжіть в пучки, переверніть головою вниз, тобто квіткою і повісьте в темному прохолодному місці на 2-3 тижні.

Завдяки красивому яскравому волошки навіть посередню ділянку без жодних турбот можна перетворити на вишукане місце. Ось такий він рожевий волошка — тонка витончена прикраса вашого літа!

Рожевий волошка приваблює комах-запилювачів
Опубліковано: 20.08.2019

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua