Що треба знати будівельнику про теплопровідність різних видів бетонів

Теплопровідність бетону набуває особливого значення, якщо він використовується для будівництва будинку або льоху. Адже що менше тепла йтиме з дому, то нижчими будуть витрати на опалення. Будинку або льоху з бетонними стінами, які погано проводять тепло, не знадобиться додаткове утеплення.
Тому за будь-яких бетонных работах важливо враховувати як міцність, а й теплопровідність бетону.
Теплопровідність бетону — це здатність матеріалу передавати теплоту при перепаді температур по всьому об’єму. Існує багато різних видів бетону та їх коефіцієнти теплопровідності суттєво відрізняються.
Легкі та важкі бетони
Для бетонів характерна така залежність – чим легше бетон, тим нижча його теплопровідність. Це відбувається тому, що чим легше бетон, тим менша його щільність. Відповідно, у ньому багато часу. А в порах збирається повітря, яке і відіграє роль утеплювача. Саме виробництво пористих заповнювачів для легких бетонів уможливило їх масове застосування у будівництві житла. Саме з цих матеріалів потрібно бажано виготовляти зовнішні стіни будинку.

Або, якщо ви хочете побудувати льох із бетонними стінами, для будівництва найкраще застосовувати легкий бетон. У такому льоху створяться найкращі умови зберігання продуктів без додаткової ізоляції.
Показники теплопровідності легких бетонів, що мають в основі пористі та пористі заповнювачі становлять близько 0,25-0,5 Вт/(м*проС).

Досконала протилежна ситуація виходить із важкими бетонами. Вони не мають часу – відповідно, не містять повітря. Тому їх теплопровідність становить від 0,7 до 1,5 Вт/(м*оС). Застосовувати їх у будівництві житла для зовнішніх стін не дуже доцільно. Його краще використовувати для несучих елементів, тому що у нього дуже велика міцність.
Винятки із правил
Хоча переважно теплопровідність бетону залежить від його міцності, у цьому правилі існують і винятки. Відомий факт, що аморфні матеріали гірше проводять тепло ніж кристалічні.

Тому, якщо необхідно отримати бетон з хорошими теплоізоляційними властивостями, використовуються заповнювачі, у складі яких більше скла, наприклад, шлакову пемзу. Як свідчать дослідження, шлакопемзобетон має малу теплопровідність – від 0,2 до 0,63 Вт/(м*оС).
У житловому будівництві рекомендується використовувати наповнювачі, що мають у своєму складі високий відсоток скла.
Гранулометричний склад бетону
У легких бетонів теплопровідність знаходиться в прямій залежності від розміру їх пір. Якщо взяти 2 види бетону, у яких однаковий загальний обсяг пор, то дрібнопористий матиме меншу теплопровідність. Усе це визначається властивостями повітря, що у порах.

Вологість бетону
Особливого значення має вологість бетону. Теплопровідність води набагато більша за теплопровідність повітря. Тому якщо вона заповнила пори бетону, теплоізоляційні властивості останнього сильно впадуть. Взимку можливе навіть промерзання бетону, внаслідок чого його теплоізоляція стане ще гіршою. Адже у льоду більша теплопровідність, ніж у води.
Накопичуватиме вологу легкий бетон, залежить від властивості його заповнювача. Рекомендується використовувати як заповнювач бетону при будівництві пемзу, аглопорит і керамзит, так як вони мають найкращі показники вологості.

Види теплоізоляційних бетонів
- Газобетон має один із найнижчих показників теплопровідності 0,12 -0,14 Вт/(м*оС). Це досягається за рахунок дуже ефективного методу порізації складу. Для цього до складу водиться спеціальна активна добавка, що викликає посилене утворення газу. За рахунок цього виникає величезна кількість пір, які становитимуть більшу частину обсягу конструкції після того, як вона стане монолітною.
- Теплопровідність пенобетону складає 0,3 Вт/(м*оС). Він краще пропускає тепло, ніж газобетон, зате має більшу міцність. Його широко застосовують для будівництва несучих стін. Щоправда, таке застосування допустиме лише у малоповерхових будинках.
- Керамзитобетон має відносно невисоку теплопровідність 0,23-0,4 Вт/(м*оС). При цьому його міцність дозволяє витримати масу кількох поверхів, виготовлених із полегшених матеріалів.
- Шлакопемзобетон має теплопровідність 0,2-0,63 Вт/(м*оС). Вона залежить від щільності шлакопемзобетону, вологості, структури та фазового складу його компонентів. При цьому такий бетон дуже міцний і може використовуватися для несучих конструкцій.
- Коефіцієнт теплопровідності шлакобетону складає 0,6. Йому може знадобитися додаткова теплоізоляція.
Як бачите, чим гірше бетон проводить тепло, тим нижча його міцність. Тому при будівництві завжди треба знаходити матеріали з оптимальним співвідношенням між теплопровідністю та міцністю у кожному конкретному випадку.
Крім того, треба врахувати, що армований каркас хоч і підвищує міцність бетону, водночас підвищує його теплопровідність, оскільки залізо легко передає тепло.
Загалом перед будівництвом треба враховувати безліч факторів, і теплопровідність бетону – один з них.
Бажаємо успішного втілення у життя ваших проектів!
Коментарів поки немає, але ви можете стати першим