Посадка черешні навесні

Черешня — улюблениця дачників
Черешня — улюблениця дачників

Черешню люблять майже всі дачники. Хоча це громіздке дерево займає багато місця, ми з радістю потіснимося для нього на своїй дачі. Як правильно посадити це корисне дерево?

Черешні рекомендується садити навесні. У тому випадку, якщо кісточкові культури висаджувати восени, то їх коріння може замерзнути, а гілки підсохнути на вітрі та сонці.

Так як це теплолюбне дерево, рекомендується садити черешню на південній стороні ділянки. Його має добре освітлювати сонце, і на черешню не повинна потрапляти тінь із будов чи дерев.

Черешні потрібен хороший дренаж ґрунту. Їй не підійдуть піщані ґрунти.

Не можна дозволити, щоб біля коріння дерева застоювалася вода. Якщо у вас на ділянці ґрунтові води підходять близько до землі, єдиний вихід – насипати невеликий пагорб для черешні.

Садити будь-які дерева, у тому числі і черешню, бажано рано, коли ще не почався інтенсивний рух соку. Тоді рослини відчувають не такий сильний стрес. Тому краще встигнути до набухання бруньок.

Ідеальна атмосфера для цього дійства – це похмурий день або після заходу сонця.

Якщо коренева система саджанця в очікуванні посадки встигла підсохнути, його треба поставити у відсталу теплу воду. У воду можна додати кореневин, який стимулює зростання коріння.

У цей час копаємо посадкову яму. Для саджанця віком 2-3 роки підійде яма діаметром 50-70 сантиметрів.

Посадка черешни весной
1– провідник; 2 – скелетні гілки; 3 – штамб; 4 – земля, витягнута зверху; 5 – земля, витягнута знизу і перемішана із ґрунтовою сумішшю; 6 – скелетне коріння; 7 – мочковате коріння; 8 – коренева шийка

На дні ями в центрі влаштуйте маленький горбок. На центр цього пагорба акуратно прилаштуйте сам саджанець. А його коріння обережно розмістіть по схилах пагорба.

Поруч влаштуйте високий кіл і відразу підв’яжіть до нього саджанець відразу після посадки.

Потім одразу ж полийте молоде дерево. На це має піти приблизно 8 літрів води. Якщо після поглинання вологи земля осіла, треба досипати землі. Можна зробити мульчування – перегноєм, торфом, компостом.

Звичайно, щоб був урожай, однієї черешні явно замало. На одній ділянці їх потрібно щонайменше 3 штуки. Тільки тоді здійснюватиметься перехресне запилення. Для перехресного запилення підходить і вишня, яка цвіте одночасно з черешнею. При цьому місця займає набагато менше.

Черешня дає гарний урожай, якщо її посадити поряд із вишнею.

Відстань між деревами при посадці має бути не менше 3 метрів. А краще від 6 до 12 м.

Великого вам урожаю!

Опубліковано: 12.03.2016

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua