Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua

Урожай перців у 5 разів більше, ніж у сусідки завдяки пляшкам

Полив перців через пластикові пляшки width=
Полив перців через пластикові пляшки

Все пізнається в порівнянні. І спосіб поливу теж. Людмила Андріївна Гузєва із міста Самари у журналі «Дачниця» розповідає свій випадок. Вони з сусідкою посадили ту саму розсаду. Використовували однакову агротехніку. У сусідки виросло по 2-3 перці на рослині, причому не один з них не дозрів. У Людмили виросло по 10-12 плодів на кожній рослині, по 150-200 г кожен.

Вона вважає, що досягла такого результату тому, що поруч із перцем «саджала» ще й пляшки.

Через пляшки вона підгодовує та поливає рослини. Перед висаджуванням розсади на скопаній грядці робляться лунки. Туди ставляться пляшки шийкою вниз, без пробки.

Під отвір лягає пучок трави, щоб пляшка не забивалась. Зверху лягає літр перегною, тріска поліфоски і все засипається землею.

Розсада садиться недалеко від пляшки. Після висадки вона добре поливається під корінь та у пляшку.

Далі перці поливаються при необхідності. Води потрібно півтора-два літри на рослину. Зазвичай це раз на тиждень у вихідні, але якщо літо дуже спекотне, можна частіше.

Висаджувати таким чином розсаду досить клопітно. Але такий спосіб посадки має значні переваги.

6 переваг поливу перців через пляшки

  1. Поливати можна в будь-який час, навіть у самий пекло. Все одно вода з пляшки не випарується і дістанеться рослині.
  2. Води потрібно в 5 разів менше, на відміну від традиційного способу.
  3. Після поливу нічого розпушувати не треба, тому що кірки не утворюється.
  4. Бур’яни ростуть погано – їм вода не дістається.
  5. Усі добрива теж отримує тільки рослина, а не бур’яни, тому добрив потрібно менше. Підживлення дуже легко засвоюється, і ви швидко отримуєте потрібний ефект.
  6. Немає грибків, тому що немає вологого ґрунту.

Розповідь Людмили Гузєвої

Порівняння із сусідкою

Багаторічний досвід та порівняння з результатами сусідів підтвердили переваги такого способу. А минулого літа випадок дозволив довести на своїй ділянці та вигоди від застосування нетканого покривного матеріалу (агріла, спанбонда).

Більшу частину розсади я висадила на постійне місце 9 та 10 травня під агріл. Для однієї грядки не вистачило дуг, і перці висадили 11 червня. Мало того, для заповнення грядки не вистачило 21 рослини перців, і я взяла їх у своєї сусідки. Вона виростила прекрасну, сильну розсаду з мого насіння. І ось результат – різниця від ранньої висадки під укриття та від посадки у звичайні терміни, причому із застосуванням однакової агротехніки стала видно у серпні, коли почав встигати врожай.

Укриття я зняла 10 червня, і до 28 серпня на перцях, висаджених у травні, сформувалося за рахунок пасинків по 10-12 великих плодів вагою 150-200 г кожен. З них 2-3 червоних, а пізніше настигли дрібніші перці другого порядку, причому в не меншій кількості. А на сусідчиних перцях було всього 2-3 великі плоди, пасинки маленькі, перців другого порядку так само 2-3 і жодного стиглого. Повторюю – розсада була чудова та агротехніка однакова. Більш раннє, дружне і щедре плодоношення відбулося лише за рахунок своєчасного застосування агрилу.

Сорти перців

У мене в постійному масовому використанні лише 2 сорти, але щороку пробую і якісь нові. Дійшла висновку, що сорти, які мають світле листя, ніжніші і примхливіші, і, мабуть, краще підійдуть більш північним районам, ніж та, де моя ділянка, або краще приживуться в притінених місцях, наприклад, під парканом із профнастилу.

А на відкритому місці під прямим сонцем вони почуваються «нещасними» і виглядають «веселими» тільки в похмуру погоду.

Як вирощувати розсаду

Як вирощувати розсаду перців
Як вирощувати розсаду перців

Тепер про розсаду. Вирощую її в скриньках з-під пива. Росте вона на підвіконні на південно-західному вікні з підсвічуванням лампою денного світла. Насіння сію наприкінці лютого — на початку березня. Намагаюся дотримуватись Місячного календаря. Обробка насіння та розсади звичайна. Сію тісно, в скриньці близько 100 паростків, сіянці не пікірую. Вони живуть у ньому до висадки і до цього моменту кущики виростають до 7-10 см, мають 5-6 справжніх листочків, стеблинки завтовшки зі сірник.

Термін висадки розсади

Ще хочу сказати про терміни висаджування розсади на постійне місце під укриття. Вони щороку різні. Все залежить від погоди. Бувало, я висаджувала розсаду навіть у середині квітня.

Підготовка пляшок до висадки розсади

А сам спосіб посадки з пляшками простий, хоч і клопіткий. Мені виявилося зручніше садити на грядку 3-4 ряди перців. Грядки шириною приблизно 1 м 20 см. Перці бажано садити ближче один до одного, щоб крони у дорослих рослин стулялися, і земля під ними була в тіні. Тому низькорослі сорти (30-45 см) мають вужчі грядки, а середньорослі (45-60 см) — ширші. Високорослі я не саджу, тому що у нас часто дмуть сильні вітри, а місце не дуже захищене від них. Перці я не підв’язую.

Як садити розсаду з пляшками
Як садити розсаду з пляшками

Спочатку на скопаній грядці роблю лунки багнетною лопатою, ставлю пляшки зі зрізаними денцями, без пробки шийкою вниз. Підкладаю під отвори гарний пучок трави, щоб пляшка при поливі не заливалася і вода одразу йшла в землю. Кладу зверху близько літра перегною, тріскати поліфоски і все засипаю землею (дивіться малюнок). Я це називаю — саджати пляшки.

Посадка перців із пляшками
Посадка перців із пляшками

Висаджую рослини у шаховому порядку. Для зручності поливу пляшки маю в двох рядах з нахилом в один бік, а в двох інших — в протилежну (це видно на фото).

Посадка розсади з пляшками

При посадці намагаюся не пошкоджувати коріння і з мокрої землі виймаю столовою ложкою з грудочкою ґрунту. Саджаю в невелику ямку недалеко від пляшки.

Добре поливаю під корінь і в пляшку, присипаю до сім’ядольних листків сухою землею. Ставлю низькі дуги і вкриваю агрилом (сороковкою).

Така розсада зовсім не хворіє, швидко приживається. Вона спочатку нарощує кореневу систему, а потім швидко та дружно відростає зелена маса. При цьому одночасно зростають і пасинки, і верхівки. Вони одночасно зацвітають, зав’язують плоди, які співають дружно.

А ось тримати укритими перці довго не раджу. За багаторічні спостереження у мене склалося враження, що це їм на шкоду. Так, у них пишне зелене листя, але врожай значно менший.

Боротьба з бур’янами

Намагаюся утримувати землю чистою від берунків, хоча повністю вивести їх не вдається. Однорічні бур’яни після першої прополювання не ростуть, тому що поверхневий шар грунту сухий і завжди пухкий.

Тільки після дощів, поки не зімкнулося листя, доводиться розпушувати тризубою мотиком.

Полив та підживлення через пляшки

Поливаю, підгодовую тільки у пляшки. Вода на рослину витрачається 1,5-2 л за полив. Частота поливів залежить від погоди. Зазвичай — раз на тиждень у вихідні, але у дуже спекотні та сонячні дні намагаюся полити ще раз. Поливати можна вдень у пекло, вся вода дістанеться тільки перцям, але не забувайте, що вони не люблять мокрого листя.

Кореневі підживлення при такому способі посадки рослин вимагають меншої концентрації, ніж зазвичай, позакореневі підживлення роблю добривами серії «Уніфлор» та сечовиною.

Ось і всі мої таємниці. Спробуйте і результати вас потішать.

Джерело: Як виростити найсмачніші перці

Полив перцю через пластикову пляшку
Полив перцю через пластикову пляшку
Опубліковано: 14.04.2016

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Warning: Use of undefined constant MY_COMP - assumed 'MY_COMP' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/moralnay/ulitka.kharkov.ua/www/wp-content/themes/ulitka7/footer.php on line 156