Чим зайнятися дачнику у грудні?

Дача взимку
З настанням холодів дачне життя не припиняється

З настанням холодів дачне життя зовсім не припиняється. Звичайно, клопоту менше, ніж у теплу пору року, але… треба ж допомогти нашим будь-яким рослинам успішно перезимувати! Крім того, вже час займатися підготовкою до весняного сезону.

Утеплення рослин

Укриття туї на зиму
Рослинам потрібно допомогти перезимувати

Якщо ви не зробили цього восени, терміново укутайте всі теплолюбні рослини – троянди, рододендрони, молоді хвойні рослини.

Якщо температура не дуже низька, як часто буває у східних областях України, можна зробити підзимове підсів багаторічників.

Як тільки випаде сніг, переміщуйте сніг із доріжок на квітники, адже сніг – чудовий утеплювач. Підкиньте його до закутаних троянд та інших багаторічників, які зимують у ґрунті. Повірте, півонії, флокси, іриси, рододендрони, астильє будуть дуже вдячні!

І не забувайте регулярно перевіряти посадковий матеріал тих багаторічників, які не зимують на свіжому повітрі.

Боротьба з гризунами

Полівка у снігу
Полівка у снігу

Забираючи сніг з доріжок, ви вбиваєте одразу двох зайців. У снігу люблять робити свої лази полівки, і таким чином ви руйнуєте норки. Утопчіть сніг навколо грядок та плодових дерев, щоб миші остаточно зрозуміли, що ваша ділянка – дуже, дуже незручне місце для проживання.

А якщо мишей у саду багато, доведеться вживати вже кардинальніших заходів щодо позбавлення від них. Отруту можна приготувати за таким рецептом: змішати в пропорції 1:1 гіпс і борошно, додати трохи олії. Із цього тіста зліпити невеликі кульки. Коли мишка проковтне таку кульку, вона затвердіє у неї в шлунку, і вона приречена. Можна зробити просто розчин із борошна, цукру та гіпсу.

Якщо ви використовуєте отрути, будьте обережні, щоб не отруїлися діти або домашні тварини.

Ще варіант — періодично підгодовувати на своїй ділянці котів бродячих. Чергуючи на ділянці в очікуванні вашого приходу, вони попутно займуться відловом гризунів.

Проверка посадочных материалов

Зберігання цибулин гладіолусів
Навідуйтеся до бульбоцибулин

Хоч пару разів у грудні навідайтеся до ваших цибулин, які зберігаються в очікуванні весни. Ретельно переберіть їх і безжально позбавтеся всіх екземплярів, що не вселяють довіри. Хворі, розм’якшені бульби, цибулини, бульбоцибулини в жодному разі не можна залишати. Адже інфекція поширюється, як вогонь. Якщо пошкодження гниллю чи пліснявою на бульбі не дуже сильні, їх можна вирізати ножем.

Провітріть ящики, у яких зберігаються цибулини. Цвілі не до смаку свіже повітря.

Якщо зіпсувалося багато посадкового матеріалу, доведеться використати спеціальні препарати від гнилі.

Готуй сани влітку, а насіння – взимку

Час вибирати найкраще насіння
Перевірте запаси насіння

Зараз саме час зайнятися насінням. Перевірте свої запаси – чи не минув термін зберігання насіння.

Далі складіть список того насіння, яке треба купити. Поміркуйте, які сорти вам потрібні. Довгими зимовими вечорами якраз знайдеться час, щоб почитати про плюси та мінуси того чи іншого сорту.

Крім того, варто зробити розрахунки, скільки вам знадобиться насіння. Інакше є ризик купити їх дуже мало, або навпаки занадто багато.

При покупці потрібно обов’язково перевіряти термін придатності насіння.

А якщо у вас є своє власне насіння, зібране на своїй дачі, зараз нарешті з’явився час впритул ним зайнятися. Насіння треба очистити від усіляких рослинних залишків. Для цього вони просіюються через сито або провіюються на вітрі.

Куплене або заготовлене насіння перевірте на схожість.

Ось уже скільки роботи! А не встигнеш і оком моргнути – вже розсаду треба висаджувати. Як чудово, коли насіння підготовлене.

Будівельні роботи

Вважають, що останній місяць зими – не дуже вдалий час для проведення будівельних робіт. Звісно, будівництво дачного будиночка чи інші серйозні роботи краще відкласти на теплий сезон. Але зведення огорож, навісів, козирків цілком можна робити зараз.

Наприклад, бригада «Улітка» у грудні займалася будівництвом паркану з профнастилу навколо великої дачної ділянки у Харкові зі ставком посередині. На відміну від робіт, що проводяться в теплу пору року, довелося лише купити протиморозні добавки для бетону. Але коштують вони недорого.

Установка паркану з профнастилу на дачі в Харкові
Будівництво паркану посередині зими

Будівельні бригади не завалені горою замовлень і ви обов’язково знайдете гідних фахівців за нормальною ціною.

Плюсом будівельних робіт у зимовий час є те, що майстри при будівництві не витопчуть ваші квіти та посадки. А влітку куди корисніше для організму лежати на пляжі, ніж обдзвонювати на півроку вперед зайнятих бригад.

Якщо на дачі намічається якийсь великий проект — дачний будиночок, альтанку з мангалом, літню кухню, зараз зайнятися підготовкою. Визначтеся з місцем побудови, замовте 3d макет вашого проекту та… шукайте бригаду. У зимові довгі вечори у майстрів знайдеться час вам все докладно розрахувати і розповісти. Не те, що влітку, коли будівельникам навіть спати ніколи. Ви можете не поспішаючи поспілкуватися з різними людьми, і вибрати тих, які вселяють більше довіри.

Альтанка з мангалом на дачі в Харкові
Альтанка з мангалом на дачі в Харкові

Домовляючись із бригадою ще взимку, ви отримаєте гарантію того, що проект буде виконаний якісно та вчасно. А навесні та влітку майже всі «гідні» вже зайняті.

Так, а ми сподівалися відпочити від дачних клопотів у грудні… Але якщо у Вас є дача – вона вже не відпустить. Не забувайте про свою дачу взимку, і влітку вона щедро віддячить вам.

Опубліковано: 15.12.2015

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua