Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua

Паливні брикети — застосування, особливості та властивості

Паливні брикети
Паливні брикети

Паливні брикети є чудовою альтернативою вугіллю, газу або дровам. Цей сучасний вид біопалива має тепловіддачу, практично рівноцінну кам’яному вугіллю, що мінімум удвічі перевищує звичайні дрова.

Відомо, що чим вище густина деревини у певного роду дерева, тим більше у неї у складі палива. А чим більше палива, тим спекотніше виходять дрова.

Наприклад, дрова з дуба, деревина якого має високу щільність, добре і довго горять. Ідеальні дрова також у чорного та залізного дерева. Але такі дерева ростуть довго, і дрова з них коштують дорого.

А чи можна із швидкозростаючих дерев, які всюди ростуть – верби, тополі – зробити паливо, яке за ефективністю не поступатиметься дровам із залізного дерева? Можна, можливо. При цьому таке паливо можна робити навіть із соломи або гречаного лушпиння. Для цього треба лише змінити густину вихідної сировини.

Саме у такий спосіб виготовляються паливні брикети з дерева. Деревина спресовується під величезним тиском і за високої температури. Тому щільність отриманого брикету вища, ніж навіть щільність дуба. І топка їм ефективніша, ніж топка дубовими дровами. При цьому неважливо, з якої деревини зроблений брикет — м’який, твердий або навіть із соломи. І чим більша щільність у брикету, тим ефективніше він горить.

Великою популярністю користуються паливні брикети в Європі. У Німеччині, Швеції, Італії для виробництва твердого палива навіть створюються особливі енергетичні плантації з видів дерев, що швидко ростуть — верби або тополі. Тому паливні брикети часто називають євродров.

Переваги паливних брикетів

Якщо порівнювати їх з класичними дровами, паливні брикети мають більш високу тривалість горіння (від однієї години і більше) та тління (понад півтори години). Тому їх можна закладати в піч у 3-4 рази рідше, ніж дрова.

Топливные брикеты не вызывают аллергии. Ведь в их состав не входят никакие химические вещества (за исключением тех брикетов, которые произведены из деревьев, растущих в санитарных зонах опасных предприятий и вдоль улиц).

Брикетоване паливо має низьку зольність. Наприклад, при спалюванні звичайних дров залишається близько 15% золи, а при згорянні брикетів не більше 3%.

Завдяки однорідності складу, брикети горять рівно, не «клацають» і не виблискують.

Топка брикетами не підсилює парниковий ефект. При їх спалюванні вуглекислий газ виділяється в атмосферу в тому ж обсязі, який утворився б, якби деревина розкладалася природним шляхом.

У брикетах при зберіганні, на відміну деревини, не заводяться грибки. Висока температура за її виробництві вбиває всі мікроорганізми.

Види паливних брикетів

Паливні брикети RUF
Паливні брикети RUF

Брикети RUF схожі на цеглу за своєю формою. Вони виробляються за середнього тиску на гідравлічних пресах без додавання будь-яких додаткових речовин. Брикети RUF використовуються переважно в твердопаливних котлах і печах. Вони мають найнижчу щільність серед брикетів – 0,75-0,8 г/см3. Теплотворність – від 4400 ккал/кг.

Паливні брикети Nestro
Паливні брикети Nestro

Брикети Nestro мають циліндричну форму та виготовляються при вищому тиску на спеціальних пресах. Іноді у брикетах робиться отвір. Візуально вони схожі на дрова, тому часто використовують у камінах. Середня щільність становить 1 — 1,15 г/см3. Їхня теплотворність — від 4400 ккал/кг.

Паливні брикети Pini Kay
Паливні брикети Pini Kay

Паливні брикети Pini Kay – найякісніші брикети. Вони виготовляються під дуже високим тиском. Також під час їх виробництва використовується дуже висока температура. У них тривалі періоди горіння і вони виробляють велику кількість тепла. Брикет має форму шестикутника (або багатокутника) з отвором посередині. За рахунок поздовжнього отвору створюється додаткова циркуляція повітря та, відповідно, підвищений приплив кисню. Тому брикет горить яскравим полум’ям та має тепловіддачу, що перевищує тепловіддачу інших брикетів.

Брикети Pini Kay стійкі до пошкоджень. Через підвищену міцність брикети мають низьку гігроскопічність (практично не вбирають вологу), через що горять дуже ефективно. У них найвища щільність – від 1,08 до 1,40 г/см3. Теплотворність – від 4500 ккал/кг.

Іноді вважається, що найкращі брикети – із твердих сортів деревини. Але насправді важливіший тип брикету: RUF, Nestro або Pini&Kay. Pini&Kay – найкращий за ефективністю. Довше горять ті брикети, які мають найбільшу щільність. При цьому вид деревини, з якої вони були виготовлені, принципового значення не має. Теплотворність паливних брикетів з твердих і м’яких порід дерева однакова, якщо вони однакова щільність. Слід лише врахувати, що брикети, зроблені із соснової чи ялинової хвої іноді дають велику кількість сажі через наявність у них смоли та забруднюють димар.

Купуючи брикети, слід вибирати продукцію з максимальною щільністю. Адже виключно від цього показника залежатиме, як рівно вони горітимуть і скільки тепла зроблять. Брикети з найвищою щільністю горять найбільш рівномірно та довго. Вони не розсипаються і залишають багато жаркого вугілля, яке довго тліє. Обов’язково перевіряйте брикети на міцність: якщо брикет кришиться і легко ламається, він погано спресований або містить надмірну вологу.

Навіть брикети з однієї сировини відрізняються якістю і властивостями. Наприклад, брикети з однакової сировини можуть мати різну зольність. Це вказує на різну якість виробництва та застосовуваних матеріалів. Один виробник недостатньо очищає сировину від бруду. Інший може додавати листя та інші матеріали для обсягу. Це дуже впливає на тепловіддачу і час горіння палива.

Сухі паливні брикети ідеальні для обігріву будинку та приміщень. Ними часто опалюються зимові теплиці. Брикети можна використовувати в твердопаливних котлах, камінах, печах та інших опалювальних приладах, що працюють на твердому паливі.

Паливні брикети користуються великою популярністю в Америці та Європі. І попит на них зростає з кожним днем. Що буде далі, покаже час, але найімовірніше майбутнє — за паливними брикетами.

Опубліковано: 22.01.2019

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Warning: Use of undefined constant MY_COMP - assumed 'MY_COMP' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/moralnay/ulitka.kharkov.ua/www/wp-content/themes/ulitka7/footer.php on line 156