Як обрати батарею опалення? Поради сантехніка

Як обрати батарею опалення

Якщо ви прагнете замінити радіатори для опалення у своїй оселі, напевно ви задаєтесь питанням, які радіатори краще обрати?

Проблема в тому, що на ринку існують сотні виробників і моделей. Звичайним людям важко зорієнтуватися у всьому цьому розмаїтті.

А неправильний вибір загрожує тим, що батарея може лопнути або тріснути. Це означає ремонт приміщення, а іноді навіть ремонт приміщень у сусідів на кілька поверхів униз. До того ж гаряча вода може визвати опіки.

Прочитавши нашу статтю, ви будете знати, чим відрізняються між собою різні види радіаторів, і як вибрати такий, щоб служив довго і надійно.

Чавун

Довше за всіх служать чавунні батареї опалення. Вони стійкі до корозії, до перепадів тиску. Спокійно витримують не дуже гарна якість теплоносія в багатоповерхівках.

Ця батарея не лопне, від того що в ній накопичиться повітря або раптово підвищиться тиск в системі. Імовірність аварії практично виключена.

Але незважаючи на свою надійність, чавун не користується популярністю. На погляд більшості, вони мають не надто естетичний вигляд: важкі та малопривабливі.

До того ж, вони довго розігріваються і тому температуру в них неможливо регулювати терморегуляторами. Хоча, з іншого боку, коли в багатоповерхівках несподівано зникає опалення, ця особливість чавуну стає плюсом. Батареї довго не остигають.

Батареї з чавуну можуть прослужити вам до 50 років.

Алюміній

Могло б здатися, що алюміній – ідеальний матеріал для батареї. Він легкий, швидко розігрівається, з нього можна створювати складні вигнуті форми. Зовні алюмінієві батареї виглядають досить привабливо.

Але у них свої недоліки. Наприклад, при підключенні до газового котла, у якого теплообмінники зроблені з міді, відбувається хімічна реакція міді і алюмінію. В її результаті алюміній з металу перетворюється в порошок. У таких ситуаціях контакт цих двох металів треба виключати, наприклад, поєднуючи їх металопластиковими трубами.

Так як радіатори досить легкі, вони зазвичай розраховані на невеликий тиск в системі. Різкі перепади тиску, які бувають в багатоповерхівках, можуть привести до того, що батарея просто лопне.

Алюміній також дуже чутливий до якості теплоносія. У приватних будинках з цим зазвичай проблем не виникає, але в багатоповерхівках якість підготовленої води часто страждає. Агресивна рідина швидко «з’їдає» ущільнювач між секціями, і батарея починає протікати.

За батареєю, до того ж, потрібен регулярний догляд. З неї треба випускати зайве повітря. Робиться це за допомогою спеціального пристрою — крана Маєвського. Якщо ви проігноруєте виконання таких процедур, це загрожує розривом вашої батареї.

Термін служби цих батарей – 15-20 років.

Сталь

Сталевий радіатор опалення

Сталеві радіатори за характеристиками схожі на алюмінієві. Залізо – примхливий матеріал, і вступає в реакцію з киснем, розчиненим у воді. Також воно любить вступати в реакцію і з іншими елементами, яких присутня маса в комунальній системі опалення. Тому їх термін служби у багатоповерхівках відносно невеликий.

Проіржавілі труби можуть стати причиною того, що батарея почне протікати.

Також ці батареї чутливі до стрибків тиску в системі.

Служать вони близько 15-25 років.

Біметал

Біметалевий радіатор опалення

Біметалеві батареї мають всі переваги алюмінієвих, але практично не мають їх недоліків. Вони легкі, швидко гріються, мають привабливий зовнішній вигляд.

Ці радіатори складаються зі сталевої труби, покритої алюмінієвим сплавом. Два металу підсилюють один одного, і в результаті радіатор відмінно витримує як і скачки тиску в системі, так і погану якість води. Поєднання стали і алюмінію дає максимальну внутрішню міцність.

Біметалеві радіатори бувають дуже оригінальних форм. І легко підібрати таку батарею, яка ідеально впишеться в дизайн вашої квартири.

Термін служби біметалу — до 25 років.

Біметалеві радіатори виробляють Bohemia (Чехія), DaVinci (Словаччина), Koer (Чехія).

То який же радіатор опалення краще вибрати?

Ідеальним варіантом як для приватних будинків, так і для квартири при заміні радіаторів буде біметал.

Наприклад, радіатори Bohemia мають європейські сертифікати якості і екологічності. Купивши такий радіатор, ви ніколи не будете в ньому розчаровані. До того ж довговічність і відмінні технічні характеристики поєднуються в ньому з демократичної ціною.

Тепер сміливо вирушайте в магазин, озброївшись порадами з цієї статті!

Опубліковано: 10.01.2020

Коментарів поки немає, але ви можете стати першим

Додати коментар


Типы файлов, которые принимаются: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt
Максимальный размер: 5MB

Укр   Рос
Будівельна бригада Улітка

Телефонуйте ПН-СБ 09.00 - 19.00

info@ulitka.kharkov.ua