Як вибрати металочерепицю?

Як вибрати металочерепицю?

Щоб вибрати металочерепицю, яка переживе будь-який ураган, важливо дивитися насамперед на її надійність, довговічність та зовнішній вигляд, і лише в останню чергу — на ціну.

Різні моделі металочерепиці відрізняються кольором, товщиною металу, товщиною фарби, товщиною цинкування, гарантійними термінами.

Існують сотні варіантів металочерепиці на ринку. Проблема вибору за такого розкладу видається досить складною. Але щоб швидко орієнтуватися у всьому цьому, треба поставити 4 простих питання.

1. Який колір?

Вибираючи колір металочерепиці, ми зазвичай представляємо палітру кольорів, і думаємо, що будь-який колір та відтінок можна знайти. Не всі кольори металочерепиці знаходяться в однаковому положенні. Ситуація нагадує швидше олімпійський п’єдестал, де є чемпіон – коричневий колір, і він посідає перше місце. Друге та третє місце ділять червоний та зелений. Підбирається до трійки темно-сірий колір, інші кольори можна сміливо назвати аутсайдерами. Що все це означає для звичайної людини?

Темно-сіра металочерепиця
Темно-сіра металочерепиця

Популярні кольори набагато простіше знайти. Вони набагато більше представлені на ринку. А ось рідкісні кольори, які зроблять будинок помітним серед інших, знайти буде важче.

То який колір брати? Який хочеться чи коричневий? Чи не той, не інший. Потрібно брати саме той колір, який поєднується із кольором вашого фасаду. Наприклад, для коричневого даху ідеальним буде колір стін світло-блакитний, бірюзовий чи салатовий.

Після того, як ви вибрали колір, виникає друге важливе питання.

2. Яка фарба?

Яку вибрати поверхню фарби – гладку чи текстуровану? Гладке покриття відбиває світло, а текстуроване (матове) – розсіює своєю поверхнею. Якщо порівнювати металочерепицю з штучною черепицею, гладке покриття швидше імітує глазуровану керамічну черепицю, а матове покриття більше схоже на поверхню штучної черепиці без глазурі.

Щоб відрізнити глянсове покриття від матового, досить просто доторкнутися до зразків.

Матова металочерепиця
Матова металочерепиця

Вибір покриття насамперед справа смаку. Але, ґрунтуючись на технічних даних, матова черепиця вважається довговічнішою і зазвичай коштує дорожче. Відповідно вибирати виріб потрібно орієнтуючись на бюджет, якість та особисті вподобання. Саме за цими критеріями виробники просувають свій товар та залучають покупця.

3. Який профіль?

Профіль – це форма, в яку профілюється металочерепиця. Найпоширеніші види – це Монтеррей або Класік, Каскад, Андалузія, Максі, Джокер. Кожен з них має свої переваги та недоліки.

Металочерепиця «Монтеррей»
Металочерепиця «Монтеррей»

Металочерепиця Монтеррей вважається класикою. За зовнішнім виглядом вона майже точно імітує керамічне покриття. Її часто використовують для реставрації старих будівель, щоб відтворити дух минулої доби.

При виборі профілю потрібно керуватися такими параметрами, як крок обрешітки (стандартна 350 мм або нестандартна), висота хвилі (чим вище, тим міцніше і тим дорожче), максимальні та мінімальні довжини листів, наявність зручних прихованих механізмів кріплення та замків. Кожен профіль металочерепиці виконує свою функцію, наприклад один економічний, інший — міцний, а третій особливо красиво виглядає. Вибір тут лише за вами!

4. Яка споруда?

Термін служби металочерепиці від 2 років до 35. Якщо порівнювати будинок для постійного проживання та навіс, то у них різний термін експлуатації: більший у будинку, менший у навісу. Логічніше використовувати для дому металочерепицю з найбільшим терміном гарантії.

Навес из металлочерепицы
Навіс із металочерепиці

Термін служби металочерепиці повинен бути не меншим, ніж термін служби стін або фундаменту. Проблеми з покрівлею завжди можуть обернутися сумно для того, що знаходиться під нею. І тут багато залежить від товщини металу.

Яка товщина?

Мінімально допустима товщина металочерепиці становить 0,5 мм. При меншій товщині лист металу може розірватися та його зірве з даху, що дуже небезпечно. Черепицю завтовшки від 0.5 мм зазвичай не зриває навіть при ураганах. Тільки така кровля може бути безпечною та надійною в експлуатації.

Метал повинен бути завтовшки від 0.5 мм і вище. Товщина лакофарбового покриття повинна бути не нижче 23 мікронів, а цинкового – не нижче 10 мікронів. Щоб не помилитися, треба дивитися на тавро виробника. Для всіх виробників металопрокату обов’язкове маркування.

Можна вимагати сертифікат на сировину, де прописується кількість цинку, товщина лакофарбового шару та товщина листа.

З такими параметрами можна сміливо купувати металочерепицю та бути впевненим у своїй оселі на довгі роки. Дуже важливо купити металочерепицю із правильними характеристиками, яка гарантовано не зірветься з даху при пориві вітру. Адже в цей час поряд можуть опинитися ваші діти. Будь-яка економія не варта того, щоб наражати їхнє життя на небезпеку.

Зазвичай, вартість даху починає виправдовувати себе з роками. Чим більший термін служби, тим більша економія.

Як вибрати металочерепицю 0,5 товщини?

У кількох місцях продавці можуть сказати, що металочерепиця у них 0.5 товщини. І в деяких із них ціна дуже приваблива. Щоб переконатися, що вам продадуть металочерепицю потрібної товщини, бажано перевірити її будь-яким вимірювальним інструментом, наприклад мікрометром.

Завжди пам’ятайте, що на ринку дурять. Якщо ви просто скажіть продавцям, що збираєтеся перевірити заявлену ними товщину мікрометром, вони, швидше за все, відразу скажуть, що це не 0.5, а 0.45. А там, де 0.45 – це 0.38 чи 0.39.

Як же виходить, що 0.5 – це насправді 0.45? Продавці, швидше за все, пояснять, що 0.45 — це мінімальна допустима ширина для 0.5 і все це дозволено за технічними умовами виробника. Звичайно, всі листи будуть товщини 0.45, але сама черепиця називається 0.5. У документі на метал дрібним шрифтом написано, що відхилення на 0,06 відсотка допускається. Відповідно металочерепицю вам продадуть замість 0.5 товщини 0.44! А це на 12% менше від металу.

Щоб з таким допуском купити черепицю товщиною 0.5, треба брати хоча б 0.55.

Варто врахувати – 0.5 мм це сам метал вже оцинкований + 10 мк грунтівка + 30 мк фарба (матова). У підсумку 0.5 металу по факту становить 0.53 – 0.54 мм, що й повинен показати мікрометр.

Також виставковий зразок металочерепиці у залі може відрізнятися від того, що на складі. Тому бажана прохати в продавців виміряти лист саме на складі

Так що уважно обирайте металочерепицю. Тільки тоді збудований вами будинок буде по-справжньому гарним та надійним

Покрівля із металочерепиці
Покрівля із металочерепиці
Опубліковано: 19.09.2018

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua