Коли сіяти розсаду огірків, перців та помідор для теплиці?

Коли сіяти розсаду
Коли сіяти розсаду

У городників, що починаються, часто виникає питання: як визначити термін посіву насіння для розсади. Щоб відповісти на це питання, потрібно чітко розуміти – де ви хочете посадити все це. Два варіанти, що існують у природі – це теплиця або відкритий ґрунт.

У цій статті розповідається, коли вирощувати розсаду саме для теплиць. А для відкритого ґрунту ці терміни будуть приблизно на 3-4 тижні пізніше.

Насіння томатів та перців для теплиці з полікарбонату висівається приблизно в один і той же час — з 1 по 10 березня (першої декади місяця).

Відповідно, розсада висаджується в теплицю на початку травня. Ці дні припадають на вихідні, і саме час, щоб без проблем висадити розсаду, що виросла. Звісно, якщо наша мінлива погода дозволить.

Огірки

Розсада огірків
Розсада огірків

З 1 травня також висаджуються огірки. Їх у принципі на розсаду можна не вирощувати. Самі собою огірки дуже сильно витягуються. Щоб вони не витягувалися, їм потрібний монтаж додаткового освітлення.

Тільки якщо дуже хочеться ранніх огірків, можна починати цю складну справу. Обирайте огірки, у яких термін дозрівання 35-40 днів. Садіть огірки під лампочку, щоб запобігти їх витягуванню. Пікуйте їх за 10-15 днів до висадки. Тиждень йде на появу сходів. Тому загалом сійте насіння приблизно за 25 днів до передбачуваної висадки.

Таким чином, ви отримаєте ранні огірочки. Але краще сіяти їх одразу в теплицю без розсади. Прикрити їх на випадок похолодання — і вони обженуть усю цю розсаду.

Помідори та перці

Розсада перців
Розсада перців

Коли приходьте в магазин, спочатку читайте інформацію на упаковці. Головна інформація для вас тут – період дозрівання (від сходів до першого червоного помідора).

Припустимо, цей термін – 120 днів. Який розрахунок слід зробити?

Цей термін до першого дозрівання треба розділити навпіл. Виходить 60 днів. Цей термін надається вам на вирощування розсади. Відповідно, ще тиждень додається на сходи.

Тобто ви посіяли насіння, і воно сходить приблизно 7-10 днів. Розсада проклюнулася, вийшла із землі, і ви починаєте відраховувати 60 днів.

Розсада має вирости, її треба розпикувати, посадити у баночки, щоб вона там виросла. Садити треба по одному паростку в одну баночку або склянку.

На підвіконні всю армію розсади треба вирощувати до одного ряду. Тоді вона не витягуватиметься, а ростиме правильно – «деревцем». А якщо посадити в 4-5 рядів, вийде «ліс» – худий та довгий.

Розсада помідор
Розсада помідор

Отже, порахували. Є помідори, що ростуть 120 днів, є помідори, які ростуть 150 днів. Є взагалі дуже ранні – близько 80 днів. Тому розрахунки будуть різними. Але середнє значення для вирощування розсади – близько 60 днів.

Крім того, термін висадження розсади залежить від вашого регіону. Для правильного розрахунку ви повинні знати, коли її висаджуватимете в теплиці або на вулиці.

У теплицю можна вільно вирощувати розсаду, коли повітря прогрілося до 20оС, а земля до 15оС.

Ще визначення правильного терміну посіву розсади не зайвим буде зазирнути в місячний календар. Для сівби є як сприятливі, так і несприятливі дні.

Разом: визначтеся, коли у вашому регіоні ви висаджуватимете розсаду в теплицю або ґрунт. Заберіть 65 днів або 70 днів. І ви отримаєте точний термін посіву розсади.

Удачі вам! Сійте!

Опубліковано: 1.03.2016

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua