Чи рентабельний бізнес по вирощуванню зеленої цибулі взимку в теплиці? Поради досвідчених тепличників

Зелена цибуля взимку в теплиці як бізнес ідея

Багато городників хочуть вирощувати зелену цибулю в теплиці взимку для отримання додаткового доходу.

Чи реально це? Наскільки це рентабельно? Чи варто починати? Або тільки витратите час, гроші і нерви?

В Ютубі купа відео – буквально кинь цибулинки в землю в своїй теплиці, і вже через пару місяців будеш купатися в грошах. В Інтернеті багато статей про високоприбуткових і безпрограшність цілорічного бізнесу на зеленій цибулі.

Мало хто кине камінчик в зимовий «прибутковий» город. Адже всім потрібні глядачі і читачі. А опублікувати матеріал про великого прибутку – кращий спосіб їх отримати.

Припустимо, у вас є теплиця, накрита плівкою або полікарбонатом. На який дохід можна розраховувати, якщо посадити в ній взимку зелену цибулю? Які будуть витрати?

Підсвічування

Зелена цибуля не потребує багато підсвітки

Зелена цибуля в плані підсвічування багато в чому перевершує інші овочі. Придбати розсаду у Харкові можна цілий рік, але вона без світла не піде. Навіть кріп вимагає хоча б невеликого освітлення.

А ось зелена цибуля може відростати і без світла.

На жаль, при цьому вигляд у неї буде зовсім не товарний. З підсвічуванням у цибулі ростуть гарні пір’я насиченого зеленого кольору. А без підсвічування пір’я витягнуті, бляклі і тендітні.

Лук треба підсвічувати не менш 12 годин на день, особливо у другій половині вигонки. Можна перші 10 днів вирощувати його в повній темряві, а потім вмикати освітлення, щоб бліде перо позеленіло.

Хороші світлодіодні лампи коштують досить багато грошей, також, як і інфрачервоне освітлення. А якщо підсвічувати звичайними лампами денного світла, доведеться оплачувати гігантські рахунки за електроенергію.

Опалення

Опалення для зеленої цибулі

Зелена цибуля не вимагає так багато тепла, як інші культури. Але від кількості тепла безпосередньо залежить його врожай.

Для вигонки пера потрібна температура від 11° до 25° С. 18° С – найоптимальніша температура.

Звичайно, найкраще з опаленням справляється газовий котел. Але якщо немає можливості провести газ в теплицю, дров’яна піч відмінно справляється із завданням.

Від ваших витрат на опалення безпосередньо залежить собівартість лука.

Але, наприклад, якщо у вас теплиця з полікарбонату товщиною від 8 мм, а на вулиці до 5°С, опалення може взагалі не знадобитися. І чим товще полікарбонат на теплиці, тим нижче витрати на опалення.

Посадковий матеріал

Важливо придбати посадковий матеріал гарної якості

Для вирощування зеленої цибулі в теплиці взимку треба правильно вибирати посадковий матеріал. У початківців з цим часто виникають складності.

Цибулинки 3-4 см в діаметрі дають найбільший урожай пера. Цибулини діаметром більше 6 см вже не годяться для вигонки.

Від того, який ви оберете сорт, залежить рентабельність вашого бізнесу. Краще вибирати многозачаточну цибулю. У цьому випадку вихід пера з квадратного метра буде більше, ніж для однозачаточній. Для таких сортів можна брати цибулини побільше.

При покупці цибулин на посадку врахуйте, що часто фермери спеціально обробляють цибулини, щоб вони краще зберігалися і не проростали. Коли такий оброблений матеріал закуповується для вигонки, виникають складнощі. Цибулини складно розбудити. Іноді 80% цибулин не прокидається взагалі.

При вирощуванні з многозачаточного лука в зимовий період вихід становить 40-50%. Але його складно досягти.

Чи є попит?

А от продати насилу вирощений зелена цибуля взимку буде важкувато. Як вдарять морози, він може втратити товарний вигляд. Пір’я гнуться, жовтіють.

Люди часто не довіряють свіжому зеленому луку в магазинах. Вони вважають його напханий хімією. Думають, що він шкідливий для здоров’я і купують в мінімальних кількостях.

Щоб заробити грошей, потрібно викладати на ринок великий обсяг. Посадити треба від 100 до 200 кг цибулин. Відповідно, вийде, 50-100 кг зеленої цибулі.

Але продати це буде складно, навіть якщо ви живете в великому місті. Якщо ви хочете продавати зелена цибуля за нормальною ціною, вам якось доведеться налагоджувати збут.

Навіть самий жвавий магазинчик не бере більше 2-3 кг цибулі в тиждень. При цьому врахуйте, що ціна на ринку на 10-15% нижча тієї, за яку беруть в магазинах.

Реалізувати своє пір’я взимку дуже складно. А збут – це все. Якщо він невеликий, доведеться здавати цибулю за смішною ціною.

Обіцянки і реальність

Багато блогерів стверджують, що вирощувати зелену цибулю взимку дуже вигідно.

Причому в розрахунках вважають мінімальну ціну на цибулину за максимальною, мало не роздрібної зимової ціною за перо. А про ті складності, з якими ви зіткнетеся при посадці і реалізації, ніхто не розповість.

Крім того, якщо нападе цибулева муха, цибулі доведеться чимось обробляти. А це витрати, час. Урожай можна втратити. Завжди є ризик.

В Україні легше займатися зеленою цибулею в весняний період, починаючи з березня.

Тоді попит зростає, реалізувати пір’я легше, а ціна їх при цьому зазвичай не менше, ніж взимку. При пробудженні природи людям хочеться зелені. Підвищення попиту створює на ринку дефіцит, тому ціна зростає.

У цей період можна швидше заробити на зеленій цибулі. Він набагато легше реалізується, ніж взимку.

Крім того, посадковий матеріал прокидається краще, менше потрібно підсвічування і опалення. Відповідно, собівартість продукції знижується.

Саме навесні вирощування зеленої цибулі в теплиці найбільш рентабельно.

Якщо ви початківець, краще не починайте вирощувати цибулю в теплиці взимку. Дочекайтеся кінця лютого і готуйте урожай на весну. Тоді ваші зусилля обов’язково повинні принести дохід!

Опубліковано: 21.01.2020

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua