Висаджування розсади огірків у теплицю
Коли розсада огірків випустила 3-4 листочки і готова до переміщення на місце проживання в теплицю. Бажано попередньо гартувати її, виносячи на сонячне світло та свіже повітря.
Як правильно висадити ці маленькі огірочки, щоб згодом вони розвинулися в здорові рослини і принесли багатий урожай?
Коли приступати до висаджування розсади?
У теплицю з теплими грядками розсада переноситься на початку квітня. Якщо ж такого обігріву в теплиці не передбачено, доведеться дочекатися початку травня. Тут все залежить від погоди.
Зверніть увагу на місячний календар. Деякі дні вважаються несприятливими для пересадки розсади у теплицю. Також не варто займатися цим у молодик і повний місяць.
Підготовка ґрунту
Приблизно за тиждень-півтора до висадки розсади бажано удобрити грунт. На 1 м2 Візьміть десь півтора відра компосту чи перегною.
Також додайте половину або ціле відро торфу, який утримуватиме воду. Огіркам це необхідно, тому що це дуже вологолюбні рослини.
Весь ґрунт треба ретельно перекопати, щоб рівномірно розмістити добрива.
Процес висадки розсади огірків у теплицю
За пару годин до висаджування розсаду потрібно полити.
Потім треба вирити лунки завглибшки близько 11 см.
Лунки розташовуємо з відривом 80 див друг від друга. Можна взяти паличку такої довжини та відміряти їй відстань.
Саджаються огірки, як правило, у 2 борозни та у шаховому порядку.
Але в будь-якому випадку відстань 80 см — повинна дотримуватися. Відстань між рядами – 40 см.
Торф’яні пігулки
Розсаду, вирощену в торф’яних таблетках, треба садити так, щоб край таблетки був на рівні грунту, або трохи вище, але не в жодному разі не нижче.
Яєчна шкаралупа
Яєчну шкаралупу перед посадкою досить злегка прим’яти, щоб вона не заважатиме корінням рости далі.
Пластикові стаканчики
Акуратно переверніть склянку. Легенько натисніть на дно і дістаньте земляну грудку. Або обережно розріжте стаканчик.
У жодному разі не відокремлюйте рослину від кома. Тільки в такому разі пошкодження корінців не може бути. Якщо земляна грудка розсипалася, огірок може не вижити.
Обережно поставте розсаду на лунку. Перевірте рівень землі, щоб не було надто глибоко та акуратно підсипте землі. Підсипаючи грунт, щільно його втрамбуйте, і так поки лунка не заповниться. Саме стебло при цьому краще не чіпати.
Якщо розсада витягнулася, посадіть рослину трохи похило, щоб стебло прикрило ґрунтом. Тоді в нього виросте придаткове коріння. Таку розсаду закопувати глибше не можна – вона може занедужати кореневою гниллю.
Розсаду в жодному разі не можна закопувати занадто глибоко, оскільки коріння огірків дуже чутливе до тепла та аерації.
Добре залишити трохи розсади про «запас». Тоді, якщо деякі рослини не переживуть пересадку, їм завжди знайдеться заміна.
Грамотний полив
Посаджена рослина потребує рясного поливу.
Перед тим, як лити воду, сформуйте навколо рослини поливальне коло — невеликий насип із землі.
Поливайте висаджену розсаду акуратно навколо, не потрапляючи при цьому на листочки та стебло. Краще не поливати огірки з лійки, а скористатися ковшем або відром. Коли вся вода вбереться, треба полити ще раз. Вологу землю після поливу бажано присипати перегноєм або торфом (у крайньому випадку, сухою землею), щоб зменшити випаровування води та запобігти утворенню кірки.
Далі можна провести мульчування чорною плівкою – розкласти смуги між рядами. Вона перешкоджатиме зростанню бур’янів, зберігатиме вологість ґрунту, сприятиме його зігріванню.
Якщо погода у травні ще нестабільна, бажано додатково утеплити огірки, встановивши у теплиці дуги та натягнувши на них плівку. Це вирівняє температуру грунту та повітря, розсада швидше приживеться та зросте. У теплі дні відкривайте плівку із боку проходу. А коли температура ночами досягне 15 оС, її можна зовсім прибрати.
Бажаємо вам уже у травні отримати перший огірок!
Коментарів поки немає, але ви можете стати першим