Як дешево та швидко залити гараж своїми руками за 1 добу

Поради від бетонників, які залили десятки гаражів у Харкові

Бетонування – найпростіший спосіб забезпечити гаражу міцну та надійну підлогу. Хоча й не складний, цей процес потребує пристойних трудових та фінансових витрат. Але якщо розкішний гараж вам не потрібен, зайві витрати ні до чого. Як грамотно залити гараж і на чому можна заощадити?

Як дешево та швидко залити підлогу гаража своїми руками
Заливка гаража своїми руками

3 етапи бетонування підлоги гаража

1. Земельні роботи

Підготовка, власне, зводиться до земельних робіт.

Перед тим, як розпочинати бетонування, треба взяти лопату і ретельно вирівняти ґрунт. Потрібно видалити будь-які нерівності. Чим рівніша буде поверхня землі, тим кращого результату вдасться досягти в результаті. Під бетонну заливку необхідний добре утрамбований ґрунт. Слідкуйте, щоб поверхня не мала ніякого, навіть найменшого нахилу. Інакше машина постійно скочуватиметься у напрямку вниз.

Земельні роботи перед бетонуванням гаража
Земельні роботи

Подушка під заливку – бути чи не бути?

Зазвичай подушка з піску та щебеню під гаражі для легкових машин не робиться. Вона тягне у себе додаткові витрати, а реальної користі приносить мало. Навіть якщо з неї з’являться тріщини, вони будуть некритичними.

Якщо ж машина вантажна, основа з піску та щебеню є обов’язковою. І його товщина має бути не менше 10 см. Інакше бетон дуже швидко покриється тріщинами.

Спочатку засипається гравій, а потім пісок. Гравій треба добре утрамбувати, а поверхню піску ретельно вирівняти. Іноді зверху кладеться шар гідроізоляції.

2. Армування

Армування потрібно, щоб запобігти майбутньому розтріскування бетону. Для цих цілей найкраще підходить спеціальна сітка для кладки. Чим більша міцність бетонної заливки потрібна, чим товщі має бути арматура. Для середнього гаражу достатньо арматури діаметром 5 мм. Використовується зазвичай сітка з осередками 240 х 240 мм. Чим велике навантаження буде нести підлогу, тим менше має бути комірка сітки.

Якщо у вас легкова машина, можна обійтись одним шаром арматури.

Армування кладочною сіткою перед бетонними роботами
Армування сіткою для кладки

На цьому етапі встановлюються маяки. Їх роль найчастіше виконує арматура, профіль чи куточок. Маячки вирівнюються за допомогою рівня. Зазвичай достатньо двох таких напрямних.

Краще встановлювати маяки так, щоб вони не торкалися сітки для кладки. У процесі заливання бетону по сітці доведеться ходити, і маяки можуть зрушити, якщо з нею стикаються.

Бетонування по маяках
Бетонування по маяках

3. Заливання бетону

Найкраще для бетонування гаражів підходить заводський бетон. Беріть марку бетону не нижче за М200. Для середнього гаража вистачає товщини бетонної заливки 10 см.

Щоб розрахувати кількість бетону, помножте довжину гаража на його ширину та висоту заливки.

Найзручніше замовити готовий бетонний розчин у спеціалізується на цій компанії на конкретно призначений час. Сучасна техніка не тільки доставить бетон, а й виконає його заливання на заздалегідь підготовлене місце.

Заводський бетон
Заводський бетон

Виготовляти бетон для гаража вручну дуже трудомісткий процес, тому що для гаража потрібна його пристойна кількість. Тому при його приготуванні треба задіяти кілька людей. І виконувати їм заливання складніше, тому що потрібно ділити гараж на невеликі зони, що заливаються по черзі.

Якщо плануєте бетонувати підлогу гаража, плануйте відразу бетонування та заїзду до нього. Тоді не доведеться 2 рази оплачувати бетонозмішувач. А якщо сусід теж хоче залити свій гараж, можете домовитися з ним робити це в один день, і ви скоротите витрати на доставку бетону.
Як заощадити на доставці бетону
Разом дешевше

Виконувати заливку бетону краще компанією з кількох людей.

Заливання бетону
Заливання бетону

По мере заливки на кладочную сетку, надо аккуратно распределять раствор по поверхности совковой лопатой.

Процес заливання бетону
Процес заливання

Коли заливка виконана, поверхню бетону треба ретельно вирівняти за допомогою правила, що ковзає маяками. За допомогою рухів правила вліво-вправо ви краще вирівняєте поверхню бетону. Це дуже копітка праця, але результатом буде рівна і гладка поверхня бетону, якщо маяки встановлені правильно.

За один цикл рухів вліво-вправо правило притягується до себе не більше ніж на сантиметр. У цьому і полягає секрет ідеально рівної підлоги гаража.
Вирівнювання заливки за допомогою правила
Вирівнювання заливки

Стяжка схоплюється швидко, тому треба дотримуватись певного темпу. У професійних бригад бетонників вже вироблено певний темп робіт і злагодженість процесу бетонної заливки, а ваша компанія має навчитися цьому під час роботи.

Бетонне заливання застигає протягом 7 днів. Після цього терміну в гараж можна ставити машину. Протягом цього тижня вам не доведеться сидіти без діла, а треба буде щодня по два рази проливати бетон (обов’язково у спеку!). Або, в крайньому випадку, накрити його плівкою, щоб не випаровувалася волога.

Як бачите, нічого складного в процесі бетонування підлоги гаража немає, і ви можете виконати його власноруч. Певна незручність становить лише велику кількість фізичної роботи. Проте виконання всіх робіт самими дозволяє заощадити, і не платити бригаді бетонників. Отже, збирайте друзів і вперед!

Готова заливка підлоги гаража
Готова заливка
Опубліковано: 26.10.2015

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua