Як прибирати сніг — інструменти та реагенти

Зимова казка

З випаданням снігу світ довкола перетворюється на чудову зимову казку. Їй, здається, можна насолоджуватися нескінченно… Але тільки доти, доки не виявите, що доріжка до дверей та двір повністю завалена снігом. Як же можна якнайшвидше позбутися цього зимового пухнастого ворога?

Лопата

Прибирання снігу лопатою

Найдешевший і найпопулярніший спосіб збирання снігу – це снігоприбиральна лопата. Лопата може бути зроблена зі сталі, пластику або дюралю. Найдовше служить сталева лопата. Пластикові лопати досить ненадійні. Дюралеві лопати краще, ніж пластикові, але теж недовговічні.

Лопатою зручно очищати вузькі доріжки або прохід від ганку до хвіртки. Їй зручно скидати сніг із дрібних господарських будівель – наприклад, з теплиці з полікарбонату.

Таке прибирання снігу може замінити заняття в тренажерному залі і принести масу задоволення. Але якщо двір надто великий, очистити лопатою його вже важко і може стати серйозним випробуванням. За морозної погоди кровоносні судини скорочуються, щоб віддавати у довкілля менше тепла. Тому серце та легені повинні працювати з більшим навантаженням. Тому, коли піднімаєте кілограми снігу кожні 10-20, легко розтягнути зв’язки або отримати задишку. Просто можна «зірвати» спину. Тому перед чищенням снігу важливо розігрівати м’язи та розминатися.

Важливо також підібрати максимально зручну для своєї статури лопату.

Скріпер

Скріпер для снігу

Скрепер схожий на лопату із широким полотном. Але на відміну від лопати, скрепер штовхається поперед себе. Він не відкидає снігу, а відштовхує його. Навантаження на спину при використанні скрепера мінімальне.

Єдиний недолік скрепера, що їм важко обробити невелику ділянку або вузьку доріжку.

Антиожеледні реагенти

Протиголодний реагент - бішофіт

Швидким способом звільнення від снігу є використання протиожеледних реагентів. Часто вони є будь-яким видом солі, яка вбирається в сніг. Вода має нижчу температуру замерзання, як у ній розчинені ці солі, і тому відбувається танення. Вибір реагенту залежить від його вартості, доступності, впливу на навколишнє середовище, токсичності та реакційної здатності, а також від температури, за якої він діє. Найчастіше використовують хлорид натрію (кухонна сіль), хлорид кальцію та хлорид магнію.

Со­лі, що вик­ликають та­нення снігу
НазваФормулаМе­жа робо­чої темпе­ратуриПеревагиШкода
Сульфат амонію(NH4)2SO4-7°СДобривоПошкоджує бетон
Хлорид кальціюCaCl2-29°СРозплавляє лід швидше, ніж хлорид натріюПоглинає вологу, поверхні залишаються слизькими нижче 18°С
Кальцієво-магнієвий ацетат (СМА)Карбонат кальцію CaCO3, карбонат магнію MgCO3, та оцтова кислота CH3COOH -9°СНайбезпечніший для бетону та рослинЕфективніше працює для запобігання заледеніння, ніж видалення льоду
Хлорид магніюMgCl2-15°СРозплавляє лід швидше, ніж хлорид натріюПритягує вологу
Ацетат каліюCH3COOK-9°СБіорозкладниййВикликає корозію
Хлорид каліюKCl-7°СДобривоПошкодження бетону
Хлорид натрію (кам’яна сіль, галіт)NaCl-9°СЗберігає тротуари сухимиВикликає корозію, шкодить бетону та рослинам
СечовинаNH2CONH2-7°СДобривоВикликає корозію

Иногда снег удаляют с помощью звичайної солі. Достатньо посипати сніг і він перетворюється на пухку крижану кашу, яку легко можна прибрати. Але цей спосіб призводить до корозії металів (наприклад, труб, коли сіль навесні вбереться в землю), роз’їдає взуття. Сіль обпалює лапи свійським тваринам, оскільки при таненні снігу температура в цьому місці дуже знижується, виникає «холодовий опік». Вона може перетворити вашу ділянку на голу пустелю. За певних погодних умов сіль сприяє утворенню ожеледиці, особливо якщо крижану кашу зі снігу та солі не прибирати. Вона руйнує доріжки із бетону або покриття з тротуарної плитки.

Можна знизити шкідливий вплив солі на ділянці, якщо вжити певних заходів. Використовуйте сіль тільки для рятування від льоду, а не від снігу. Якщо ви перед застосуванням додаєте воду в сіль, вам можна буде використовувати її меншу кількість. Важливо використовувати сіль подалі від рослин, оскільки вона дуже токсична для них. Обов’язково видаляйте кашу з доріжки, що залишилася від танення під дією солі, щоб запобігти утворенню ожеледиці і руйнуванню покриття.

Врахуйте, що хлорид натрію взагалі не працює за температури нижче -9°С, а при -5°С діє дуже повільно. За таких умов слід використовувати інші реагенти. Якщо вдень було -6°С, і ви посипали сіллю — сніг почав танути, а вночі температура стала -10°С, танення припинилося — вранці вам забезпечена чудова ковзанка.

Препарат на основі хлористого магнію – Бішофіт діють при температурі до -15°С. За ефективністю з не може зрівнятися жоден із сучасних антиобледенителів. Засіб діє дуже швидко: за 15 хвилин він розтоплює вдвічі більше льоду, ніж натрію хлорид. При цьому бішофіт безпечніший для рослин, ніж він. Викликає корозію металів, але слабше, ніж звичайна сіль. Препарат не руйнує покриття з плитки чи бетону.

Слід врахувати, що засіб може бути небезпечним для вашого вихованця, особливо якщо перед прогулянкою змастити йому лапи кремом. Можуть бути опіки. Не можна, щоб він його ковтав через небезпеку отруєння. Також воно може зашкодити взуття.

Реагенти на основі хлористого калію діють за нормальної температури до -29°С. Сніг тане дуже швидко, лише за кілька годин. Завдяки високій реактивності, його можна використовувати в менших кількостях, ніж інші засоби. Ця речовина безпечна для свійських тварин та птахів. Якщо дотримуватися норм витрати, він навіть удобрює ґрунт. Також його перевагою є те, що він не руйнує бетонні покриття та не викликає корозії. Як і сіль, він агресивний щодо взуття.

Снігоприбиральник

Снігоприбиральник

Снігоприбиральна техніка — найкращий помічник для очищення від снігу великих територій. Снігоприбирачі спочатку втягують сніг усередину корпусу, а потім викидають його у заданому напрямку. Не всі люди поки що звикли до снігоприбиральників, але поступово багато хто розуміє, що вони того варті.

Техніка може працювати на електричному чи бензиновому двигуні.

Електричні снігоприбирачі хороші для збирання невеликих ділянок. Вони легкі та коштують досить дешево порівняно з бензиновими. Мінус електричних снігоприбирачів у тому, що територія їх використання обмежена довжиною дротів. Також дроти часто плутаються в ногах і постійно прагнуть затягнутися всередину пристрою разом зі снігом. У них низька потужність 5 л.с. і тому велику площу обробити важко. Зате ними можна за потреби почистити і дах.

Бензинові снігоприбирачі мають потужність від 6 до 15 к.с. і ними можна щодня очищати бодай стадіони. Єдиний момент — те, що їх вартість досить висока.

Тепер, коли ви знаєте про різні способи збирання снігу, вас не застане зненацька ніякий снігопад. І нехай зима приносить лише радість!

Опубліковано: 6.02.2019
  1. Бороться со снегом можно и при помощи движка. Это та же самая лопата, только более широкая. Она может быть из металла и пластика. За один проход движком можно убрать больше снега с большей площади. На мой взгляд, этот инструмент предназначен для мужчин.

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua