4 критерії, на які слід звернути увагу при виборі бітумної черепиці

Якщо ви задумали монтаж м’якої покрівлі, напевно, вас цікавить, яка бітумна черепиця найкращим чином вам підійде?
Адже на ринку представлені десятки марок бітумної черепиці. Людям, які не займаються професійно будівництвом, складно зорієнтуватися у всьому цьому розмаїтті. До того ж існує безліч відверто неякісного товару. Придбавши його, ви ризикуєте витратити велику суму на вітер. Іноді навіть в прямому сенсі цього слова…
У статті ви дізнаєтеся, на які 4 головні критерії слід звернути увагу, вибираючи черепицю. Знаючи їх, ви легко оберете самий підхожий матеріал для свого проекту.
1) Тип бітуму
Вибираючи черепицю, всі ми хочемо, щоб вона прослужила якомога довше. Цей фактор залежить від типу бітуму, який використовується для просочення черепиці.
Всього він буває двох типів — окислений або модифікований. Але навіщо цей матіріал взагалі треба окислювати або модифікувати?
Справа в тому, що в своєму природному вигляді бітум плавиться при температурі 45°С.
А ось його окислений варіант вільно витримує нагрів на 90°С.
Модифікований бітум містить в своєму складі штучний добавки, схожі за властивостями на пластик. І вільно витримує нагрів на 100 °С.
Який же з них вибрати — окислений або модифікований? Окислений бітум більш екологічний, в ньому немає штучних добавок, але для України, це на жаль, не дуже гарне рішення. Такий матеріал добре зносить нагрівання, але погано витримує охолодження і зміну температур. Зима, потім літо, потім знову зима — це погода не для нього. Він стає крихким і кришиться.
Для України потрібно вибирати модифікований бітум. Такий бітум буває трьох модифікацій: СБС-бітум, АПП-бітум, РМ-бітум. Найкраще витримує морози СБС-бітум. АПП-бітум, якщо його зігнути на морозі, ламається. І, по досвіду покупців, РМ-бітум теж не дуже добре долає холодні зими.
Покриття з СБС-бітуму випускають Katepal (Фінляндія), Ruflex (Росія), Kerabit (Фінляндія), Döcke (Росія).
Черепицю з АПП-бітум виробляють Nordland (Росія), Акваізол (Україна).
PM-бітум представлений тільки у Tegola (Італія, Росія).
У черепиці Shinglas (Техноніколь, Росія), GAF (США), IKO (Канада), RoofShield (Росія), Owens Corning (США) присутній окислений бітум.
Зауважимо, що у IKO розроблена особлива технологія виробництва бітуму, товщина бітумного шару на 20-25% більше, ніж у інших виробників і її черепиця складається з двох шарів, а не одного. Це дозволяє її виробам по надійності майже не поступатися виробам з модифікованого бітуму. Також вироби Owens Corning (США) з окисленого бітуму при особливій технології власного виробництва компанії мають дуже високу якість.
2) Колір

Буває, що черепиця начебто і якісна і служить довго, але швидко вигорає на сонці і втрачає свій колір. Що робити, щоб не зіткнутися з таким сумним результатом?
Якщо яскравість фарб протягом довгих років для вас важлива, вибирайте таку марку черепиці, де гранули посипання фарбуються методом випалювання в печах при високій температурі. Саме таким чином наносяться малюнки на керамічні вироби. А всі ми бачили, що кераміка не втрачає свою яскравість десятиліттями. Тому купуючи зелену черепицю, забарвлену таким методом, ви можете бути впевненими, що вона назавжди залишиться зеленою.
Наприклад, подібну технологію використовує черепиця Shinglas (Техноніколь, Росія), Katepal (Фінляндія), Owens Corning (США) і IKO (Канада). У Owens Corning (США) гранули до того ж красиво відбивають сонячні промені, додаючи краси вашої даху.
3) Нешкідливість
В процесі бітумної черепиці застосовується безліч штучних добавок, які можуть становити потенційну небезпеку для вашого здоров’я. Якщо ви хочете придбати повністю нешкідливий продукт, вибирайте черепицю, яка має знак якості CE (Conformite Europeenne — «європейське відповідність»). Це маркування означає, що покрівля не несе загрози здоров’ю, а також безпечна для навколишнього середовища.
Наприклад, черепицю з маркуванням CE виробляють IKO (Канада), Katepal (Фінляндія), Kerabit (Фінляндія).
4) Гарантія
Новий дах коштує не менше кількох десятків тисяч гривень. Погодьтеся, досить великі витрати? Підступна особливість бітумної черепиці така, що, якщо виникнуть які-небудь дефекти, дрібним ремонтом зазвичай не обійдешся. Буде потрібно міняти всю покрівлю.
Тому наявність гарантії обов’язково. Бажано, щоб вона становила не менше 15 років. Економні варіанти з гарантією 5-10 років часто в майбутньому приносять проблеми своїм власникам. І, звісно, чим більше гарантія, тим краще. Реальний термін служби черепиці зазвичай набагато більший, ніж гарантійний.
Якісна черепиця
- СБС-модифікований бітум
- Забарвлення гранул методом випалу
- Стандарт CE
- Гарантія — від 15 років
Купивши черепицю, яка відповідає цим критеріям, ви придбаєте якісний продукт.
А якщо ви все-таки не знаєте, яку черепицю обрати, обирайте черепицю Katepal (Фінляндія). Вона відповідає всім цим пунктам. В її основі лежить більш дорогий спосіб модифікації бітуму, ніж у інших виробників, і це гарантує покрівлі довший термін служби. Компанія Katepal запевняє, що їх продукт може прослужити до 100 років. Жоден покрівельник не скаже, що вона може розчарувати.
Так що сміливо вирушайте на ринок, озброївшись знаннями, отриманими в цій статті!

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим