Як побудувати ідеальний льох? Поради, засновані на віковому досвіді

Ми розповімо вам, що слід пам’ятати перед будівництвом льоху, щоб будь-який льох виявився практично ідеальним, з якого б матеріалу він не був збудований. Всі наші поради ґрунтуються на вікових дослідах будівництва льохів, а також на нашому особистому досвіді.

Ідеальний льох — як його збудувати?
Ідеальний льох — як його збудувати?

Що потрібно знати під час будівництва льоху?

Погріб — це деяке вмістилище продуктів, що знаходиться під землею, щоб зберегти їх протягом зими до наступного літа. Погріб призначений, щоб зберігати в ньому картоплю та інші овочі, консервацію за стабільної температури.

Звичайна стабільна температура для зберігання овочів дорівнює температурі в холодильнику – від +3о до 5о за Цельсієм. Якщо температура нижча, овочі та фрукти померзнуть або задубіють. А якщо температура вища, вони просто почнуть проростати чи псуватися.

Для того, щоб температура в льоху не виходила за вказані рамки, обов’язково потрібно дотримуватися 2 умов.

Ідеальний льох — як його збудувати?

2 основні умови правильної температури в льоху

  • Правильна глибина закладення;
  • Правильна теплоізоляція того проходу, через який ви потраплятимете в льох.

Якщо ці умови дотримуються, то жодних проблем із підтриманням оптимальної температури не виникає.

Правильна глибина закладання льоху

Для оптимальної температури у льоху висота шару землі над льохом має бути не менше метра. Півтора метри – це найкращий варіант.

У Харківській області середня глибина промерзання ґрунту 70 см, тому товщина шару землі над стелею льоху має бути не менше метра. Зважати на глибину промерзання потрібно не тільки для забезпечення правильного температурного режиму в льоху, але й щоб уникнути пучення стін.

Глибина закладення ідеального льоху має бути не менше метра
Глибина закладення ідеального льоху має бути не менше метра

Якщо тамбур у льоху на правильній глибині буде добре утеплений із двох сторін, навіть коли температура на вулиці буде -30о С, у тамбурі температура буде близько 0о С. У ньому все буде в інеї. А в самому льоху температура буде 3-5о C.

Такий погріб глибокого закладання можна робити лише у тих місцях, де це дозволяє рівень ґрунтових вод.

Грамотне утеплення льоху

У льоху на правильній глибині температура практично завжди стабільна. Восени, коли льох відкривається для провітрювання, температура в ньому трохи підвищується. У цей період жодних додаткових заходів для утеплення не потрібно – температура в льоху сама приходить до свого оптимуму, коли його закривають.

Потім, коли на вулиці холоднішає, погріб, якщо температура в ньому опускається нижче +3о С, треба утеплювати. Тільки робити це дуже акуратно, щоб температура у льоху не зросла більше, ніж треба.

Утеплення льоху
Утепление погреба

Якщо ці дві умови дотримуються – температурний режим і глибина залягання, то продукти збережуться дуже добре. Овочі не будуть шалено проростати і добре доживуть до наступного врожаю. Консервовані продукти не блукають. Харчуватися старою картоплею до серпня цілком реально.

Це основні принципи, яких треба дотримуватись при будівництві та експлуатації льохів. Як бачите, нічого особливо складного тут немає.

Бажаємо вам збудувати ідеальний льох, і щоб у вас завжди було, що в ньому зберігати!

Капуста у льоху
Зберігання капусти у льоху
Опубліковано: 29.06.2015

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua